Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#558910 Nothing special to report...με 255 sport λάστιχο δεν θα πήγαινα για βόλτα σε απάτητο χιόνι, ακόμα και με τις κουβέρτες...

Εικόνα

Ανεβήκαμε Διρφυ, στο σημείο που ξεκινάει ο δρόμος για το καταφύγιο ο οποίος είχε 60 πόντους χιόνι!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Ετσι για να σπάσουμε την ασπριλα!!

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:thumbsup:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#558914 αυτη απο πισω ειναι φανταστικη φωτο!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#558921 επρεπε να το χωσεις καπως προσεκτικα σε κανα χιονοδρομι για φωτο
αλλα οκ και αυτες ειναι ωραιες! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#558950 Κάθε φορά που το βλέπω μου αρέσει το χρώμα του! Γράφει ωραία αντίθεση. νε το άσπρο.... Εύχομαι να πατήσεις κ λίγο παραπάνω χιονακι!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#558952 Ίδιο νούμερο κουβέρτες φοράμε Δία :-)

Κουκλί το xc, τι να λέμε (πολύ όμορφες και οι φωτογραφίες)

< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559050
Scotch έγραψε:Ίδιο νούμερο κουβέρτες φοράμε Δία :-)

Αν κολλήσεις πες μου να στις φέρω! :lol:

KiloMeater έγραψε:επρεπε να το χωσεις καπως προσεκτικα σε κανα χιονοδρομι για φωτο

Ετσι κι αλλιως σε όλο το μήκος του δρόμου υπήρχαν βουνά πάγου στο πλάι απο τον εκχιονισμό..δεν υπήρχε πέρασμα στους παράπλευρους δρόμους.


Γαμάτο το χρώμα, αλλα δεν μπορούμε να παμε πουθενά χωρίς να μας πάρουν χαμπάρι... :thumbsdown:
Ευτυχώς πλέον κυκλοφορεί κι άλλο ένα στη γλυφαδα, με τις 19" ζαντες βέβαια, αλλα αυτό ειναι κάτι που δεν μπορούν όλοι να διακρίνουν :)
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559258 Παρασκευη μου εβγαλε ενδειξη για χαμηλη σταθμη υγρου πλυστικης..5.3l χωραει, η ενδειξη αναβει οταν υπολειπεται 1l. Το Σαββατο το βραδυ γεμισα πετρελαιο κι εβαλα ενα απο αυτα τα ετοιμα που πουλαει η ΕΚΟ (4l) και συμπληρωσα και λιγο νερο..Η ενδειξη ομως δεν εφυγε, και σε καθε εκκινηση αναβει με το ιδιο μηνυμα..
Επομενως, ή το προιον της ΕΚΟ εχει βαση τη σιλικονη, που οπως διαβασα μπερδευει αυτου του τυπου τους αισθητηρες (δεν κρατησα τη συσκευασια :rant: ) ή ειναι καποιο software glitch ή απλα τα εφτυσε υπερβολικα νωρις ο αισθητηρας..

Εντωμεταξυ το βγαζει και στην οθονη του Volvo On Call σαν προτεραιοτητα και στο home tab..
Εικόνα
..και στο car tab
Εικόνα

Εικόνα

Να υπηρχε τροπος να το γεμισεις και απο το app αντι να σου ανοιγει απλα το μανουαλ..
Εικόνα

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Nosferatu
#559702 Εχεις το ιδιο warning στο cluster? Αν οχι ειναι θεμα telematic, αν ναι τοτε αισθητηρας/υγρο

< Smart ultra 6 >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559751 Ναι..και το βγαζει σαν stored message και στην κεντρικη οθονη στο status του αυτοκινητου. Αν ηταν μονο στο app δεν θα με απασχολουσε τοσο (καθολου).
Σημερα θα ξερουμε τι ειναι..
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#559888
Zeus έγραψε:Nothing special to report...με 255 sport λάστιχο δεν θα πήγαινα για βόλτα σε απάτητο χιόνι, ακόμα και με τις κουβέρτες...

Εικόνα


Πολύ σωστός.
Ο φίλος μου με το D4 ,με στενότερο λάστιχο απο εσένα αντιμετώπισε μεγάλο πρόβλημα ακόμα και με χιονοκουβέρτες,ειδικά στο φρενάρισμα . Οπότε πήρε κάποιο ειδικό είδος αλυσίδων οι οποίες τελικά δε χώραγαν .
Τελικά αγόρασε ένα σύστημα που "δένει" στα μπουλόνια γύρω στα 450 euro και ανέβηκε Λιβάδι με το πολύ χιόνι...
Του χρόνου τον βλέπω για χειμερινά... :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#559890 Κι εγώ αυτές φοράω στο 2ο video εδώ (και στα 4 - καλοκαιρινά - λάστιχα). Με χειμερινά, σ' αυτές τις συνθήκες, πιστεύω θα είχαν μείνει στο πορτ-μπαγκάζ. Την μεθεπόμενη μέρα, με λιγότερο χιόνι, έβγαλα όλη τη διαδρομή χωρίς κουβέρτες (αλλά με χαμηλότερες ταχύτητες).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559973 Skotch ησουν χθες αργα το απογευμα αεροδρομιο?