Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#559281 Πάλι καλά που δεν έχουν προταθεί λάστιχα που δένουν βάρκες για καινούριο αυτοκίνητο.

Kyr και η βάση θα σου αλλάξει το χώρο μόνιμα και θα σου μειώσει διαθέσιμο χώρο (αν κατάλαβα καλά έχεις πάγκο εργασίας μπροστά).

Δοκίμασε το μπαλάκι του Ντίνου ( :shifty: ) και βλέπεις.
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#559464 Εικόνα

Στο ίδιο μοτίβο του PeterPan αλλά σε απλοϊκή υλοποίηση. Δεν έχω πρόβλημα χώρου, απλά θέλω τη πίσω δεξιά πόρτα σε αρκετή απόσταση από το σύρμα για να βάζω τον μικρό. Οπότε το αμάξι μπαίνει στραβά και για ψυχολογικούς λόγους της συζύγου (όχι μόνο :s_laughat ),αν και υπάρχει Park Sensor, έφτιαξα από παλέτα αυτά τα STOP. Με φόρα άνετα τα καβαλάς, έτσι? Αυτά που προτάθηκαν είναι απείρως καλύτερα.

Εικόνα

Σε ένα εξάμηνο περίπου που θα αλλάξω κάθισμα για τον μικρό, οπότε θα μπαίνει - δένεται μόνος του, θα αλλάξουν θέση τα λάστιχα οπότε θα παρκάρω πάλι στην ευθεία. Θα δούμε βέβαια αν χρειάζονται πάλι τα DIY STOP ( :s_laughat :s_laughat )

** Πρόβλημα για εμένα ήταν η 5η πόρτα που βρίσκει ανοιχτή στη γκαραζόπορτα και δεν είναι ρυθμιζόμενη ( μόνο στην έκδοση με το αυτόματο ανοιγοκλείσιμο :s_sad ). Η λύση, δε φαίνεται, ήταν να κολλήσω στη γκαραζόπορτα αφρολέξ στο σημείο που βρίσκει.
**γενικά αντιαισθητικό αλλά λειτουργικό γκαράζ :s_laughat
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#559499
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559603 Το έχω δει από κοντά. Τέρας είναι
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559606
kyr80 έγραψε:Το έχω δει από κοντά. Τέρας είναι

εδω κοιτα τερας :dizzy:

https://www.zougla.gr/automoto/news/art ... -apistefti
Άβαταρ μέλους
By nEK
#559635
axel12p έγραψε:


70ποσα?
:dizzy:
Δηλαδη ολα αυτα τα εξτρα που δεινχει κανουν 40-50 χιλιαρικα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#559643
dimviii έγραψε:
kyr80 έγραψε:Το έχω δει από κοντά. Τέρας είναι

εδω κοιτα τερας :dizzy:

https://www.zougla.gr/automoto/news/art ... -apistefti

Αυτα ομως ειναι κυριολεκτικα φορτηγα ντιμη μου...και περπατας αμεριμνος, ακους μια μοτερουκλα γυρνας να δεις κανενα εργαλειο και βλεπεις ολο κατι τετοιες μ#@!%#@!ς :lol:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#559666
nEK έγραψε:
axel12p έγραψε:


70ποσα?
:dizzy:
Δηλαδη ολα αυτα τα εξτρα που δεινχει κανουν 40-50 χιλιαρικα? :hmmm:
70.000-43.500=26.500

Λίγο πιο φθηνό βγήκε της ναυαγοσωστικής εταιρείας. Που το έφτιαξε επίσης τούμπανο.
Άβαταρ μέλους
By Nettos
#759841 Ο πεθερός χρειάζεται αγρότη και θέλει τη βοήθεια μου.

Το budget ειναι στο 10αρικο περιπου, ισως και κατι παραπανω αν αξιζει. Χρειάζεται 4κίνηση και προτιμά διπλοκάμπινο.

H χρήση θα είναι κυριως για αγροτικές εργασίες.

Έχετε εικόνα ποιά μοντέλα θα ήταν καλο να αποφύγουμε λόγω κακής αξιοπιστίας και ποια αποτελούν συνήθως πιο σίγουρες επιλογές;

Κοιτάμε για L200 (2002-2005), ranger και isuzu

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#759856
Nettos έγραψε:Ο πεθερός χρειάζεται αγρότη και θέλει τη βοήθεια μου.

Το budget ειναι στο 10αρικο περιπου, ισως και κατι παραπανω αν αξιζει. Χρειάζεται 4κίνηση και προτιμά διπλοκάμπινο.

H χρήση θα είναι κυριως για αγροτικές εργασίες.

Έχετε εικόνα ποιά μοντέλα θα ήταν καλο να αποφύγουμε λόγω κακής αξιοπιστίας και ποια αποτελούν συνήθως πιο σίγουρες επιλογές;

Κοιτάμε για L200 (2002-2005), ranger και isuzu

.


Καλά κοιτάτε, απλά Isuzu δεν ξέρω τι παίζει με ανταλλακτικά.

Στα λατομεία ότι Navarra παίζει, δεν αντέχει για πολύ, αν και θεωρώ πως σε light αγροτικές δουλειές δεν θα έχει ιδιαίτερο θέμα.

Στην αντοχή βέβαια, σαν το Hilux δεν υπάρχει.

Καλά, κάτι VW που βγήκαν πρόσφατα ούτε καν σαν σκέψη να μην περάσει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#759934 Το Hilux κατά βάση είναι στις επιλογές των αγροτών και έπειτα το ranger. Στις νέες τους αγορές πλέον όλοι προτιμούν ranger που σημαίνει ότι και με τις προηγούμενες γενιές μείνανε ευχαριστημένοι. Τα navara τα αποφεύγουν.
Τα Isuzu είναι πολύ κατσίκια με μέτρια προς κακή απτή ποιότητα αλλά δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#759938 Hilux θα κοίταζα. Δεδομένης αξιοπιστίας και απέραντο aftersales-ανταλλακτικά-σερβις κλπ.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#759946
panos2171 έγραψε:Στις νέες τους αγορές πλέον όλοι προτιμούν ranger

Όλοι = Ν = 5 ?
Άβαταρ μέλους
By postruck
#759968 Διπλοκάμπινο,4χ4 ,αξιόπιστο με κάτω απο 10000 ευρώ,μόνο κανα L200, και αν βρεθεί κανα navara d22,hilux σε αυτά τα χρήματα ΙΣΩΣ βρεθεί κανα ΥΝ85,οτι ποιο αξιόπιστο σε αγροτικό .....isuzu μονο αν δεν τον ενδιαφέρει η κατανάλωση μιας και είναι 3000cc. Στο τελικό ποσό δεν πρέπει να ξεχνάμε και το τιμολόγιο ....
Μάρκο το δικό σας d22 σε τι κατάσταση βρίσκεται?? :hmmm: