Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By drdino
#492516 Ασφάλεια τσέκαρες;

O N57 είναι I6, όχι V6.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#492720 Που θα το κυκλοφορείς; Αν Αγγλία έχουν ήδη αρχίσει οι επιβαρύνσεις για τα ντίζελ (διπλάσια τιμή στο πάρκινγκ κλπ).
Αν δεν σε ενδιαφέρει το ποσό της ασφάλειας τότε ούτε η κατανάλωση θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει.... Εκτός αν θα κάνεις πάρα πολλά χλμ.
Όντως οι 6άρες όπως και οι CLS κλπ είναι εξαιρετικά αυτοκίνητα αλλά φυσικά όσο πιο ανεβασμένη κατηγορία τόσο πιο πολύπλοκα οπότε και πιο ακριβά τα ανταλλακτικά και οι τιμές εργατικών. Μια C-class ή μια 3άρα θα είναι πιο οικονομικά σε όλα.
Βέβαια με το βάρος αυτών των αυτοκινήτων το sporty είναι σχετικό... Και το μέγεθός τους μπορεί να σημαίνει δυσκολία στα στενά διπλής κατεύθυνσης των αγγλικών πόλεων και στεναχώρια σε στενές λωρίδες.

Δεν έχεις πει καθόλου τι χαρακτηριστικά σε ενδιαφέρουν και τι πραγματικές ανάγκες και γούστα έχεις. Πέραν των 300 και βάλε αλόγων τι άλλο θέλεις; Χώρους, μούρη, πολυτέλεια, οδηγική ευχαρίστηση, αξιοπιστία, φτηνά σέρβις (τα 2 τελευταία είναι μάλλον τα πιο σημαντικά για πολλές χώρες εκτός Ελλάδας).
Πού σκοπεύεις να κυκλοφορείς, πόσα χλμ το χρόνο, τι είχες πριν κλπ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#492721
patriotaki έγραψε:
drdino έγραψε:Ασφάλεια τσέκαρες;

O N57 είναι I6, όχι V6.

Α νομιζα ηταν v6..

Οσο για την ασφαλεια δεν με πολυενδιαφερει το ποσο που θα δινω
< >
Το έχεις ψάξει; Ειδικά για μπιμμερς οι ασφαλείες μπορούν να φτάσουν σε γελοία επίπεδα, σε τι περιοχή θα μένει το αμαξι;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#492746
patriotaki έγραψε:
mirage έγραψε:Εχεις no claims? Κοιτα λιγο το θεμα ασφαλεια γιατι μαλλον θα σε σκισει.

< >


Θα το γραψω στον πατερα μου και θα εχει ασφαλεια να οδηγαει το αυτοκινητο οποιοδηποτε μελος της οικογενειας αλλα ουσιαστικα εγω θα το εχω


< >
=fronting

LEL