Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#520014 Δε Νοίκιασα, έχω το πεθερικο. Το θέμα είναι η οδήγηση είναι τελείως διαφορετική, οι δρόμοι αλλιώς, άλλες απαιτήσεις.


Ανοιγματακια σε αστικούς δρόμους με νησίδα στα 70-90??? Είναι αδιανόητο εκεί που οδηγαω συνήθως, αλλά αρκετά διασκεδαστικό... Σε αυτή την περίπτωση θα κοίταγα τι υπάρχει και κάτω απ' το καπο πράγμα που στην οδήγηση Βιέννης είναι αδιάφορο.

Καμία διαγράμμιση και στοίχιση, ψιλό χάος... Που σημαίνει ηλεκτρονικά βοηθήματα, lane assist, κτλ σε μεγάλο βαθμό άχρηστα η έστω δευτερεύοντα, πιο πολύ θα μπερδεύονται (πχ μηχανάκια να περνάνε δίπλα σου;;;;) παρά θα βοηθάνε

Λακουβα και μπαλώματα στο δρόμο ατέλειωτα... Αεραναρτηση must, δεν θα κοίταγα τίποτα λιγότερο.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#522273 Στο ξένο Peugeot forum πάντως έχει γκρίνια για αυξανόμενες καθυστερήσεις στο 3008....Άμα γυρίσω Βιέννη τέλος Ιούλη και δεν το έχει φέρει αρχίζει να γίνεται μλκια η φάση, μετά τους 4 μήνες
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#531829 Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι!

< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#767098 Δυο πορτες εχει η ζωηη... :whistlink:

Σεναριο 1
Μεσα στο καλοκαιρι στελνω τα χαρτια μου και παιρνω τις ολλανδικες διπλωματικες πινακιδες , τις φοραω στο 5008 και συνεχιζουμε για χρονια ...

Σεναριο 2
Πουλαω το αμαξι Αυστρια με τις αυστριακες πινακιδες και παιρνω κανα ηλεκτρκο Ολλανδια

απο τη μια το αμαξι αυτο μας εχει βολεψει παρα πολυ , τελικα ισως και περισσοτερο απο οτι περιμενα.
δεν βλεπω κανεναν λογο να το αλλαξω παρα μονο ... τον ηλεκτρισμο
απο την αλλη εχει ενα χρονο ακομα με την 5ετη εγγυηση PSA και λιγα σχετικα χιλιομετρα (45Κ) αν ειναι να το δωσω ειναι καλη στιγμη
εδω στην Ολλανδια εχει τοση υποδομη που λες ανετα την παλευω με το ηλεκτρικο ως μοναδικο αμαξι .
απο την αλλη, το σεναριο παμε ελλαδα οδικως μια καθε δυο χρονια πλεον τελος, σιγα μην οδηγαω απο ολλανδια αθηνα ....

και τι να παρεις ... το θεμα χωρων παραμενει βασικοτερο κριτήριο ολων...
ειναι και η κριση, ... με τα μακρο μεγεθη καταμαυρα ποιος παει να παρει αμαξι τωρα... εχουμε αλλες σκοτουρες...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#767151 Πουλάς όσο είσαι ακόμα στην εγγύηση, είναι μεγάλο συν για τους υποψηφίους αγοραστές! Και ρίχνεις τον οβολο σου στο https://www.tesla.com/modely ή στο https://www.tesla.com/modelx. Ανάλογα τις ανάγκες σας. Η φόρτιση όσο κινείσαι δυτική Ευρώπη είναι μια κανονικότητα. Η μία φορά στα δύο χρόνια επίσκεψη στην Ελλάδα δε νομίζω ότι πρέπει να είναι κριτήριο επιλογής.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#767152 τυχαια, εκει που εκανα ποδηλατο πιο πριν, βρεθηκα μεσα σε μια αντιπροσωπεια Τεσλα και επαιξα λιγο με το Υ
Κινεζικα βγαζουν ακομα αλλα συντομα θα το γυρισουνε στα Βερολινεζικα μου ειπε ο τυπος
Ολλανδια πλεον απο επιδοτησεις δεν παιζει τιποτα σε αυτα τα κυβικα , μιλησαμε και μου τα εξηγησε ενας παλλικαρι εκει .Και γενικα η Τεσλα δεν κανει τιποτα επιδοτησεις, διπλωματικα κτλ... βασικα δινοντας το δικο μου Αυστρια, ενα Υ με FSD κανει κατι 20Κ διαφορα

και τωρα τα δυσκολα
μπηκα και εκατσα πισω.... χμ...και ξανα χμ...... οκ δε βρισκει το κεφαλι σου στην οροφη αλλα ειναι λιγο στριμοκωλα ...
πορτμπαγκαζ παλι τα ιδια .. ισως σε λιτρα να ειναι οκ αλλα φοβαμαι να αφησω το τετραγωνισμενο ανοιγμα του 5008 που καταπινει τα παντα για τετοια σχηματα περιεργα .. που δε νομιζω καν δηλαδη οτι ειναι κοντα σε χωρητικοτητα
γενικα απο αποψη χωρων ειδικα για τους πισω ειναι μια (μονο?) κατηγορια κατω .
καλα βεβαια το περιμενα δεν ηταν εκπληξη ....
θα δειξει το καλοκαιρι .. αμα τελειωσει ο πολεμος και αρχισει να φαινεται καμια ελπιδα για ανακαμψη μπας και το δουμε. αλλιω το γυρναω στα ολλανδικα και τελειωσε το θεμα
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#767165 Το Υ ειναι μικρό, κοίτα για το Tesla X. Άσχημο αλλά πιο μεγαλους χώρους καθοτι μια κατηγορία πάνω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#767184
Serf έγραψε:Πουλάς όσο είσαι ακόμα στην εγγύηση, είναι μεγάλο συν για τους υποψηφίους αγοραστές! Και ρίχνεις τον οβολο σου στο https://www.tesla.com/modely ή στο https://www.tesla.com/modelx. Ανάλογα τις ανάγκες σας. Η φόρτιση όσο κινείσαι δυτική Ευρώπη είναι μια κανονικότητα. Η μία φορά στα δύο χρόνια επίσκεψη στην Ελλάδα δε νομίζω ότι πρέπει να είναι κριτήριο επιλογής.Εικόνα



Τι Tesla και άλλα ακριβά του λες του ανθρώπου?!?
Εδώ αγχώνεται για την κρίση. Είναι καιρός για τέτοια ανοίγματα? :omg: