Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#558750 Ο πιο όμορφος αγρότης, καλοτάξιδο!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#558751 Καλοτάξιδο να το χαρείτε! Βγες για ξεμπαζωμα τώρα.... Βρες καμμια αλανα κ κάνε την παιδική χαρά!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By gianik
#558907 Καλοτάξιδο Κυριάκο!!!!! Βάλε κ άλλες φώτο!!!

.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#559027 :thumbsup: καλορίζικο.Και εδώ κάτω τα περισσότερα που κυκλοφορούν είναι σε αυτό το χρώμα,που δείχνει τον όγκο του και δεν φαίνεται και η σκόνη απο τους χωματόδρομους :s_wink Υπάρχει και ένα μπλέ προς γαλάζιο,επίσης ωραίο χρώμα.Αντίθετα,κάτι μαυρα-γκρί,απλά αδιάφορα.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#559098 Πολυ ομορφο αγροτικο και πολυ ομορφο χρωμα επισης..
Πολυ ενδιαφερον το γεγονος οτι το προ fl μοντελο δεν πουλαγε σχεδον τιποτα ενω μετα το fl εχει σχεδον γινει σουπα σχεδον εκμηδενιζοντας τον ανταγωνισμο.
Και δεν ειναι οτι το προ fl δεν ηταν ομορφο.
Καλοταξιδο!

.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559134 Σας ευχαριστώ όλους.
Πρώτες εντυπώσεις....
Θετικές:
- Το αμάξι είναι εργαλείο με όλη τη σημασία. Θα φάει τρελό φόρτωμα(και ας μην ήταν ο σκοπός κτήσης του)
- Λακούβες, κακό οδόστρωμα κλπ σαν να μην υπάρχουν.
- Πολύ δυνατό τράβηγμα στην εκκίνηση(λογικό αν πρέπει να κουβαλήσει 1 τόνο φορτίο)
- Ευχάριστο εσωτερικό, αν δεν κοιτάξεις στον μεσαίο καθρέπτη την καρότσα πίσω, ξεχνάς ότι είσαι σε ντάτσουν.
- Μεγάλη απόσταση από το έδαφος. Στη χιονισμένη Θεσσαλονίκη, αρκετά 4Χ4 τύπου rav4 και forester έβρισκαν με τον προφυλακτήρα στο χιόνι. Ο ντατσουνάς περνούσε αεροπορία.
Αρνητικές:
- Δεν είναι grand cherokee. Το σχεδόν 10ετίας jeep που είχα, ήταν καλύτερο σχεδόν παντού. Εκτός από το φόρτωμα, την κατανάλωση και τις φορολογικές ελαφρύνσεις που θα έχω. Σε κάποιες εκτός δρόμου διαδρομές ίσως λόγο ύψους να χάνει το jeep. Σε γωνίες κυρίως. Η τετρακίνηση του jeep σαφώς ανώτερη, χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες. Τι αίσθηση έχω σαν οδηγός.
- Λείπει δύναμη σε προσπεράσεις κοντά στα 100χλμ/ώρα. (το ήξερα)
- Χοροπηδάει χωρίς φορτίο σε κάθετα εμπόδια(π.χ. σαμαράκια)
- Τεράστιο.... πρακτικά δεν χωράει στο γκαράζ μου. Δεν με ενοχλεί στην κίνηση, αλλά το ότι δε χωράει στο parking σπίτι μου είναι θέμα... Και πρέπει να βρω λύση.

Φώτο από τον Ντραγουντέλη που πήγα δεν έχω, γιατί ήμουν μόνος με τα μικρά. Βάζω μόνο του γκαράζ. Αν κάποιος έχει λύση, ευπρόσδεκτη...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559142 στις φωτο που εχεις βαλει δειχνει οτι χωραει.Θελεις να εχεις αερα εμπρος -πισω με κλειστη γκαραζοπορτα?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#559144 Αμα κλείνει η πόρτα δεν βλέπω πρόβλημα.


Βγάλε τον πάγκο απο μπροστά
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559145 10 λεπτά έκανα να το βάλω. Κατέβηκα 6-7 φορές και κοιτούσα μπροστά πόσο περιθώριο έχω. Γιατί την στιγμή που έγιναν κόκκινοι οι μπροστά αισθητήρες, ήμουν 15 πόντους έξω από την γκαραζόπορτα. Η οποία και προφανώς θέλω να κλείνει.