Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#486485
Νίκος Παππάς έγραψε:Υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα ενός χρόνου.

Δεν νομίζω ότι είπε αποκλειστικά για καινούριο

Από το Redmi Note 4

Δεν έχω δεί κάποιο στα 40 χιλιαρικα παντως σε ετήσιο μτχ :lol: :lol: :lol: .
Πέτρο μάλλον κάτι δεν είδες καλά ή θα το πάς μέσω Leasing που βγαινει ποιό φθηνό?
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#486487
mirage έγραψε:Skoda Kodiaq και τα ρέστα ταξιδια.

< >


JimClark έγραψε:Premium λέμε, όχι τσιπness :lol:


το kodiaq το είδα στο δρόμο κ μου άρεσε ως σχήμα, όμως μου φάνηκε κατηγορίας Χ3.
skoda τη θεωρώ καλή εταιρία κ premium όπως έχει γίνει.
premium δεν εννοώ απαξιωτικά κάποιες εταιρίες, απλώς θέλω να δώσω να καταλάβει κανείς ότι δε με ενδιαφέρουν hyundai κτλ. το νόημα το πιάνει καθένας φαντάζομαι.

Zeus έγραψε:Ρε συ, το Χ5 βγαίνει 7θεσιο; Απ’όσο γνωρίζω μόνο XC90 και Q7 ειναι απο αυτά που ανέφερες. :hmmm:

Ναι, υπάρχει!
https://www.autoscout24.de/ergebnisse?m ... ice&desc=0

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw ... ?cldtidx=7
cosneo έγραψε:LandCruiser?
Δεν ξέρω τιμές κα αν πωλείται στην Ευρώπη.
Πρόσφατα είδα ένα λιγο ασχημουτσικο θηρίο με τουρκικές πινακίδες αλλά

το σκέφτηκα αλλά δε με ενθουσιάζει, πρέπει να είναι υπερτεράστιο κ πιο άγριο

Thomas_C200K έγραψε:Η απάντηση μονόδρομος GLE 350d με JungeSterne και είσαι κομπλέ :iconcool: Κανόνισε σε λίγες μέρες θα ανέβω στα μέρη σου :rtfm: :rtfm: :rtfm: θα σε πάω υποχρεωτικά στην αντιπροσωπία για μελέτη :shifty: :shifty:
Θα βοηθήσω και λίγο, ορίστε οι επιλογές https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... &scopeId=C :rtfm:


το είδα την προηγούμενη εβδομάδα. έχει παλιό εσωτερικό κ το θεωρώ μια γενιά πίσω από τα XC90, bmw X5, μου θύμισε εσωτερικό στρογγυλοφάναρης Ε-Klasse.

Εικόνα

Andreasdik έγραψε:Το Grand Cherokee το έχεις δει;;


αυτά τα αμερικάνικα δε μου αρέσουν, κυρίως λόγω εσωτερικού. έχουν αρκετά πλαστικά μέρη, το προηγούμενο που είδα δε με ενθουσίασε. το καινούριο δεν ξέρω πως είναι μέσα, αλλά όπως κ το land cruiser, είναι πιο jeep-οειδή παρά SUVs

το εσωτερικό της Χ5 μπορώ να πω πως κ πάλι μετά από μια 2η ματιά, είναι στα μάτια μου πιο όμορφο από XC90 (γούστο είναι αυτό, εντελώς υποκειμενικό).

KiloMeater έγραψε:εγω θα ελεγα δαγκωτο XC90 σε 7θεσια διαμόρφωση
Εχω επιφυλάξεις ομως για τα 40χιλιαρικα , για ενα καλα εξοπλισμένο αμαξι καθως το εχω κοιταξει αρκετα τελευταια και κατω απο 50-55Κ δεν γινεται .
Εννοειται οτι λεμε για κορυγαιο trim τα παντα ολα


όχι, δεν εννοώ καινούριο. έχει πολλά μτχ εδώ πέρα. ψάχνω μοντέλο Euro 6 οπωσδήποτε, παραγωγή 2015 κ μετά. Χλμ κάτω από 60.000
Τελευταία επεξεργασία από PeterPan και 18 Φεβ 2018, 23:15, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#486488 To Kodiaq ειναι μεγάλο και πραγματικο 7θεσιο. Αξιζει να το δεις.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#486490
mirage έγραψε:To Kodiaq ειναι μεγάλο και πραγματικο 7θεσιο. Αξιζει να το δεις.

< >

τσεκ! danke!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#486491 +1 για το Kodiaq, είναι εξαιρετικό :inlove: :inlove: :inlove:
και αγοράζεις ένα μικρό κάμπριο για σένα και το άλλο για την οικογένεια :iconcool:
Αλλιώς κοιτάς μόνο X5 :rtfm: και Q7 :inlove: , δεν βλέπω να σε πείθω για Μέρκ με το καλό :shifty: :lol:
Εντιτ: Γτ δε τα κοιτάς και σε plug in Hybrid? Θα έχεις και το E στο τέλος της πινακίδας :lol: , δωρεάν πάρκινγκ, ελεύθερη κίνηση σε λεωφορειολωρίδα.
Πάντως θυμήθηκα ότι οι αντιπροσωπίες τρέχουν μεγάλες επιδοτήσεις για αγορά Euro 6, οπότε δίνεις τα δύο που έχεις τώρα και είσαι κομπλέ και αν είναι και υβριδικό +3000€ επιδότηση από το κράτος.
Και δευτερο Εντιτ: Μέχρι 10.000€ επιδότηση δίνει το VAG Group αν δωσεις ανταλλαγη παλαιοτερο οχημα δικο σου.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#486495
Thomas_C200K έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Υπάρχουν και τα μεταχειρισμένα ενός χρόνου.

Δεν νομίζω ότι είπε αποκλειστικά για καινούριο

Από το Redmi Note 4

Δεν έχω δεί κάποιο στα 40 χιλιαρικα παντως σε ετήσιο μτχ :lol: :lol: :lol: .
Πέτρο μάλλον κάτι δεν είδες καλά ή θα το πάς μέσω Leasing που βγαινει ποιό φθηνό?

αγορά θα κάνω τέλη του έτους (στα τέλη κάθε 6μήνου κάνουν καλές προσφορές για να κλείσουν πωλήσεις) ή αρχές 2019. Τα μοντέλα του 2015 ξεκινούν από 45.000€ τώρα, σε ένα χρόνο θα είναι κάτω από 40.000€.
https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... ?cldtidx=6

https://www.autoscout24.de/ergebnisse?m ... =1&size=20

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω. ακόμη καλύτερα θα δω εκδόσεις r design / inscription κ θέλω οπωσδήποτε panorama (ελπίζω να μη μπάζει νερά)

πχ inscription 1,5 έτους στα 51.000€ .
https://www.autoscout24.de/angebote/vol ... cldtidx=15

Γενικά στην 3ετία έχουν χάσει τα 2/5 έως τη μισή αξία. Γι' αυτό ίσως αξίζει να πάρω XC90 3ετίας παρά kodiaq έτους, θα προλάβω μεγαλύτερη απομείωση αξίας.

Βασικό: θα κάνω οπωσδήποτε test drive με την :inlove: για να δω αν μπορεί να είναι άνετη. μην το πάρω κ κάθεται...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#486500
Thomas_C200K έγραψε:+1 για το Kodiaq, είναι εξαιρετικό :inlove: :inlove: :inlove:
και αγοράζεις ένα μικρό κάμπριο για σένα και το άλλο για την οικογένεια :iconcool:
Αλλιώς κοιτάς μόνο X5 :rtfm: και Q7 :inlove: , δεν βλέπω να σε πείθω για Μέρκ με το καλό :shifty: :lol:
Εντιτ: Γτ δε τα κοιτάς και σε plug in Hybrid? Θα έχεις και το E στο τέλος της πινακίδας :lol: , δωρεάν πάρκινγκ, ελεύθερη κίνηση σε λεωφορειολωρίδα.
Πάντως θυμήθηκα ότι οι αντιπροσωπίες τρέχουν μεγάλες επιδοτήσεις για αγορά Euro 6, οπότε δίνεις τα δύο που έχεις τώρα και είσαι κομπλέ και αν είναι και υβριδικό +3000€ επιδότηση από το κράτος.
Και δευτερο Εντιτ: Μέχρι 10.000€ επιδότηση δίνει το VAG Group αν δωσεις ανταλλαγη παλαιοτερο οχημα δικο σου.

cabrio έχω. αν δεν απαγορευτεί με τα πετρέλαια (euro 5 είμαι) θα την κρατήσω τη bmw e93 για μένα. κ το γκολφ θα κρατήσω.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#486506 Παρανόησις τότε, νόμιζα ότι τα δίνεις τα δύο και παίρνεις το μεγάλο. :oops:
Θα μάθουμε μεθαύριο στις 22 του μήνα για τα ντίζελ. Μήπως κάνω και εγώ την αλλαγή :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#486511 Αμα οδηγησεις το Kodiaq προσεχε λιγο ηχομονωση (εχω ακουσει καλα λογια) και απομονωση απο ανωμαλιες (για τον πισω αξονα οχι και τοσο καλα...)
Γενικα φαινεται πολυ ωραιο αμαξι, με αφθονους χωρους
Η καμπινα δεν ειναι και για ενθουσιασμο ακομα και στο top trim αλλα εχω μια ελπιδα μηπως απο κοντα ειναι καλυτερο
Περιμενω και εγω να κανονισω κανα TD
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#486531 Range Rover Sport, ειναι χαλαρα μια κατηγορια πανω απο τα προαναφερθέντα. Μια χαρα ειναι απο αξιοπιστια αυτη η γενια. Γενικοτερα η jlr τα τελευταια χρονια δεν εχει καμμία σχεση με πριν (freelander κλπ).

Οριστε και μια σημερινη με το V8 550hp

Εικόνα

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#486557
Scotch έγραψε:Range rover sport (σαν αυτό --> https://www.car.gr/6242220-land-rover-r ... 4-hse-tdv8);

< >


Είπαμε να μη βγάζει προβληματάκια κι εσύ προτείνεις τη μαούνα που περνάει 3/4 μέρες στο συνεργείο, μέχρι να μαζέψει ο ιδιοκτήτης μερικά χιλιάρικα για να διορθώσει τις βλάβες... :svivhaha: :shifty: :lol: :lol:


Volvo από μένα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#486608 Νομίζω η πιο επίφοβη περίοδος ήταν η 6ετία 1994-2000 :shifty:. Τώρα τα κάνουν αξιόπιστα

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#486628 Πήγα σε μια skoda πριν λίγο
Είχε ενα μόνο Kodiaq παρολο που ηταν μεγάλη έκθεση
Στη μέση της αίθουσας αλλά κλειδωμένο
Λέω του μάστορα να το ανοίξει μου λέει ειναι απο πελάτη προς παραλαβή δε γίνεται
Ε οκ του λέω να το δω, αφού δεν εχεις άλλο... μου λέει δε γίνεται
Ήθελαν να του πω άντε και Γ... αλλά... το γλωσσικό Barrier μας έσωσε .

Πάντως ειναι πολυ μεγάλο, και άνετα 7θεσιο παρολο που αυτό που είδα ηταν σε 5θεσια διαμόρφωση .
Η μάσκα λίγο με χαλαει και το εσωτερικό οκ δε ειναι κακό αλλά δεν ειναι και τίποτα τρομερό .

Θα προσπαθήσω να οδηγήσω ενα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#486632 Καλά σου είπε. Παραλαβή πελάτη. Τέλος. Σεβασμός.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#486636
KiloMeater έγραψε:Πήγα σε μια skoda πριν λίγο
Είχε ενα μόνο Kodiaq παρολο που ηταν μεγάλη έκθεση
Στη μέση της αίθουσας αλλά κλειδωμένο
Λέω του μάστορα να το ανοίξει μου λέει ειναι απο πελάτη προς παραλαβή δε γίνεται
Ε οκ του λέω να το δω, αφού δεν εχεις άλλο... μου λέει δε γίνεται
Ήθελαν να του πω άντε και Γ... αλλά... το γλωσσικό Barrier μας έσωσε .

Πάντως ειναι πολυ μεγάλο, και άνετα 7θεσιο παρολο που αυτό που είδα ηταν σε 5θεσια διαμόρφωση .
Η μάσκα λίγο με χαλαει και το εσωτερικό οκ δε ειναι κακό αλλά δεν ειναι και τίποτα τρομερό .

Θα προσπαθήσω να οδηγήσω ενα


ουτε εγω θα ηθελα στο δικο μου αυτοκινητο να μπαινει ο οποιοσδηποτε μεσα.