Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου

Έλα καλέ κύριε(α) φρέσκα είναι. Διαλέχτεεεεε

1
2%
1
2%
1
2%
1
2%
4
9%
4
9%
5
11%
5
11%
3
7%
3
7%
0
N/A
0
N/A
2
5%
2
5%
1
2%
1
2%
2
5%
2
5%
3
7%
3
7%
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#465511 Υπόσχομαι ότι ο τιραντας πρώτον θα συνεχίσει τα στροφιλικια (όσο πιο σύντομα το επιτρέψει η τσέπη μου) και θα βγει ακόμα πολλές φωτογραφίες κι ας μην είναι από τον φακό του Ξενοφώντα.

Ξιφ ξέρεις φίλε ότι όποτε θες έρχεσαι και τον κάνεις βόλτα. Επίσης δεσμευομαι δημόσια ότι το αυτοκόλλητο jim clark δεν βγαίνει από πάνω. Απλά θα έχει ένα ακόμα παρέα που αν θυμάμαι καλά το έχει ο ένας που γιορτάζει στις 21 Μαϊου και το είχε και κάποιος άλλος που μας άφησε νωρίς.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#465668 ετσι πρεπει τα οχηματα να μενουν εντος του φορουμ, :metalo: ,
με το καλο να το αξιοποιησει ο νεος κατοχος στους αγωνες που συμμετεχει και ο Ξενοφωντας να αποκτησει αυτο που θα του επιτρεψει να πηγαινει στα μερη που φωτογραφιζει τοσο επιτυχημενα...
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#465694 Μιας και βρήκα λίγο χρόνο δυο λόγια κι από μένα για το πως έγινε αυτό το plot twist.

Εδώ και πολύ καιρό έψαχνα για "πρότζεκτ". Για να πω την αλήθεια ήμουν σε ψιλο-άθλια κατάσταση :lol: Έψαχνα στο ίντερνετ από Seat Panda μέχρι audi TT MK1. :help: Το ένα μου βρωμούσε, το άλλο μου ξίνιζε. Είχα φτάσει σε σημείο να μου λέει κολλητός "Πες ότι σου δίνω 50Κ σήμερα να πάρεις ότι αυτοκίνητο γουστάρεις. Τι θα διάλεγες;" και να μην έχω απάντηση. :lipsealed: Ειλικρινά πιστεύω ότι ήμουν ενα βήμα πριν παρατήσω την οποιαδήποτε ενασχόληση με το χόμπι που λέγεται αυτοκίνητο.

Είχα δει μερικά fiesta st σε αγγελίες αλλά να πω την αλήθεια δεν το έψαξα και πολύ. Πάντα το συμπαθούσα σαν αυτοκίνητο (είμαι φαν έτσι κι αλλιώς της λογικής μεγάλος κινητήρας σε μικρό αμάξωμα) αλλά δεν μπορώ να πω ότι κοιμόμουν και ξυπνούσα με το όνειρο ενός ST. :lol:

Θυμάμαι βέβαια ότι όταν είχα πρωτοδεί φωτογραφίες του τιράντα στο παλιό φόρουμ, είχα "ζηλέψει". Εντάξει οι ικανότητες του Ξιφ με την φωτογραφική είναι γνωστές αλλά την ίδια αίσθηση είχα και την πρωτη φορά που είδα τον τιράντα από κοντά.

Για την συννενόηση τα είπε ήδη ο Ξιφ. Έτσι κι αλλιώς ταιριάξαμε από τον πρώτο καφέ οπότε δεν πίστεψα ποτέ ότι δεν θα συννενοηθούμε.

Έτσι λοιπόν κατέληξα να αγοράζω ένα αυτοκίνητο που δεν έχω οδηγήσει ποτέ (όχι το συγκεκριμένο, αλλά κανένα ST) :lol: και να είμαι ήδη σίγουρος ότι θα έχει πλάκα το όλο εγχείρημα. Η αλήθεια είναι ότι από τη στιγμή που μίλησα στο τηλέφωνο με τον Ξιφ, τα πράγματα έχουν πάρει λίγο τη μορφή χιονοστιβάδας και δε ξέρω αν πρέπει να πατήσω φρένο ή να το αφήσω να τσουλήσει. Ήδη ένας φίλος ψάχνει στο ίντερνετ για roll cage για να έχει δείγμα του τι θα φτιάξει (χρεώνοντας μου μόνο τα υλικά). Άλλος κάνει χώρο στο γκαράζ του για να ξεχειμωνιάσει εκεί ο τιράντας δίπλα σε πολύ καλή παρέα (αναμείνατε φώτο γι' αυτό). Άλλος ήδη ξεφόρτωσε το αγωνιστικό του από το τρέηλερ για να μου το δώσει να το "αντιγράψει" ο μάστορας. Για να μην πω ότι έχω ήδη τόσα διαθέσιμα άτομα να βοηθήσουν στο "ξήλωμα" που δε θα χωράμε στο γκαράζ. :lol:

Μπορεί λοιπόν ο τιράντας να μην ήταν ποτέ το αυτοκίνητο των ονείρων μου αλλά είναι το αυτοκίνητο που με "ξεκόλλησε" και γι' αυτό ήδη τον γουστάρω. Περισσότερα λοιπόν προσεχώς σε νέο τόπικ με τίτλο "tirantas racing team" :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#465959 Και επίσημα πλέον κάτοχος του τιράντα επισήμως ο Γιάννης.

Σοφή η απόφαση να γινει όλο το εγχείρημα εκτός έδρας.

Τέτοιο μιξ γκριλ συναισθημάτων, καιρό είχα να... :lol: :sorry: :metalo:

Το τελευταίο ενθύμιον γκάζωμα λίγο πριν την άφιξη στην Εορδαία.

Τελευταία επεξεργασία από JimClark και 20 Δεκ 2017, 14:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#465968 Πήγε σε καλά και άξια χέρια όμως! :metalo:
Μπράβο παιδιά, Ξιφ, έκανες το σωστό.
Όλα τα αντικείμενα τα χαιρόμαστε όταν δεν μας είναι βάρος. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#466135 Συμφωνώ απόλυτα με τον ηταφί. Εξάλλου, τα χλμ. που έγραψε ο τιράντας πρέπει να ήταν κανα 40άρι-50άρι/χρόνο, ακόμα δε χόρτασες;

Η απάντηση προφανώς είναι ένα εμφατικό όχι... και, φυσικά, δεν είναι απαραίτητα τυπίδια της κοψιάς του δίπλωματ να το θεμελιώσει αυτό.

«Πώς σου φάνηκε η ζωή, παππού;» ρώτησα μια μέρα ένα γέρο Κρητικό, εκατοχρονίτη, γεμάτο παλιές πληγές, τυφλό. Ζεσταίνονταν στον ήλιο, κουκουβιστός στο κατώφλι της καλύβας του. Ήταν περήφανος στ' αυτιά, όπως λέμε στην Κρήτη. Δεν άκουε καλά. Τού επανέλαβα την ερώτηση: «Πώς σου φάνηκε η μεγάλη σου ζωή, τα εκατό σου χρόνια, παππού;
Σαν ένα ποτήρι δροσερό νερό» μου απάντησε.
«Και διψάς ακόμα παππού;» Σήκωσε απότομα το χέρι.
«Καταραμένος αυτός που πια δε διψάει» φώναξε.


:)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#466214 Πωωω ,τωρα το διαβασα.. :thumbsup:
Πολλα μπραβο κ στους 2 για την επιλογη σας.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#466378 :omg:
Και γω τωρα πηρα πρεφα τι εγινε

Καλη κινηση. Ευχομαι να το χαρεις.
Και γω Στ ειχα :s_tongue

(ειχες παλια τον Σεννα αβαταρ? Το κρανος Του?)
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#466401
Geo f1 έγραψε::omg:
Και γω τωρα πηρα πρεφα τι εγινε

Καλη κινηση. Ευχομαι να το χαρεις.
Και γω Στ ειχα :s_tongue

(ειχες παλια τον Σεννα αβαταρ? Το κρανος Του?)


Το έδωσες;; Στο παλιό φόρουμ το είχα. Εδώ νομίζω από την αρχή αυτό έχω.