Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By elvet
#441743
REALZEUS έγραψε:Α να γεια σου, το μαύρο GMC. :s_howdy

To Μαύρο GMC, λογικά το ίδιο λέμε, είχε γίνει μύθος στα χρόνια μας :iconcool: , ήταν το Syclone, και δεν ήταν πειραγμένο. Μαύρο με κόκκινες λεπτομέρειες (ζάντες, σήματα, εσωτερικό), μόνιμα κλειστή καρότσα με κουκούλα, κλπ
Το είχα πετύχει με τον κινητήρα ανοιχτό σε συνεργείο κάπου στην Ολγας, και μου έλεγε ψαρωτικά ο "μάστορας" πόσο λες να τρέχει αυτό το αυτόματο φορτηγάκι; Εγώ απογοητεύτηκα γιατί το νόμιζα 8 κύλινδρο (hemy και καλά), αλλά ήταν μόνο..V6
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#441748
elvet έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Α να γεια σου, το μαύρο GMC. :s_howdy

To Μαύρο GMC, λογικά το ίδιο λέμε, είχε γίνει μύθος στα χρόνια μας :iconcool: , ήταν το Syclone, και δεν ήταν πειραγμένο. Μαύρο με κόκκινες λεπτομέρειες (ζάντες, σήματα, εσωτερικό), μόνιμα κλειστή καρότσα με κουκούλα, κλπ
Το είχα πετύχει με τον κινητήρα ανοιχτό σε συνεργείο κάπου στην Ολγας, και μου έλεγε ψαρωτικά ο "μάστορας" πόσο λες να τρέχει αυτό το αυτόματο φορτηγάκι; Εγώ απογοητεύτηκα γιατί το νόμιζα 8 κύλινδρο (hemy και καλά), αλλά ήταν μόνο..V6

Εγώ θυμάμαι ένα τέτοιο μονοκάμπινο χαμηλό μονίμως παρκαρισμένο επί της Αιγαίου.
Άβαταρ μέλους
By alexm
#441749
NiTse έγραψε:
elvet έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Α να γεια σου, το μαύρο GMC. :s_howdy

To Μαύρο GMC, λογικά το ίδιο λέμε, είχε γίνει μύθος στα χρόνια μας :iconcool: , ήταν το Syclone, και δεν ήταν πειραγμένο. Μαύρο με κόκκινες λεπτομέρειες (ζάντες, σήματα, εσωτερικό), μόνιμα κλειστή καρότσα με κουκούλα, κλπ
Το είχα πετύχει με τον κινητήρα ανοιχτό σε συνεργείο κάπου στην Ολγας, και μου έλεγε ψαρωτικά ο "μάστορας" πόσο λες να τρέχει αυτό το αυτόματο φορτηγάκι; Εγώ απογοητεύτηκα γιατί το νόμιζα 8 κύλινδρο (hemy και καλά), αλλά ήταν μόνο..V6

Εγώ θυμάμαι ένα τέτοιο μονοκάμπινο χαμηλό μονίμως παρκαρισμένο επί της Αιγαίου.


Απεναντι απο την benetton σωστα;
Εγω τελευταια βλεπω και ενα στα Διαβατα, δεν ξερω αν ειναι το ιδιο


< >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#441758
NiTse έγραψε:Το Renault Alaskan πουλιέται Ελλάδα;;


Όχι, αλλά πουλιέται το Navara και, για ακριβότερα γούστα, η X-Class :shifty: ...
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#441834 Ναι σαν κάτι ενδιάμεσο το είπα, κάποιος μπορεί να μην θέλει το nissan (πολύ αγροτικό ή δεν ξέρω γω τι) η mercedes να του φαίνεται ότι παραπάει οπότε το renault θα ήταν μια μέση λύση σαν πιο επιβατικό προφίλ άσχετα που είναι και τα τρία navara.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#441837 Δεν είναι και τα 3 navara. Τον Απρίλιο θα έρθει με το 3λιτρο V6 της Mercedes με 4matic και το 7αρι κιβώτιο που φοράνε τα suv της εταιρείας. Πάτωμα και αναρτήσεις θα είναι κοινά.
Αυτή τη στιγμή το 250d η έκδοση power με κάποιον εξοπλισμό κοντεύει τα 53κ€. Υπολογίζουν το 60ρι για το 350d. Αλλά κανείς δεν ξέρει σίγουρα. Τον άλλο μήνα που θα ανεβώ Γερμανία, θα ψάξω την αγορά απευθείας χωρίς ΦΠΑ, όπως κάνω με τα μηχανήματα από Ιταλία. Δεν ξέρω τι παίζει με την ταξινόμηση μετά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#441854
elvet έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Α να γεια σου, το μαύρο GMC. :s_howdy

To Μαύρο GMC, λογικά το ίδιο λέμε, είχε γίνει μύθος στα χρόνια μας :iconcool: , ήταν το Syclone, και δεν ήταν πειραγμένο. Μαύρο με κόκκινες λεπτομέρειες (ζάντες, σήματα, εσωτερικό), μόνιμα κλειστή καρότσα με κουκούλα, κλπ
Το είχα πετύχει με τον κινητήρα ανοιχτό σε συνεργείο κάπου στην Ολγας, και μου έλεγε ψαρωτικά ο "μάστορας" πόσο λες να τρέχει αυτό το αυτόματο φορτηγάκι; Εγώ απογοητεύτηκα γιατί το νόμιζα 8 κύλινδρο (hemy και καλά), αλλά ήταν μόνο..V6


cyclone ,υπηρχε και στην Αθηνα παλια ένα τετοιο και κατεβαινε και για κοντρες.Οπως το ειπες με μουσαμα στην καροτσα,χαμηλωμενο,μαυρο με κοκκινες λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#441859
elteo έγραψε:GMC Syclone δεν είναι? :hmmm:


εχεις δικιο,λαθος το θυμομουν cyclone. :s_howdy
κουκλι παντως ηταν.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#445754 Κυριάκο αν κάνεις Leasing ένα SUV κ το περάσεις στην εταιρία δε θα βγεις πάλι κερδισμένος;


< >
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#445878
PeterPan έγραψε:Κυριάκο αν κάνεις Leasing ένα SUV κ το περάσεις στην εταιρία δε θα βγεις πάλι κερδισμένος;


< >


Αλήθεια γνωρίζετε τι παίζει πλέον με το leasing?
Αυτο βέβαια θα περάσει σαν «εργαλείο δουλειάς «
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#446019 Το ΕΙΧ περνάει μόνο ένα ποσοστό στα έξοδα. Και αφού μου κόψω μισθό από κάποιο ΑΦΜ μας. Με τα μερίσματα από τα κέρδη, δε δικαιούμαι.
Οπότε δεν το έψαξα παραπάνω. Από φίλους έχω ακούσει, ότι μέχρι κάποια κυβικά αξίζει. Σίγουρα όχι τα κυβικά των suv.

Για αυτό και κοιτάω για ΦΙΧ. Βασικά δεν κοιτάω... Η απόφαση έχει παρθεί. Το Χ350D μόλις βγει. Υπολογίζουμε γύρω στο Πάσχα. Θα κάνω και test-drive το X 250 D power 4matic, για να μην πάρουμε γουρούνι στο σακί. Και αν ικανοποιεί, θα πάω σε παραγγελία μόλις ανοίξει ο κατάλογος. ΧΩΡΙΣ να έχει έρθει Ελλάδα. Γιατί θα θέλει κανένα 4μηνο.