Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By 224v
#811819 Αυτό με τα ονόματα των μοντέλων της μερσεντες με ξεπερνάει. Τα ταμπλό σχεδόν ίδια, το σουλούπι λίγο έτσι λίγο γιουβέτσι τα μοτέρ μπέρδεμα με λίγο υβριδικά, λίγο ντίζελ, λίγο τετρακίνητα κλπ οποιον βλέπω με τέτοιο αμάξι χαμογελάω μέσα μου. Και με τα bmw σχεδον το ίδιο.
Ο φίλος που το εξυσε το Χ3... ακόμα περιμένει να το εκτιμήσουν, σε ένα πάρκινγκ του κλέψανε τα καλώδια!! Και πάει στο ιατρείο του με τα πόδια

.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#811825
vasilis έγραψε:
224v έγραψε:Σαν παλιό φορεστερ είναι του 2005 έλεος

.

το forester ηταν ομορφότερο
Ναι συμφωνώ ειδικά το 2.5 turbo με δέρματα κλπ το έχει φίλος και δεν έχει λόγο να το αποχωριστεί για κανένα άλλο οχημα τωρινό.

.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#811826 Από μέσα η σύγκριση με το forester είναι αστεία
Απέξω , αδιάφορο , οι άλλοι το βλέπουν .

Εν πάσει περιπτώσει , on hold
Έχει γίνει Redirect όλη η ενέργεια σε κάποια θέματα υγείας οικογενειακά , δεν υπάρχει bandwidth να ασχοληθώ με αυτοκίνητα
Άβαταρ μέλους
By GTS
#811827
dimik έγραψε:To αδικεί η φώτο και το χρώμα, από κοντά είναι πολύ καλύτερο και θα έλεγα μοιάζει με μικρό GLE

Εικόνα


Με AMG Pack φαινεται πολυ καλυτερο εχω δει ενα 35 που ηταν πολυ ωραιο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#811829
KiloMeater έγραψε:Έχει γίνει Redirect όλη η ενέργεια σε κάποια θέματα υγείας οικογενειακά , δεν υπάρχει bandwidth να ασχοληθώ με αυτοκίνητα

Ολα καλά να πάνε.Η υγεία είναι πάνω απο όλα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#811921 Αν δεν τίθεται οικονομικό θέμα, θα ήθελα να ήξερα ποιος άνθρωπος θα προτιμούσε να περιμένει το λεωφορείο μέσα στο κρύο/ζέστη ή να παστώνεται στο τραίνο και το μετρό με ένα σωρό αγνώστους, αντί να μετακινείται με το αυτοκίνητό του. Για ποδήλατα δεν συζητάω καν, δεν είμαστε 15 ετών πια, ούτε έχουμε όρεξη να φτάνουμε λαχανιασμένοι και ιδρωμένοι στον προορισμό μας. Πείτε στον Ολλανδό να ποδηλατεί στους 40 Κελσίου, αν του βαστάει...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#811932 Εάν ξέρει ότι εκεί που θα πάει θα ψάχνει μισή ωρα για πάρκινγκ.?
Εγώ πχ. για θέατρο στο κέντρο παίρνω λεωφορείο. Πάει πιο γρήγορα από τη λωριδα και στη πανόρμου το μετρο... σε 20 λεπτά στο κέντρο. Το βράδυ δε πάλι το ίδιο χωρίς κυκλοφοριακό πρόβλημα.. αλλιώς ταξί..

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#811939 Σε λεωφορείο τελευταία φορά νομίζω μπήκα το 2016 στην Αθήνα (Σύνταγμα-Καλλιθέα :vava: ), όταν κατέβηκα να πάρω το Saab. Θεσσαλονίκη ούτε θυμάμαι πότε μπήκα τελευταία φορά, πρέπει να έχει κοντά 10 χρόνια και αυτό γιατί είχα αφήσει το αυτοκίνητο στο συνεργείο. Προσπαθώ να τις ξεχάσω αυτές τις εμπειρίες...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#811941 Στη Θεσσαλονίκη ίσως έχεις δίκιο χωρίς το μετρό κλπ. Στην Αθήνα μερικές περιοχές βόλευει το μετρό και λεωφορείο. Ειδικά αυτές που είναι κοντά σε σταθμούς μετρό και αξωνες λεωφορείων...

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#811945 Κύριε Θρασύβουλέ μου, δεν έχεις άδικο για ορισμένες ειδικές περιπτώσεις. Αλλά ο Προαστιακός-Μετρό που κάνει 1 ώρα και 20 λεπτά από το Ελ. Βενιζέλος μέχρι το Σύνταγμα μου έπεσε βαρύς τότε, στέκοντας όρθιος. Μαθημένος να το κάνω σε 40 λεπτά καθήμενος, όταν είχα το αυτοκίνητό μου κάτω, ειδικά όταν φοιτούσα στην Βάρη.

Και στο Λονδίνο έζησα και στο Μπόρνμουθ της Αγγλίας. Δεν είχα αυτοκίνητο εκεί, αλλά προσπαθούσα να γλιτώσω τα ΜΜΕ, γινόμενος της προσκολλήσεως σε φίλους με motorcars. Μια μπύρα κέρασμα μετά στην pub από εμένα και όλα καλά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#811946
REALZEUS έγραψε:Κύριε Θρασύβουλέ μου, δεν έχεις άδικο για ορισμένες ειδικές περιπτώσεις. Αλλά ο Προαστιακός-Μετρό που κάνει 1 ώρα και 20 λεπτά από το Ελ. Βενιζέλος μέχρι το Σύνταγμα μου έπεσε βαρύς τότε. Μαθημένος να το κάνω σε 40 λεπτά, όταν είχα το αυτοκίνητό μου κάτω, ειδικά όταν φοιτούσα στην Βάρη.

:

Kαθημερινη θες πανω απο μια ωρα για την διαδρομη αν πας απο ΑΟ και αν θες να παρκαρεις στο Συνταγμα....τομπολα. Αν πεις να γλυτωσεις τα διοδια, θες πανω απο τον χρονο που κανουν τα ΜΜΜ.
Εκει τα ΜΜΜ συμφερουν. Σε πανε φθηνοτερα και γρηγοροτερα.
Το θεμα ειναι οτι στις περισσοτερες πολεις της Ευρωπης, τα ΜΜΜ ειναι γρηγοροτερα απο τα ΙΧ για αποστασεις και 10 χλμ, εδω οχι ακομα , οποτε γιατι να χρησιμοποιεις ΙΧ;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#811948 Ομολογώ ότι αναφέρω παλιότερους χρόνους αγαπητέ Νικόπαππά μου. Αλλά και πάλι, στο αυτοκίνητό σου μέσα δεν παστώνεσαι όρθιος, με τον κάθε περίεργο... Επίσης άντε ότι σε αφήνει το Μετρό στο Σύνταγμα. Τι να κάνεις εκεί, αν δεν μένεις κοντά; Να το κόψεις με τα πόδια ως το Μετς; Ο βασικός λόγος που παίρνω αυτοκίνητο όταν κατεβαίνω Αθήνα είναι η μετακίνηση. Το καλύτερο είναι βέβαια να κατέβεις με αεροπλάνο και μετά να πάρεις νοικιάρικο αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο, αλλά αν μείνεις 10 μέρες, δεν συμφέρει. Επίσης δεν μπορείς να φέρεις πολλές αποσκευές έτσι. Συν του ότι θα σου δώσουν κανένα κουνουπίδι, αντί για αυτοκίνητο... Οπότε κατεβαίνεις με το δικό σου, και αν έχει 200 άλογα ακόμα καλύτερα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#811971 Η αλήθεια είναι ότι εδώ στην Αθήνα τα ΜΜΜ σε εξυπηρετούν σε μεγάλο βαθμό. Βέβαια με την περιοχή Αγ. Παρασκευής που οι δήμαρχοι τότε.... περί άλλων κουβεντιαζαν έμειναν χωρίς.. ας πρόσεχαν!!! Τι ψήφιζαν

.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#811998
GTS έγραψε:H Oλλανδια ειναι επιπεδη χωρα, δεν μπορω να καταλαβω τι συζητατε...


https://www.youtube.com/watch?v=M8F5hXq ... tJustBikes
επειδη θα βαριεσαι να το δεις ολο, skip to 21.47 :lol: