Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#481992
EDDIE_147 έγραψε:
Vagnar έγραψε:
Scotch έγραψε:Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας: Σήμερα πέτυχα κι έναν γείτονα που παράγγειλε το T8. Έχει το rx400h και μου δήλωσε πως δεν ξαναπαίρνει lexus επειδή στα 380.000km του παρουσίασε ένα πρόβλημα που δεν μπορεί να του λύσει η αντιπροσωπεία (σβήνει μέχρι να ζεσταθεί, είπε). Είπε επίσης ότι προτίμησε το xc60 από το xc90 λόγω μεγέθους. Παραλαμβάνει τον Ιούλιο (το Τ8).


Ο γείτονας απογοητεύτηκε από τα Lexus γιατί χάλασε στις 400.000 km ;;; :dizzy:
Στα πόσα θα έλεγε ότι ήταν αξιόπιστο στο 1 εκατομμύριο; :lipsealed:




Ντίμη θα λέτε και θα κλαίτε.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Εχε υπόψιν σου ότι τα πριους είναι ίσως τα πιο αξιοπιστα τουοτα αυτή τη στιγμή
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#481999 Το πιο...

http://www.newsbomb.gr/bombplus/aytokin ... a-tuv-2016

:lol:

Το 2012 θυμάμαι που μπήκα πρώτη φορά σε ταξί Prius μου φάνηκε πολύ χίπστερ φάση.
Στο εξωτερικό παίζει φουλ.
Βαρσοβία μπήκα σε Auris wagon και Ιταλία είδα C-HR ταξί.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#482018 θα πεφτει τρολαρισμα στη πιατσα στα μερσεντοπενβε που θα πηγαινει συννεφο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#482020 Ταξί BMW έχω καιρό να δω τώρα που το λες.
Προ χριστού μια παλιά 5αρα...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#482022
EDDIE_147 έγραψε:
Vagnar έγραψε:
Scotch έγραψε:Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας: Σήμερα πέτυχα κι έναν γείτονα που παράγγειλε το T8. Έχει το rx400h και μου δήλωσε πως δεν ξαναπαίρνει lexus επειδή στα 380.000km του παρουσίασε ένα πρόβλημα που δεν μπορεί να του λύσει η αντιπροσωπεία (σβήνει μέχρι να ζεσταθεί, είπε). Είπε επίσης ότι προτίμησε το xc60 από το xc90 λόγω μεγέθους. Παραλαμβάνει τον Ιούλιο (το Τ8).


Ο γείτονας απογοητεύτηκε από τα Lexus γιατί χάλασε στις 400.000 km ;;; :dizzy:
Στα πόσα θα έλεγε ότι ήταν αξιόπιστο στο 1 εκατομμύριο; :lipsealed:




Ντίμη θα λέτε και θα κλαίτε.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Το βίντεο το είδα λίγο στα γρήγορα , αλλα δείχνει 2 γενιές prius , το II κ το III

Επίσης το αξιόπιστο ειναι σχετικό !

Το πρώτο Prius II , που είχαμε , στα 180.009 που αλλάχτηκε δεν έβγαλε τίποτα .
Το δεύτερο Prius II , που το έχουμε ακομα κ έχει περιπου 359.000 χλμ , καίει σα φριτέζα απο τα 200.000 χλμ
Το Prius III , ήταν leasing κ στα 180.000 χλμ παλι το μόνο που δεν καταφέραμε να ρυθμίσουμε ήταν τα φώτα που εφεγγαν πολύ χαμηλα!

Άντε βγάλτε συμπέρασμα !
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#482043
Dimsabas έγραψε:Ρε μπαγάσα, έχεις και Prius; Πώς είναι οι μπαταρίες αυτουνού με τις 359Κ χιλιόμετρα;


Το 9 στο 359 ... μπήκε κατα λάθος ... αντί για 0 ... περιπου ειναι τα χιλιόμετρα .... μπορεί να ειναι κ παραπάνω !

Λογικά έχουν πέσει κάπως μιας κ ακούγεται πιο συχνά το μοτέρ βενζίνης να δουλεύει υπερωρίες .
Κ παλι οικονομικό !

Τον καιρό που αγοράστηκαν απαγορευόταν το πετρέλαιο κ ήταν η μόνη λύση !

Τελικά ειναι το πιο ευκολοδήγητο αυτοκινητο που είχαμε ... μεταφορικό μέσο καλύτερα , αλλα για τη δουλειά δε θέλεις κατι άλλο !

OFF topic .... sorry !!!

Πάντως ένας λόγος που είμαι εξοικειωμένος με τα υβριδικά κ πρότεινα κ το αντίστοιχο Volvo ...
Τελευταία επεξεργασία από vagmag και 05 Φεβ 2018, 20:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By babakos
#482208
Focusman91 έγραψε:Αυτο μ αρεσει και μενα παρα πολυ. Τελος του μηνα, δε θα ερθει?


Το Σάββατο είδα το XC40 στο μόνιμο stand της Volvo στο Golden Hall. Μου άρεσε (αν και το αρκετό πλαστικό στις πόρτες χαλάει την καλή εικόνα του εσωτερικού) αλλά δεν είχα χρόνο να το περιεργαστώ και να ρωτήσω για test drive. Πολύς κόσμος μαζεμένος που περίμενε να μπει να το δει.

Ασήμαντη λεπτομέρεια: ο θόρυβος που κάνει η πόρτα οταν κλείνει παραπέμπει νοητά σε κλείσιμο πόρτας θυσαυροφυλακίου Ελβετικής τράπεζας, πρέπει να τον έχουν "δουλέψει" πολύ οι μηχανικοί της εταρείας...
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#504168 Την παρασκευη που περασε τελειωσε και η δικη μου αναμονη...

Παραλαβη των κλειδιων, φαση unboxing..
Εικόνα
Κατω απο το ενα τηλεχειριστηριο ειναι και το key tag (activity key)
Εικόνα
Πρωτη ματια στο χωρο παραλαβης..
Εικόνα
..6.1χλμ ειχε προλαβει να κανει
Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:inlove:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#504175 Καλοτάξιδο! Φιμέ επειγόντως!!
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#504178 Ευχαριστω πολυ..

Deleted User 1 έγραψε:Φιμέ επειγόντως!!

Τεταρτη...το κοντινοτερο ραντεβου..