Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Serf
#485573 Το yaris απορρίπτεται από τη σέντρα. (1) η σύζυγος έρχεται από δύο συνεχόμενα εταιρικά και το βαρέθηκε και (2) ο μικρός έκανε τρεις εμετούς τη μοναδική φορά που τον πήγε βόλτα με αυτό (βλ. ανάρτηση)!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#485728 Nissan Pulsar μήπως;;; :hmmm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#486054 Τελικά μεταξύ fiesta και clio μας κόβω. Με outsider το 208 αν και θα ζορισει το budget ως πιο καινούργιο.

Ειδικά το fiesta αρέσει πολύ στη σύζυγο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#486078 Και αυτά τα 3 είναι τα καλύτερα και οι πιο λογικές επιλογές
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#486857 Σχετικά με τη Mercedes Α-class. Μπορεί και για μένα να είναι στο τοπ 3 χειρότερων από πλευράς οδήγησης αυτοκινήτων που μου έχουν τύχει αλλά για το μέγεθός του και τους χώρους του σε συνδυασμό με εξοπλισμό (καλά αυτό εξαρτάται), μούρη, ασφάλεια, ποιότητα κατασκευής για την κατηγορία, αν παίζει σε καλή τιμή και δεν πρόκειται να πάει μακριά εκτός πόλης (σε ταξίδια λόγω ύψους και μικρού μήκους δεν είναι ότι καλύτερο) δεν είναι καθόλου κακό.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#486868 Εγώ πάλι είδα σήμερα το Nissan Note (mk2) που παίζει σε πολύ πιο λογικές τιμές από τη Mercedes (από την οποία πιθανότατα είναι και καλύτερο αυτοκίνητο) και από το jazz και εντυπωσιάστηκα.
Θα ήταν οπωσδήποτε ανάμεσα στις επιλογές μου.
Αυτό έχει σταματήσει να εισάγεται; Αν ναι, ξέρει κανείς γιατί;
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#486871 Μιλάω πάντα για το μοντέλο 2013 και δώθε, το όμορφο. Το προηγούμενο όντως δεν το συνόδευε καλή φήμη (και ήταν άσχημο)
Άβαταρ μέλους
By mirage
#486872 Εχω οδηγησει και το πρωτο και το δευτερο Note. Αδιαφορα οδηγικα και τα 2 με τεράστιους χωρους επιβατων. Προσωπικα θα προτιμουσα ενα Jazz.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#486905 Ναι, οδηγικά φαντάζομαι ότι δεν είναι κάτι τρομερό, αλλά για δεύτερο και με βασικό κριτήριο τους χώρους, όπου αριστεύει, μικρή σημασία έχει αυτό.

Επίσης είναι ασύγκριτα οικονομικοτερο από το jazz (στην Ελλάδα, τουλάχιστον).