Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By koubeast
#532949 Τα στατιστικά μπορείς να τα μηδενίζεις οπότε θέλεις (τουλάχιστον σε αγγελία μοτοσυκλέτας που είχα βάλει, λογικά το ίδιο είναι και στα αυτοκίνητα).
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#532959
koubeast έγραψε:Τα στατιστικά μπορείς να τα μηδενίζεις οπότε θέλεις (τουλάχιστον σε αγγελία μοτοσυκλέτας που είχα βάλει, λογικά το ίδιο είναι και στα αυτοκίνητα).


Μάλιστα, δεν το γνώριζα ότι υπήρχε τέτοια δυνατότητα. Διακρίνω πάντως μια διάθεση μερικών να κάνουν την αγγελία τους να φαίνεται συνεχώς "φρέσκια".
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#533021
kouladi έγραψε:
koubeast έγραψε:Τα στατιστικά μπορείς να τα μηδενίζεις οπότε θέλεις (τουλάχιστον σε αγγελία μοτοσυκλέτας που είχα βάλει, λογικά το ίδιο είναι και στα αυτοκίνητα).


Μάλιστα, δεν το γνώριζα ότι υπήρχε τέτοια δυνατότητα. Διακρίνω πάντως μια διάθεση μερικών να κάνουν την αγγελία τους να φαίνεται συνεχώς "φρέσκια".


Εμφανίζεται στα πρόσφατα... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#533156
kubiak έγραψε:
kouladi έγραψε:
kubiak έγραψε:Φιλος μου πουλαει 156 1.6 του 2001 με 180.000χλμ στο Λουτρακι, ατρακαριστη, την εχει 2ο χερι απο το 2006-2007 (με περιπου 70.000χλμ που ειχε κανει ο πρωτος ιδιοκτητης που τον γνωριζε), δεν την εχει βαλει στο car, αν θελεις σου στελνω με πμ το τηλεφωνο του, δεχεται οποιοδηποτε ελεγχο...


Μπορείς να του πεις να τη βάλει στο car? Θα το δω το αμάξι, εάν αυτό που θα δει ο μηχανικός σήμερα δεν βγει καλό.
Στο car μαλλον δε θελει να το βαλει ακομα, ασε που θα πρεπει να το βαλουμε μαζι, μαλλον δυσκολο για αμεσα, προς το Σαββατο αν γινει, να βαλω αυριο φωτογραφιες εδω γινεται...

Κοιταει πρωτα να βρει αγοραστη στα περιξ, με γνωστους κλπ...


Για βάλε καμιά φωτογραφία να δούμε, ότι είδα μέχρι στιγμής ήταν τζίφος.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#533268 Δεν πήγα εχθές, θα του πω να βγάλει και να μου τις στείλει για να τις βάλω...
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#533289
kouladi έγραψε:
kubiak έγραψε:
kouladi έγραψε:
kubiak έγραψε:Φιλος μου πουλαει 156 1.6 του 2001 με 180.000χλμ στο Λουτρακι, ατρακαριστη, την εχει 2ο χερι απο το 2006-2007 (με περιπου 70.000χλμ που ειχε κανει ο πρωτος ιδιοκτητης που τον γνωριζε), δεν την εχει βαλει στο car, αν θελεις σου στελνω με πμ το τηλεφωνο του, δεχεται οποιοδηποτε ελεγχο...


Μπορείς να του πεις να τη βάλει στο car? Θα το δω το αμάξι, εάν αυτό που θα δει ο μηχανικός σήμερα δεν βγει καλό.
Στο car μαλλον δε θελει να το βαλει ακομα, ασε που θα πρεπει να το βαλουμε μαζι, μαλλον δυσκολο για αμεσα, προς το Σαββατο αν γινει, να βαλω αυριο φωτογραφιες εδω γινεται...

Κοιταει πρωτα να βρει αγοραστη στα περιξ, με γνωστους κλπ...


Για βάλε καμιά φωτογραφία να δούμε, ότι είδα μέχρι στιγμής ήταν τζίφος.



https://www.car.gr/14764481-alfa-romeo- ... twin-spark


αυτο το ειδες;

δεν μπορεις να πας να το δεις απο κοντα;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#533294 Το ερώτημα είναι αν εσύ το είδες. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#533295
popolaros έγραψε:
kouladi έγραψε:
kubiak έγραψε:
kouladi έγραψε:
kubiak έγραψε:Φιλος μου πουλαει 156 1.6 του 2001 με 180.000χλμ στο Λουτρακι, ατρακαριστη, την εχει 2ο χερι απο το 2006-2007 (με περιπου 70.000χλμ που ειχε κανει ο πρωτος ιδιοκτητης που τον γνωριζε), δεν την εχει βαλει στο car, αν θελεις σου στελνω με πμ το τηλεφωνο του, δεχεται οποιοδηποτε ελεγχο...


Μπορείς να του πεις να τη βάλει στο car? Θα το δω το αμάξι, εάν αυτό που θα δει ο μηχανικός σήμερα δεν βγει καλό.
Στο car μαλλον δε θελει να το βαλει ακομα, ασε που θα πρεπει να το βαλουμε μαζι, μαλλον δυσκολο για αμεσα, προς το Σαββατο αν γινει, να βαλω αυριο φωτογραφιες εδω γινεται...

Κοιταει πρωτα να βρει αγοραστη στα περιξ, με γνωστους κλπ...


Για βάλε καμιά φωτογραφία να δούμε, ότι είδα μέχρι στιγμής ήταν τζίφος.



https://www.car.gr/14764481-alfa-romeo- ... twin-spark


αυτο το ειδες;

δεν μπορεις να πας να το δεις απο κοντα;


Δεν υπάρχουν ούτε τικ στα χαρακτηριστικά, ούτε φωτογραφίες, μου φαίνεται "κάπως" να το ρισκάρω με κάποιον που δεν έχει καταβάλει ούτε τον παραμικρό βαθμό προσπάθειας για ένα πράγμα τόσο απλό όσο μια αγγελία. Σε κάνει να αναρωτιέσαι και για άλλα πράγματα που (δεν) έκανε μετά, αυτά που πραγματικά θέλουν σχολαστική ενασχόληση σε μία Alfa.

Επίσης, θα είμαι πάρα πολύ περισσότερο χαρούμενος εάν η 156 που θα πάρω είναι πριν το facelift.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#533299
g8777 έγραψε:Το ερώτημα είναι αν εσύ το είδες. :iconcool:


Λίγα λόγια... :shifty:

kouladi έγραψε:Επίσης, θα είμαι πάρα πολύ περισσότερο χαρούμενος εάν η 156 που θα πάρω είναι πριν το facelift.


Αυτό γιατί; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#533301
xenos έγραψε:
kouladi έγραψε:Επίσης, θα είμαι πάρα πολύ περισσότερο χαρούμενος εάν η 156 που θα πάρω είναι πριν το facelift.


Αυτό γιατί; :hmmm:


Απλά θέμα γούστου. Η σωστή 156 προ-facelift είναι πραγματικό κομψοτέχνημα, κατά τη γνώμη μου. Καμιά facelift δεν μπορεί να φτάσει αυτήν εδώ για παράδειγμα:

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/14761622/

Βέβαια ο τύπος έχει κάνει έγκλημα με τα πίσω φανάρια αλλά εντάξει καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#533304 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Αυτές μου έστειλε με viber, την επεξεργασία για να μην φαίνονται πινακίδες κλπ την έκανα εγώ...
Τις ζάντες τις είχε αλλάξει ο πρώτος ιδιοκτήτης ο οποίος νομίζω είχε τοποθετήσει και την αεροτομή πίσω...
Ο σημερινός ιδιοκτήτης δε νομίζω να έχει αλλάξει/πειράξει τίποτα...
Αν θέλεις να φωτογραφίσει άλλα σημεία να του το πω...
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#533313 1.500, μου είπε να έχεις υπόψιν σου ότι χρειάζεται αλλαγή ελαστικών...
Αν ενδιαφέρεσαι καλό θα ήταν να συζητήσετε...
Άβαταρ μέλους
By kouladi
#533314 ΟΚ. Περιμένω και έναν τελευταίο έλεγχο και άμα βγει μούφα και αυτός θα ρωτήσω την Spot Mechanic άμα πάνε μέχρι Λουτράκι.