Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#485094 όπως καταλάβατε το δίλημμα είναι η αξιοπιστία, γι αυτό και η ερώτηση αν αντέχει, δεδομένου ότι θα υπάρχει πρόγραμμα γυρισμάτων σίγουρα 6 μέρες τη βδομάδα και ίσως και μερικές Κυριακές. Αν βγάλει προβλήματα δεν βγαίνει το πρόγραμμα.
Από την άλλη ένα νοικιάρικο θα στοιχίσει σχεδόν το ίδιο, θα έχει αυτοκίνητο αντικατάστασης αν χρειαστεί και θα είναι καινούριο (2 που παζαρεύω έχουν 25Κ & 29Κ - Doblo & VW Caddy). Δεν έχει ασφάλεια, τέλη, σέρβις, λάδια, λάστιχα και ξέρεις ότι θα γίνει η δουλειά.
Η εταιρία δεν έχει ιδιαίτερη ανάγκη να το κρατήσει. Αν αγοραστεί βέβαια κάπου θα χρειαστεί σίγουρα.
Το ότι είναι πιο αργά κι απ'το replay το ξέρω, αλλά οτιδήποτε φορτωμένο θα αργεί, είμαι σίγουρος (εκτός από βενζινοκίνητα τουρμπίσια)
Άβαταρ μέλους
By dstou
#485232 Εξαιρετικό και το αντίστοιχο της Σιτροέν. Εγκρίνω πάντως το Ντόμπο, απλά τεράστιο. Το έχω οδηγήσει, αλλά με μεγάλο μοτέρ. Γενικά από κατόχους ακούω ότι βγάζει βλαβούλες, εύκολα αντιμετωπίσιμες όμως.
Άσχετο. Πάντα μου έκανε εντύπωση η παντελής και διαχρονική απουσία των σαμουράιδων από τη συγκεκριμένη κατηγορία επαγγελματικών.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#485242 Υπάρχουν γιαπωνέζικα απλά σε άλλο στυλ και ίσως δεν εισάγονται πλεον.

Στα 90s είχαν αποκλειστικότητα στην Ελλάδα τα HIACE κλπ.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#485269 Τι είναι πιο λειτουργικό. Οι 2 πίσω πόρτες ή μία ανοιγόμενη προς τα πάνω? Νομίζω η μία (αφού δεν υπάρχουν μεντεσέδες δεξιά και αριστερά, αλλά χρειάζεται περισσότερο χώρο πίσω για να ανοίξει.
Ωστόσο η 2η γενιά του Doblo είχε βγει και με τις 2 εκδόσεις πορτών
https://www.car.gr/12331933-fiat-doblo- ... 3-multijet
https://www.car.gr/7714056-fiat-doblo-malibu
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#485273 Η εννιαία πίσω πόρτα είναι πολύ πρακτική όταν βρέχει! :lol:
Έχουμε κάνει άπειρη δουλειά χάρη σ' αυτή με βροχερό καιρό και να παίζει το ρόλο του... υπόστεγου! :lol:

Αλλά θέλει πολύ χώρο ν' ανοίξει, κι αυτό ίσως είναι πρόβλημα (πχ σε κάποιον που κάνει διανομές).
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#485288
Anonymous Founder έγραψε:To Nissan NV200 που είναι στην ίδια κατηγορία, εισάγεται πάντως (επαγγελματικό σίγουρα, επιβατηγό δεν ξέρω):
Εικόνα



Υπάρχει και επιβατικό, είχε νοικιάσει ο πατέρας μου πέρσυ στη θεσσαλονίκη ένα..
Άβαταρ μέλους
By mirage
#485319 Νομιζω παιζει στην κατηγορια Jumpy κλπ αλλα μπορει να κανω και λαθος.

< >