Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#512654
axel12p έγραψε:Μου θυμίσε βέβαια το Grand Tour, που σχολίαζαν τον αυτόματο φωτισμό. Ότι εκεί που οδηγείς βλέπεις πινακίδα που λέει επικίνδυνη στροφή αριστερά. Και επειδή κάνει αντανάκλαση η πινακίδα, το σύστημα νομίζει πως είναι αντίθετα ερχόμενο αυτοκίνητο και χαμηλώνει τα φώτα. Οπότε δεν φτάνει που μπαίνεις σε επικίνδυνη στροφή έχεις και χαμηλωμένα φώτα πλέον :lol:

Πολυ καλη παρατηρηση...το Τ8 που ειχα παρει td, στην εθνικη απο Τριπολη εκανε αυτο ακριβως που περιγραφεις! Το αυτοκινητο ηταν απο τα πρωτα παραγωγης (αν οχι προπαραγωγης - ημ αδειας Ιουνιο 2017), . Στο δικο μου λοιπον μεχρι στιγμης δεν εχει αντιδρασει ποτε σε αντανακλαση πινακιδας, επομενως πιθανον να εχει βελτιωθει το software και το td να μην ειχε τις απαραιτητες αναβαθμισεις..
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#512950 Για active bending και auto level σιγουρα εχουν κινουμενα μερη. Για το adaptive high beam, χωρις να γνωριζω, υποθετω οτι ειναι συνδιασμος κινησης και επιλεκτικης λειτουργιας τμηματων led.. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#519102 Εικόνα
Milestone...

Για αποφυγη παρεξηγησεων το Pilot Assist το εβαλα για να τραβηξω με ασφαλεια τη φωτογραφια.. :shifty:
Το Cross Traffic Alert ομως το χρησιμοποιω συνεχως (μπορει να απενεργοποιηθει)...


Κατα τα αλλα βρισκω συνεχως μικρες λεπτομερειες, οχι αμεσα αντιληπτες που δειχνουν οτι το εχουν μελετησει αρκετα..
Εικόνα

Απο τις λιγες φορες που εχω καταφερει να το κρατησω καθαρο (τον καιρο μου μεσα :rant: )
Εικόνα
Εικόνα

Αριστερα τι βλεπει ο περισσοτερος κοσμος ως SUV, και δεξια τι βλεπει o Realzeus...
Εικόνα
:lol:

Αυτα.. :inlove:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Govus
#519107 :inlove:

(63+ km/h ανά 1000 rpm η τελευταία σχέση στο κιβώτιο ή κάτι κάνω λάθος :lipsealed: ; )
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#519111
Govus έγραψε::inlove:

(63+ km/h ανά 1000 rpm η τελευταία σχέση στο κιβώτιο ή κάτι κάνω λάθος :lipsealed: ; )

62.04 km/h ανα 1000 rpm η 8η με αυτα τα ελαστικα, για να ειμαστε ακριβεις! :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#519135 Ενα review που θα ηταν χρήσιμο για υποψήφιους αγοραστές οταν κάνουνε συγκριτικά θα ηταν να βάζουν δίπλα δίπλα τις υλοποιήσεις των εταιριών στα συστήματά Software.

Βάλε δίπλα δίπλα πχ bmw Audi κτλ και σύγκρινε πως δουλεύει το adaptive cruise control, το lane assist κτλ....αλλά δεν εχω πετύχει κάτι τέτοιο ακόμα, όλοι στα κλασσικά επικεντρώνονται πχ κινητήρας, επιδόσεις, στρίψιμοτητα , χώροι κτλ
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#519156 Πανέμορφο!!
Αν έβαζα δίπλα στη φώτο με τα δύο suv το Qashqai μου θα ήταν πιτσιρίκι και το δικό σου τεράστιο
Το άλλο φορτηγό....

Το κίτρινο τι είναι;;
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#519179 Το κίτρινο ειναι ο μοχλός για την απασφαλιση του καπό..στη φωτό ειναι κατα το κλείσιμο και φαίνεται κάθετο. Όταν ανοίγει ειναι σε πιο οριζόντια θέση και ακουμπάει πάνω στο καπό, επόμενος τραβώντας το δεξιά για να απασφαλίσει, εφάπτεται με το καπό, γι αυτό κι έβαλαν το προστατευτικό ώστε να μην φθαρεί το χρώμα/σκουριάσει (αν και το καπό ειναι απο αλουμίνιο..)
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#519185 Προσοχή στη λεπτομέρεια !!!!
Να θυμηθώ να βγάλω καμία φωτό από το i3 , μεν γελάσουμε με τις λεπτομέρειες χαχαχαχα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#519352 Νομίζω το έχω ξαναπεί αλλά πρέπει να το ξαναπώ.
Αυτή η ζάντα είναι ΜΟΥΝΑΡΑ.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#519365
Νομίζω το έχω ξαναπεί αλλά πρέπει να το ξαναπώ.
Αυτό το αμάξι είναι ΜΟΥΝΑΡΑ.

:s_yes (αν ήταν και υβριδικό, θα έμπαινε κι ένα υπέρ μπροστά :lol: )