Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#531104 Γεια χαρά σε όλους, είμαι νέος στο φόρουμ. Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να αναζητήσω το αυτοκίνητο που πάντα ήθελα δηλαδή την Alfa Romeo 156. Ψάχνωντας στο διαδίκτυο μάλλον τείνω προς το να πάρω αυτό, γνώμες;

https://www.car.gr/14315524-alfa-romeo- ... -31-000xlm

Να διευκρινίσω πως δεν με ενδιαφέρει καμία άλλη μάρκα και κανένα άλλο μοντέλο, ούτε 159 ούτε 147 ούτε Giulietta κλπ. παρά μόνο 156. Οπότε εάν υπάρχουν προτάσεις τότε μόνο για 156 (όχι πάνω από 1.6 λίτρα) και κατά προτίμηση πριν το facelift.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#531106 Ήμουν έτοιμος να σου πω ότι αποκλείεται να έχει τόσα χλμ, αλλά βλέπω μέσα τιμόνι/λεβιέ/κάθισμα πολύ κομπλέ και προβληματίστηκα. :lol: Και το χρώμα του καλό φαίνεται.
Μήπως να κοίταζες για 1.8; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#531701 Οι κύριοι δεν δέχτηκαν έλεγχο από τους μηχανικούς της Spotmechanic. Υποθέτω αυτός είναι βάσιμος λόγος για να μείνω μακριά;
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#531703 Για ποιον μιλάμε και γιατί η spotmechanic είναι χρυσό ευαγγέλιο;
Από πότε έχουν θεοποιήθει;
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#531706 Μιλάμε για το link στο αρχικό post. Φυσικά και δεν πρέπει να θεοποιούνται οι κύριοι της Spotmechanic και όποιες άλλες εταιρείες επιτόπιου ελέγχου. Το ερώτημα είναι κατά πόσο η άρνηση του εμπόρου πρέπει να δημιουργεί υποψίες από τη στιγμή που διάφοροι άλλοι έμποροι ΚΑΙ ιδιώτες μου είπαν καλώς να έρθουν τα παιδιά.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#531708 Η χρήση του αυτοκινήτου ποια θα είναι? Το πρώτο με τα 31Κ χλμ, εκτός του ότι είναι 18 χρονών αμάξι, είναι και έκδοση progression, τουτέστιν αστείο από θέμα εξοπλισμού. Η fl του popolarou είναι κλάσεις ανώτερη πρόταση από κάθε άποψη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#531711 Στειλε τους μηχανικους της Spotmechanic. Θα σου βεβαιωσουν την καλη κατασταση του αυτοκινητου (αν και σαν προταση του popolaros ειναι μαλλον σιγουρα καλο )
Τα υπολοιπα γινονται απο αποσταση αφου εμπορος ειναι αυτος που την εχει.
θα σου την βαλει στο καραβι και θα την παραλαβεις απο Πειραια.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#531717 στην κρητη δεν εχουν να στειλουν , και εχω ακουσει και παρατραγουδα για αυτους
Άβαταρ μέλους
By markvag
#531756
kouladi έγραψε:Οι κύριοι δεν δέχτηκαν έλεγχο από τους μηχανικούς της Spotmechanic. Υποθέτω αυτός είναι βάσιμος λόγος για να μείνω μακριά;


Αφού δεν δέχονται έλεγχο, εγώ θα τους έστελνα μία φωτογραφία ένα @@... :s_wink Δηλαδή περιμένει κάποιος πωλητής πως ο πελάτης του θα πάρει γουρούνι στο σακί;;; :vava: Ε, ας πάρει τα @@ σου προς το παρόν και υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια. Αυτοκίνητο χωρίς έλεγχο από άνθρωπο που δεν γνωρίζω ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ δεν θα έπαιρνα που να ήταν το τελευταίο στον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#531931 Πάντως έχω δει αυτοκίνητα με πολλά χιλιόμετρα, ευλαβικά προσεγμένα από τους ιδιοκτήτες, με αποτέλεσμα μετά από ένα καλό detailing, το εσωτερικό να μοιάζει ολοκαίνουριο.
Οπότε μεγάλη προσοχή.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#531936
citastak έγραψε:Πάντως έχω δει αυτοκίνητα με πολλά χιλιόμετρα, ευλαβικά προσεγμένα από τους ιδιοκτήτες, με αποτέλεσμα μετά από ένα καλό detailing, το εσωτερικό να μοιάζει ολοκαίνουριο.

Το παραπάνω πάντως δεν είναι κάτι τέτοιο. Είναι όντως ολοκαίνουργιο.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#531953 Δε πάει να εχει και 1000 χλμ μόνο το απαίσιο πλαστικό τιμόνι και τα χερούλια στα πίσω παράθυρα είναι λόγος να φύγεις τρέχοντας για ...Κρήτη για το face lift (γενικά στα ευρωπαϊκά μοντέλα συστήνω μακριά απο τις πρώτες εκδόσεις).