Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#514978 Καλησπέρα σε όλους .
Την βοήθεια σας κ τη γνώμη σας ...

Ο κουμπάρος μου θέλει αυτοκίνητο .
Max τιμή : 28000 ευρώ

Δε θέλει suv .
Αυτόματο
Κυβικά μέχρι 1.8 ...
δεν μας πειράζει βενζίνη ή πετρέλαιο .

Η αγάπη του από μικρός ήταν golf.
Προηγούμενα αυτοκίνητα : Datsun sunny , opel Corsa , golf plus tsi.
Αν κ έκανε το όνειρο του πραγματικότητα κ πήρε golf,
Αν κ είχε πολλές κ ακριβές βλάβες με το golf ...,,

Πάλι golf θέλει :omg:

Εμφανισιακά το μόνο άλλο που του αρέσει είναι το fiesta ... μικρότερο μεν , αλλά θα βολεύονταν .

Πραγματικά τι άλλο θα μπορούσα να προτείνω ;;;;

Σάββατο θέλει να παμε παρέα σε αντιπροσωπείες ..,, γιατί ξέρω παραπάνω από αυτοκίνητα λέει :lol: αν κ ξέρει οτι δε συμπαθώ την γκολφω.

Help !!!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#514982 :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy: :dizzy:


ΔΕΝ θα γινω προβλεψιμος με το να πω Νεο Jimny, πες στον κουμπαρο σου να ξεκαθαρισει μεσα του τι θελει απο την ζωη και να παει να παρει ενα Ford Mondeo.

Hatchback στα 28k. :s_hang :s_hang :s_hang
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#514983 Peugeot 308 πλούσια έκδοση αυτόματο.
Θα περισσέψει και ένα εξαχιλιαρο για βενζίνες.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#514985 Ναι, για πηγαινε πες σε εναν ανθρωπο που ειχε ονειρο ζωης να αποκτησει γκολφ να παει να δωσει 22 χιλιαρικα για Γαλλο.
Το ξερω και το ξερετε, μην χαλατε bytes. Μοndeo θα παρει.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#514987 T- Roc.

Το ξέρω ότι είναι σουβλάκι αλλά, πρώτον βλέπεται, δεύτερον έχει χώρους καλύτερους, τρίτον θα χαλάει το ίδιο συχνά, τέταρτον περισσεύουν λεφτά, πέμπτον αν το 1,5 θα πηγαίνει κιόλας και πάνω από όλα είναι όμορφο!



Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#514989 Το Leon πέρασε κ εμένα από το μυαλό μου κ θα το προτείνω . Δεν ξέρω ποσό εύκολα κάποιος που έχει golf κ του αρέσει το golf, θα επιλέξει Leon .

Το αυτοκίνητο θα είναι το μοναδικό στην οικογένεια του κ θέλει με αυτό να κάνει τα πάντα . Πόλη , ταξίδια κλπ .

Έιναι τριμελής οικογένεια όποτε βολεύεται κ με πιο μικρά αυτοκίνητα .
Το hatch βολεύει για κίνηση στην πόλη , το πορτμπαγκάζ του είναι γεμάτο εργαλεία , κ το αυτοκίνητο συχνά κουβαλάει επάνω το ποδήλατο του καθώς κάνει ποδήλατο βουνού , καταβάσεις κλπ ( αν κ 40αριζει ).
Μέχρι στιγμής κ χιόνια κλπ μια χαρά με την γκολφω κ χειμωνιάτικα .

Το 28000 είναι ταβάνι . Δέν είναι απαραίτητο να ξοδευτούν .

Το Ford τι έχει ως θετικό εκτός του ότι είναι αχρείαστα μεγάλο ;
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#514990
Νίκος Παππάς έγραψε:T- Roc.

Το ξέρω ότι είναι σουβλάκι αλλά, πρώτον βλέπεται, δεύτερον έχει χώρους καλύτερους, τρίτον θα χαλάει το ίδιο συχνά, τέταρτον περισσεύουν λεφτά, πέμπτον αν το 1,5 θα πηγαίνει κιόλας και πάνω από όλα είναι όμορφο!

Από το Mi A1.


Προσωπικά μου άρεσε πολύ εξωτερικά , σε κόκκινο .
Έχει κ όλα τα συστήματά .
Εσωτερικά όμως :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#514991 Το Leaf πώς ξέφυγε; :lol:
Με σχετική υπέρβαση μπάτζετ εννοείται.
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#514992
EDDIE_147 έγραψε:Το Leaf πώς ξέφυγε; :lol:
Με σχετική υπέρβαση μπάτζετ εννοείται.


Για μοναδικό αυτοκίνητο , για άνθρωπο που κάνει κ εκδρομές .... ΔΕΝ .
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#514994
vagmag έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:T- Roc.

Το ξέρω ότι είναι σουβλάκι αλλά, πρώτον βλέπεται, δεύτερον έχει χώρους καλύτερους, τρίτον θα χαλάει το ίδιο συχνά, τέταρτον περισσεύουν λεφτά, πέμπτον αν το 1,5 θα πηγαίνει κιόλας και πάνω από όλα είναι όμορφο!

Από το Mi A1.


Προσωπικά μου άρεσε πολύ εξωτερικά , σε κόκκινο .
Έχει κ όλα τα συστήματά .
Εσωτερικά όμως :lipsealed:
Σοβαρά το θεωρώ καλύτερο από το Γκολφ.

Αν και πιστεύω ότι Γκολφ θα πάρει, δεν χάνει τίποτα να του ρίξει μια ματιά.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#514995 Μπήκα να γράψω Civic αλλά το 5θυρο στο σάιτ υπάρχει μόνο σαν ντιζελ και αυτό χωρίς τιμές , δεν ξέρω τι κάνουν στο Σαρακακη. Εγώ πάντως εκτός από Golf με τόσα λεφτά θα κοίταζα το 308 που πρότεινε ο Ασιμοφ, θα σκεφτόμουν μήπως αξίζει να περιμένω Φοκους και δεν ξέρω αν έρχεται το Megane GT 165 με αυτόματο. Βασικά το κοίταξα, έρχεται αυτόματο με 26.900 , μιλάμε για φουλ εξοπλισμό, 165 άλογα πετρέλαιο και τετραδιευθυνση...

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#514998 Επίσης πολύ καλές κριτικές διαβάζω και για το Opel Astra, ένα 1.4 150 ίππων δεν είναι κακό, τρέχει και έκπτωση 1500€ αυτό το μήνα

< >
Βέβαια αυτόματο από οτι είδα έρχεται το 1.6 diesel 136ps σε 2 εκδόσεις στα 24.200 και 26 κάτι, σε αυτά νομίζω τρέχει 700€ έκπτωση
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#515007 Πολύ καλό το Astra.
Αλλά, και μέχρι να έρθει το focus, το 308 καλύτερο.