Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#539488 Αφαιρεθηκαν οι γρατζουνιές, περάστηκε και κεραμική προστασία (επιπλεον του βερνικιου)...
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Μπόνους παράθυρα και ζαντες..Απίστευτη γυαλάδα και τρομερή υφή σαν τζαμί! Έπρεπε να το είχα κάνει απο την αρχή! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#539491 Κεραμικό rules :metalo:

Έχω κάνει εδώ και μια 2ετία περίπου και το αποτέλεσμα φαίνεται ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#539544
KiloMeater έγραψε:Ωραίο . Που το έκανες και πόση ώρα πήρε;

VB Car care στη Γλυφαδα..το άφησα Τρίτη πρωί και ήταν έτοιμο σήμερα μεσημέρι. Αν δεν είχε τις γρατζουνιές κι επειδή ειναι καινούριο και δεν χρειαζόταν γυάλισμα, θα μπορούσε να ήταν έτοιμο και το πρωί..

Το άλλο Σάββατο θα πάω να το πλύνει και να το ελέγξει για τυχόν διορθώσεις.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#539549 Χμ.... Τόσο πολύ Ε; μιάμιση μέρα....
Και πόσο καιρό κρατάει , σου έδωσε εκτίμηση;
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#539640 3 χρονια με ετησια συντηρηση, η οποια οπως καταλαβα ειναι πλυσιμο και επιθεωρηση.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#539669
Zeus έγραψε:3 χρονια με ετησια συντηρηση, η οποια οπως καταλαβα ειναι πλυσιμο και επιθεωρηση.


κοστος?
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#539710 Γι'αυτό σκέφτομαι και εγώ αν και όταν κατέβω Ελλάδα...Γιατί εδώ που είχα ρωτήσει.... Δεν....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#539724 Εχει η Ελλαδα και δεν εχει η Βιεννη κεραμικη επιστρωση αυτοκινητου; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#539728 Προφανώς θα είναι πολύ ακριβότερα εκεί. Γενικά τα 600€ είναι πολύ καλή τιμή γιατί είναι καινούριο το αυτοκίνητο και δε χρειάζεται διόρθωση το χρώμα πριν την επίστρωση.

Εγώ δεν έχω πάρει προσφορά κάτω από 800€ για τέτοια δουλειά και το αμάξι το ζητάνε πάντα για 3-5 εργάσιμες.
Τελευταία επεξεργασία από Deleted user 1 και 04 Οκτ 2018, 17:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#539741 Οι τιμες που παιζουν στην αγορα ειναι συνηθως για Williams και ειναι πανω απο 1000ευρω..απο οτι καταλαβα θεωρειται πλεον ξεπερασμενη τεχνικη γιατι δεν προσφερει επιπλεον προστασια απο το υπαρχον βερνικι, αλλα το κανει πιο ανθεκτικο.

Η συγκεκριμενη εφαρμοζεται με σπρευ οπως το βερνικι και τα δυο χερια φτανουν τα 10μικρα παχος..
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#539758
g8777 έγραψε:Εχει η Ελλαδα και δεν εχει η Βιεννη κεραμικη επιστρωση αυτοκινητου; :dizzy:
Πώς δεν έχουν.... Αλλά τρεις φορές πάνω