Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#499413
dstou έγραψε:Mια χαρά είναι το εξέλ, δίνει όση βαρύτητα θέλει στο καθένα. Άμα αγοράζει άλλος, ας το κάνει αλλιώς. Και τότε μια χαρά θα είναι. Γι' αυτόν, γιατί για κάποιον άλλο θα είναι δυο τρομάρες.
Τούτου δοθέντος, ξεψάχνισε τους δύο φιναλίστ μέχρι κωλοτρυπίδας, και κατέληξε σε κάποιο.

+1000
Εξαιρετικό το excel! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#499630
mirage έγραψε:Εχμ αυτο κανει ο ανθρωπος πολλαπλασιαζει τα επιμερους σκορ και καταλήγει σε weighted average...
Τα σκορ βεβαια σε καποια πραγματα, οπως off road, ειναι λιγο κουκουρουκου αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα.
Το σημαντικο ειναι να αγορασει κατι που να του αρεσει κι εμεις να διαβαζουμε ψαγμενα σχολια οπως τα Γαλλικα θα σκορπισουν στην ασφαλτο.
Έχεις δίκιο και ζητώ συγνώμη για την εκτός τόπου παρέμβασή μου, πραγματικά δεν ξέρω τι σκεφτόμουνα και τι κοίταζα και είπα ότι δεν είναι καλό το excel, έχει κάνει ακριβώς όλα όσα εννοούσα.... :oops:
Συφμωνώ και για τα ολίγον κουκουρούκου....
Και πραγματικά έχω περιέργεια που θα καταλήξει. Και τι τελικά θα μετρήσει περισσότερο. Στις περισσότερες περιπτώσεις αν δεν υπάρχει βασικό μειονέκτημα κερδίζει αυτό που σου αρέσει. Φυσικά και μπορείς να αλλάξεις τους συντελεστές βαρύτητας ώστε να κάνεις κάποιο μοντέλο που σου αρέσει να ανέβει ώστε να δικαιολογήσεις με λογική το συναίσθημα.
Φαντάζομαι θα πέσει πολύ σχόλιο και μετά το κλείσιμο του μοντέλου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#500624
Deleted User 1 έγραψε:Είχα χθες μια συνάντηση με την Peugeot και μου στείλανε πριν λίγο αναλυτικούς τιμοκαταλόγους για όλη τη γκάμα. Ενδεικτικά:

https://www.scribd.com/document/375080749/Doc1


εχεις και τον καταλογο του GT line?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#502030 Ησυχία στο τοπικό και δικαιολογημένα καθώς απο την περασμένη εβδομάδα ήδη το θεμα έκλεισε με την παραγγελία του 5008.
Μοντέλο GTline με τον ΤΗΡ καθώς δεν θέλησα τελικά να μπλέξω με πετρέλαια
Εχω βάλει όλον τον κατάλογο της Peugeot με έξτρα εκτός από τον κοτσαδόρο
Χρωμα προς το παρόν ειναι το πετρολ που μου άρεσε αλλά παίζει να γίνει αλλαγή στο γκρίζοχακι (αναφερόμενο ως μέςη λύση πιο πάνω ), θα δουμε αν επιτρέπεται μετά τις υπογραφές κτλ
Παραλαβή στο συμβόλαιο λέει ως τέλος Ιουνίου
Εντύπωση μου έκανε που δεν έδωσα ούτε ενα ευρώ ως προκαταβολή
Το C5 θα ανταλλαγεί με την παραλαβή
Τελική τιμή απο ~51κ (με μια μικρή προσέγγιση καθώς ο έξτρα NoVA φόρος μπορεί να ειανι λίγο πανώ λίγο κατώ) με την ανταλλαγή του C5 έρχεται τελική τιμή με το κλειδί στο χέρι 26Κ .

Αναμένουμε εναγωνίως πανοραμική και μασάζοκαθίσματα,
Συναρπαστικές φωτό σε εξτρέμ μερη μήν περιμένετε, δείτε το τοπικό του ΞιΦου :-)

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#502031
KiloMeater έγραψε:Ησυχία στο τοπικό και δικαιολογημένα καθώς απο την περασμένη εβδομάδα ήδη το θεμα έκλεισε με την παραγγελία του 5008.
Μοντέλο GTline με τον ΤΗΡ καθώς δεν θέλησα τελικά να μπλέξω με πετρέλαια
Εχω βάλει όλον τον κατάλογο της Peugeot με έξτρα εκτός από τον κοτσαδόρο
Χρωμα προς το παρόν ειναι το πετρολ που μου άρεσε αλλά παίζει να γίνει αλλαγή στο γκρίζοχακι (αναφερόμενο ως μέςη λύση πιο πάνω ), θα δουμε αν επιτρέπεται μετά τις υπογραφές κτλ
Παραλαβή στο συμβόλαιο λέει ως τέλος Ιουνίου
Εντύπωση μου έκανε που δεν έδωσα ούτε ενα ευρώ ως προκαταβολή
Το C5 θα ανταλλαγεί με την παραλαβή
Τελική τιμή απο ~51κ (με μια μικρή προσέγγιση καθώς ο έξτρα NoVA φόρος μπορεί να ειανι λίγο πανώ λίγο κατώ) με την ανταλλαγή του C5 έρχεται τελική τιμή με το κλειδί στο χέρι 26Κ .

Αναμένουμε εναγωνίως πανοραμική και μασάζοκαθίσματα,
Συναρπαστικές φωτό σε εξτρέμ μερη μήν περιμένετε, δείτε το τοπικό του ΞιΦου :-)


Αντε μπραβο σου!
Με το καλο να παραλαβεις...

Καλα έκανες κ το πηρες φουλ εξτρα :x
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#502037 Ε το θεμα φουλ έξτρα έκρινε το παιχνίδι, ενώ οδηγικά δεν εχω αξιώσεις καθώς κάνω πολυ αδιαφορη οδήγηση, θέλαμε όλα τα Gadgets και τα π@π@ρακια που υπάρχουν
Θα εχω να ασχολούμαι για καιρό να τα μάθω :-)
Περιμένω την ωρα που θα σταματησω να ανακατεύω με την κουτάλα τις ταχύτητες :-)
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#502039 Πολύ καλή επιλογή κιλο.
Να αλλάξεις το χρώμα όσο προλαβαίνεις. Το γκρι - χακί είναι υπέροχο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#502044 Με το καλό να το παραλάβετε και να το ευχαριστηθείτε. Ετοιμάσου για αρκετό διάβασμα. Καλύτερα κατέβασε το εγχειρίδιο και ξεκίνα από τώρα για να είσαι υποψιασμένος για τα κόλπα.
KiloMeater έγραψε:Περιμένω την ωρα που θα σταματησω να ανακατεύω με την κουτάλα τις ταχύτητες :-)
Καμία σχέση με κάτι παλιά 3-4 τάχυτα αυτόματα με τα οποία έκανες πολλές υποχωρήσεις. Σε διαβεβαιώνω ότι ένα σύγχρονο αυτόματο είναι αποκάλυψη του στυλ πως ζούσα τόσα χρόνια ανακατεύοντας και ποιοι πάνε και αγοράζουν ακόμα χειροκίνητα. Ειδικά αν τρως αρκετή κίνηση σε πόλη θα το χαρείς πολύ.
Βέβαια θέλει λίγο εξοικείωση μερικές μέρες ώστε να κάνει αυτά που θέλεις.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#502059
rx8_drifter έγραψε:Kαλοτάξιδο :thumbsup: :thumbsup:

Βάλε τον κοτσαδόρο ρε συ, πού θα σκαριάζεις τα ποδήλατα? Πραγματικά κρίμα να αφήσεις αυτό το εξτρά εκτός :vava:



+1..
Καλοριζικο kilo!!!!!
1η βολτα επιβάλλεται να πας την πεθερα ! :s_roses :inlove: :s_inlove
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#502060
bibendum έγραψε:
Asimov έγραψε:Πολύ καλή επιλογή κιλο.
Να αλλάξεις το χρώμα όσο προλαβαίνεις. Το γκρι - χακί είναι υπέροχο.


Συμφωνω...

Μπραβο kilo :thumbsup: :thumbsup:

Μην τους ακους ειναι κακογουστοι. Ο ενας εχει ασπρο και ο αλλος ασημι, αν και ο θεος να το κανει αμαξι :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue :s_tongue