Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#489188
g8777 έγραψε:Βεβαια Γρηγοριε ουτε τα 100+ αλογατα μπορει να επαρκουν αν 4 ατομα ειναι υπερβαρα ( για να το θεσω κομψα) και θελουν να κουβαλησουν ΚΑΙ απο μια βαλιτσα ο καθενας.Αυτο γιατι δεν το σκεφτηκαμε; :hmmm:


Οχι g μου κανεις λαθος, στην προκειμενη πχ με το παραδειγμα του Rio τα 100τουρμπατα αρκουν μια χαρα λογω τουρμποροπης. :rtfm:
Γιατι αλλιως ειναι τα 17,5χλγμ απο τις 1,500-4,000σαλ στα 1155κιλα (το 1.0Τ 100ps) και αλλιως τα 12,4χλγμ στις 4,000σαλ , στα 1110κιλα, το 1.2/84αρι. (συμφωνα με τον πινακα της KIA)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#489194 Μα δεν μιλαμε γενικως και αοριστως Γρηγοριε, κοιτα το προφιλ του επιδοξου αγοραστη, κοιτα και το μπατσες :s_roses του.

Γρηγοριε σε εχει τρελλανει η ΚΑΡΧΙΑ. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#489231 Φυσικα και δεν μιλαμε γενικως και αοριστως, ειδικα στην απο πανω δημοσιευση σου, αφου σου απαντησα συγκεκριμενα και ξεκαθαρα σε οτι αφορα τα 4 ατομα συν αποσκευες... :roll:

Δεν καταλαβαινω προς τι η τελευταια δημοσιευση...Εαν αφορουσε τις πιο παλαιες, νομιζω και παλι τοποθετηθηκα αναλογως. Το μπατσες το καλυβει, 13,290ευρα ζηταει ο Rios, τα 300 κατομπαλα παραπανω ψωνιζουν σαλιγκαρο με τουρμποροπη να προσπερναει με ασφαλεια τα γιδια ο κυριουλης. :rtfm:
Ειπε "ιδανικα" στα 13κ ο ανθρωπας, δεν απεκλεισε εντελως το κατιτις παραπανω...

Την ΚΑΡΧΙΑ επειδης με κουρασε την εστειλα στην μαμα της. :s_yes Ψαχνω για καινουργια τωρα... :eat:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#489374 Το έχετε βαρύνει το πράμα. Όπως πάντα..... :iconcool:
Έτσι κι αλλιώς θα πάει να τα δει και όποιο του αρέσει πιο πολύ εξώ, μέσα, κάθισμα ή όποια άλλη λεπτομέρεια μετράει για αυτόν θα μετρήσει περισσότερο από όλα όσα λέτε. Μπορεί να μην πάει καν να τα δει από κοντά, να διαλέξει ένα από μακριά και να πάει να το πάρει.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#489448
sknipper έγραψε:Το έχετε βαρύνει το πράμα. Όπως πάντα..... :iconcool:
Έτσι κι αλλιώς θα πάει να τα δει και όποιο του αρέσει πιο πολύ εξώ, μέσα, κάθισμα ή όποια άλλη λεπτομέρεια μετράει για αυτόν θα μετρήσει περισσότερο από όλα όσα λέτε. Μπορεί να μην πάει καν να τα δει από κοντά, να διαλέξει ένα από μακριά και να πάει να το πάρει.


Χαχαχα είσαι πιο κοντά απ όλους! Το ibiza αγοράστηκε μετάα από ένα τηλέφωνο. Η συνομιλία ήταν ως εξής:
Ερ: Τι αμάξι να πάρω;
Απ: Το ibiza.

Την επόμενη πάει αντιπροσωπεία και πήρε το ibiza.

Αντίστοιχη ιστορία και το Corsa.
Οπότε παίζει απλά να μου πει να του πω μόνο μια πρόταση και να πάει με κλειστά μάτια. Η χαρά του πωλητή!


< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#489518
theo13 έγραψε:
sknipper έγραψε:Το έχετε βαρύνει το πράμα. Όπως πάντα..... :iconcool:
Έτσι κι αλλιώς θα πάει να τα δει και όποιο του αρέσει πιο πολύ εξώ, μέσα, κάθισμα ή όποια άλλη λεπτομέρεια μετράει για αυτόν θα μετρήσει περισσότερο από όλα όσα λέτε. Μπορεί να μην πάει καν να τα δει από κοντά, να διαλέξει ένα από μακριά και να πάει να το πάρει.


Χαχαχα είσαι πιο κοντά απ όλους! Το ibiza αγοράστηκε μετάα από ένα τηλέφωνο. Η συνομιλία ήταν ως εξής:
Ερ: Τι αμάξι να πάρω;
Απ: Το ibiza.

Την επόμενη πάει αντιπροσωπεία και πήρε το ibiza.

Αντίστοιχη ιστορία και το Corsa.
Οπότε παίζει απλά να μου πει να του πω μόνο μια πρόταση και να πάει με κλειστά μάτια. Η χαρά του πωλητή!


< >

Οπως τα λες παιζει αν του πεις δυο η παραπανω επιλογες, να σου πει "πες μου ενα απο ολα" :lol:

Οποτε δες πιο πιστευεις θα τον καλυπτει καλυτερα και προτεινε του το.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#489862
Νίκος Παππάς έγραψε: Οπως τα λες παιζει αν του πεις δυο η παραπανω επιλογες, να σου πει "πες μου ενα απο ολα" :lol:

Οποτε δες πιο πιστευεις θα τον καλυπτει καλυτερα και προτεινε του το.


Γι αυτό έφτιαξα το τοπικ. Για να είμαι έτοιμος να απαντήσω στην ερώτηση αυτή.

Το C3 δεν το πρότεινε κανείς. Έχει κανείς άποψη;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#489865 Μαλακο, ευκολο, ανετο. Σε παει απο το Α στο Β. Μεχρι εκει.

Αλλα για εναν ανθρωπο 60 χρονων δεν ειναι πολυ "φουσκωτο", φουτουριστικο, παραξενο;
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#490116 Χαζεύοντας σήμερα, βλέπω ότι το Hyundai i20 , 1.0T 100, ξεκινάει από 12.990€ με αρκετά καλό εξοπλισμό μάλιστα. Με δεδομένα και τα 5 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση αξίζει μια ματιά.
http://configurator.hyundai.gr/configur ... 0bt-100ps/
Επιπλέον είδα στον τιμοκατάλογο της Σεατ ότι υπάρχει το προηγούμενο Ibiza σε έκδοση 1.2 110 style με 12.390€ , δεν ξέρω αν έχουν μείνει στοκ αλλά ίσως αξίζει ένα τηλέφωνο

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#490278 Μεταξύ των δύο και με δεδομένο πως μιλάμε για όχημα που θα κάνει απλή μετακίνηση από το Α στο Β και της κακής παράδοσης της VAG σε θέματα αξιοπιστίας (και από την άλλη της καλής παράδοσης των Κορεατών στην αξιοπιστία, ΧΑΛΑΡΑ το i20 θα έπαιρνα.