Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554007 Σωστά, αλλά αφού οι εφοπλιστές αγοράζουν και FR, δημιουργείται και εσωτερικός ανταγωνισμός...
:s_tongue
Καλές αγορές, εγώ ό,τι είχα να πω το είπα. :s_whiteflag :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#554008
Deleted User 1 έγραψε:Διπλωμάτη μου δεν υφίσταται στο shortlist αμάξι τύπου σκέτο Cooper. Έχω το Peugeot :inlove: σ' αυτή την κατηγορία. Για Cooper S ή Works πρώτος έχω γράψει ότι είναι τα μοναδικά για τα οποία θα καταπατούσα το κριτήριο των 5 θυρών.

Εννοείται όχι απλό βρε. Το θες το σνιτσελάκι σου στη διατροφή σου.

elteo έγραψε:Από αξιοπιστία πως τα πάει; Γιατί αν γελάμε με την vag με την bmw-mini κλαίμε. Τουλάχιστον μέχρι το πολύ πρόσφατο παρελθόν.

Νομίζω ότι ο Στέφανος ξεκινά με το Q5 ως κριτήριο, άρα στο συγκεκριμένο τομέα μάλλον θα είναι upgrade. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554009
Νίκος Παππάς έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Το επιχείρημα πως ένας εφοπλιστής πήρε Cupra ή Seat δεν αποδεικνύει ΤΙΠΟΤΕ.

Φυσικα. ΟΜΩΣ αν καποιοι εχοντες και κατεχοντες μπορει να επιλεξουν το Cupra για sleeper, τοτε δεν εχει κανενα λογο να κατεβασει η αντιπροσωπεια την τιμη του ΕΝΟΣ κομματιου που διαθετει

Στην τελικη θα πουληθει αυτο το ΕΝΑ, δεν θα τους μεινει να το κοιτανε. :lol:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#554011
socratesn έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Αλλά ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι θα με ενδιέφερε τι ψωνίζει ένας εφοπλιστής, αυτός έχει σίγουρα διαφορετικά κριτήρια από εμένα ή τους υπόλοιπους από εμάς. Είμαι βέβαιος πως για κάθε εφοπλιστή με Cupra, αν ψάξουμε θα βρούμε και κάποιον με Fiat Stilo ξέρω γω, γι' ακόμη πιο sleeper αποτέλεσμα...
:s_dunno


Come onnn hf, έχουν ενα 24ωρο που εξήγησαν οι άνθρωποι ότι το point είναι πως ακόμα και το leon με τα 300ps έχει το αγοραστικό κοινό του ακόμη και από μεριές που δεν θα περίμενε κανείς. Όχι ότι "ΛΕΟΝ=Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΩΝ".

my 2¢, απλά έχει ως αναγνώστης του τοπικού με κούρασε ελαφρώς η σώνει και ντε μόνιμη ανάγκη σου να αντιτίθεσαι στους "έχοντες" ή να προσπαθείς να αποδείξεις ότι δεν σε νοιάζει - it's fine, κανέναν δεν νοιάζει, συζήτηση γίνεται (Μου βάζω ξυδάκι τώρα)


Τι ωραίο ποστιδιο
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#554012 Περαστικός ήμουν αλλά να το αφήσω εδώ μιας και το σκέφτηκα. Όπου Άστον βάλτε Σέατ κι όπου γιουζντ εκθεσιακό.
Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554018
red_monster έγραψε:
socratesn έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Αλλά ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τι θα με ενδιέφερε τι ψωνίζει ένας εφοπλιστής, αυτός έχει σίγουρα διαφορετικά κριτήρια από εμένα ή τους υπόλοιπους από εμάς. Είμαι βέβαιος πως για κάθε εφοπλιστή με Cupra, αν ψάξουμε θα βρούμε και κάποιον με Fiat Stilo ξέρω γω, γι' ακόμη πιο sleeper αποτέλεσμα...
:s_dunno


Come onnn hf, έχουν ενα 24ωρο που εξήγησαν οι άνθρωποι ότι το point είναι πως ακόμα και το leon με τα 300ps έχει το αγοραστικό κοινό του ακόμη και από μεριές που δεν θα περίμενε κανείς. Όχι ότι "ΛΕΟΝ=Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΩΝ".

my 2¢, απλά έχει ως αναγνώστης του τοπικού με κούρασε ελαφρώς η σώνει και ντε μόνιμη ανάγκη σου να αντιτίθεσαι στους "έχοντες" ή να προσπαθείς να αποδείξεις ότι δεν σε νοιάζει - it's fine, κανέναν δεν νοιάζει, συζήτηση γίνεται (Μου βάζω ξυδάκι τώρα)


Τι ωραίο ποστιδιο

Θεοί, κι άλλος έχων; :vava:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#554021 Κοίταξε έχων δεν είμαι αλλά θέλω να πιστεύω πως έχω στοιχειώδη νηφαλιότητα και νοημοσύνη να καταλάβω πέντε πράγματα, δηλαδή ότι ανέφεραν ένα fact τα παιδιά, απλά για να ενισχύσουν το γεγονός πως ακόμη και το λιγότερο εμπορικό όχημα, ελκύει πελάτες και έχει μια κάποια ζήτηση με αποτέλεσμα η προσφορά του να μη γίνεται σε τιμή σκότωμα.

Ο μόνος θεός εν προκειμένω είσαι εσύ που αντί να καταλάβεις το απλούστατο, πιάστηκες από το δεδομένο point εντελώς λάθος και "λύσσαξες" με τους εφοπλιστές, λες και εξίσωσε κανένας το λεον με rolls royce.

(Τέλος από μένα, ένα σχόλιο έκανα, δεν θέλω να προσβάλλω προσωπικά κανέναν ούτε να χαλάσω το τοπικό του στεφάν)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554025 Μια χαρά κατάλαβα τι ήθελε να πει, απλά το απλούστατο κατά την γνώμη μου δεν στέκει (βλ. παράδειγμα Stilo κλπ).
Επίσης, το ίδιο το απλούστατο, αυτοαναιρείται: αν οι εφοπλιστές αγοράζουν ΚΑΙ Cupra ΚΑΙ FR, τελικά μήπως υπάρχει τυχαιότητα στο τι αγοράζουν, άρα δεν ισχύει το απλούστατο;
:ninja:
Το ό,τι δεν συμφωνείς ή δεν σου άρεσε, κατανοητό. Τα περί "εχόντων" κλπ, δεν κατάλαβα από πού προήλθαν, αλλά δεν έχει και σημασία, εσύ ξέρεις καλύτερα και κάθε νέο μου ποστ, είμαι βέβαιος πως δεν θ' αλλάξει κάτι, μάλλον χειρότερα θα τα κάνει.

Οπότε... Over and out. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#554050 Ψιλοάσχετο, αλλά μου κάνει εντύπωση που το χερούλι της πίσω πόρτας είναι στη συμβατική του θέση, ενώ στο προηγούμενο ήταν "κρυμμένο" στη c-pillar.

Προτιμώ το συμβατικό στυλ ΤΒΗ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#554053 Εμένα μου άρεσε πολύ το προηγούμενο στυλ, αλλά δυστυχώς έδειχνε κάπως ψηλό και έχανε. Θεωρώ πως αν είχαν κρατήσει το προηγούμενο στυλ με τις αναλογίες του σημερινού, θα ήταν πολύ εντυπωσιακό! Στηρίζω και τα κρυφά χερούλια εννοείται, αγαπημένα από την Alfa 156!
:inlove:
Από εκεί και μετά, στο δρόμο και σε καλή έκδοση FR και πάνω, το σημερινό Leon είναι πολύ εντυπωσιακό, κυρίως λόγω των καταπληκτικών LED που έχει.

Το παλιό είχε απαράδεκτο ταμπλό, κακοσχεδιασμένο σε βαθμό κακουργήματος, το καινούριο είναι πολύ πιο ισορροπημένο και δεν απέχει πάρα πολύ από τα άλλα του group. Δεν τα φτάνει, αλλά δεν γίνεται και διαφορετικά, κάπου θα πρέπει να δικαιολογηθούν τα παραπάνω χρήματα για VW και Audi.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#554055 To παλιό δε μου πολυάρεσε. Εκτός από τα θέματα που αναφέρεις, με ξενέρωνε το φινιστρίνι στο a-pillar που το έκανε πολυμορφίζον στα μάτια μου.

Σαν γραμμές/σχήμα πάντως ήταν αρκετά όμορφο.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#554059
alexm έγραψε:Στέφαν είδα στο car δύο εκθεσειακα Leon 1800αρια στα 21000.
https://www.car.gr/14395104-seat-leon-1-8-tsi-fr-plus

Με κάτι τέτοιο δεν θα έμενες ευχαριστημένος;

.

Εξαιρετικό για τα χρήματά του, το οδήγησα το ΣΚ και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά εφόσον με λίγο ζόρι μπορώ το Cupra γιατί να αρκεστώ στο FR?
Άβαταρ μέλους
By citastak
#554064 Να συνεχίσουμε να σου λέμε για το MINI Cooper S (όχι για το απλό) ή δεν έχει νόημα να σε πρήζουμε;
Επίσης αντικειμενικά θα πουληθεί αρκετά πιο εύκολα και με μικρότερη χασούρα όταν έρθει η ώρα να πας στο επόμενο.
Από αξιοπιστία η FXX δεν έχει κάποιο θέμα που να συζητάνε στα φόρα. Καμία σχέση με τα R56 δλδ.