Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#434213
g8777 έγραψε:Το βασικότερο μειονέκτημα του Duster είναι ότι το failure rate είναι ολογράφως 1.
Κανονικα θα έπρεπε να απαγορεύεται η πώληση άλλων οχημάτων κάτω από 15 κ όταν υπάρχει ένα Ignis. Αλλά που.

Σταμάτα να τρολάρεις, θα πάρεις κόσμο στο λαιμό σου! :protest: :rant:
Άβαταρ μέλους
By petrosk
#434309 Τελικά του έκανα προσφορά για 13000 για το μεταχειρισμένο κάκτους και δεν το δέχθηκε, για το συγκεκριμένο επειδή ειναι και πρώτης γενιάς και με τον e-hdi κινητήρα και χωρίς πολλα πολλα έξτρα το φοβόμουν λίγο και δεν ήθελα να ανέβω περισσότερο, ίσως κοιτάξω τίποτα απο εξωτερικό πιο πλουσιο, αλήθεια χοντρικά ποσό να υπολογίζω έξτρα τελωνεία νταλίκες κτλ; Γύρω στα 2000€;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#434331
petrosk έγραψε: ίσως κοιτάξω τίποτα απο εξωτερικό


Εκτός και αν το πάρεις από άνθρωπο που γνωρίζεις και εμπιστεύεσαι ή μπορείς να το ελέγξεις αξιόπιστα, δεν θα σου το πρότεινα...

Τι δυνατότητες ελέγχου του οχήματος έχεις σε άλλη χώρα;;; Τι άκρη θα βγάλεις αν κάτι στραβώσει κάπου;;;
Άβαταρ μέλους
By petrosk
#434407 Είναι αρκετοί που κάνουν αυτή τη δουλειά, κάποιοι γνωστοί κάποιοι μη γνωστοί,αλλα μικρή κοινωνία τα Γιάννενα ολα μαθαίνονται το ποιος ειναι τι δηλαδη.
ότι ειναι ρίσκο, σίγουρα ειναι,αλλα το ίδιο ρίσκο ειναι με το να πάρεις απο Ελλάδα μεταχειρισμένο αν ειναι να με κοροϊδέψουν μπορούνε πολύ εύκολα να το κάνουν, δεν παίζει ρόλο η εντοπιότητα. :s_tongue μια σκέψη ειναι βέβαια. :s_scratchhead
Το duster δεν μου αρέσει,(στη σύζυγο αρέσει!)καλα λόγια έχω ακούσει αλλα μου φαίνεται πολύ πιο άσχημο απο το Ιγκνις και απο το εκοσπορτ ακομα! :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By g8777
#434410 Απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Σου αρεσε το Ignis. Τελος.
Τι εχουν να του προσαψουν δλδ περα απο τον αισθητικο τομεα; Που ειναι κακο αυτο το αυτοκινητο; Μην αρχισουμε τα "ναι, αλλα το χψω ειναι πιο οδηγοκεντρικο, συγχρονο, γρηγορο κλπ κλπ"
Life is too short to buy what you don't like. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#434419 Ignis καινούριο, κάποιος πρέπει να το αγοράσει εξάλλου για να μπορέσει να το πάρει ο πιπολαρος σε πέντε χρόνια μεταχειρισμένο. Χθες μου έλεγε πως ανυπομονεί.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#434430
g8777 έγραψε:Απορω γιατι το συζηταμε ακομα. Σου αρεσε το Ignis. Τελος.
Τι εχουν να του προσαψουν δλδ περα απο τον αισθητικο τομεα; Που ειναι κακο αυτο το αυτοκινητο; Μην αρχισουμε τα "ναι, αλλα το χψω ειναι πιο οδηγοκεντρικο, συγχρονο, γρηγορο κλπ κλπ"
Life is too short to buy what you don't like. :iconcool:


Fun to drive is the word :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#434434
petrosk έγραψε:Είναι αρκετοί που κάνουν αυτή τη δουλειά, κάποιοι γνωστοί κάποιοι μη γνωστοί,αλλα μικρή κοινωνία τα Γιάννενα ολα μαθαίνονται το ποιος ειναι τι δηλαδη.
ότι ειναι ρίσκο, σίγουρα ειναι,αλλα το ίδιο ρίσκο ειναι με το να πάρεις απο Ελλάδα μεταχειρισμένο αν ειναι να με κοροϊδέψουν μπορούνε πολύ εύκολα να το κάνουν, δεν παίζει ρόλο η εντοπιότητα. :s_tongue μια σκέψη ειναι βέβαια. :s_scratchhead


Αν φοβάσαι μία στην Ελλάδα, που έχεις και πέντε επιλογές, σκέψου σε μία ξένη χώρα... :whistlink:

Προφανώς και καλά κάνεις και φοβάσαι και στην Ελλάδα, απλά σκέψου πόσο πιο εύκολο θα είναι να ξεγελάσει ο Έλληνας έναν πχ Βούλγαρο... Και έλα στη θέση του Βοιύλγαρου...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#434439
petrosk έγραψε:
Το duster δεν μου αρέσει,(στη σύζυγο αρέσει!)καλα λόγια έχω ακούσει αλλα μου φαίνεται πολύ πιο άσχημο απο το Ιγκνις και απο το εκοσπορτ ακομα! :s_wacko


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By petrosk
#434481 :lol:

Δεν μίλησε κανένας για fun to drive... Είπαμε ανθρωπόμεταφορεα οικονομικό και..... λιγο ιδιαίτερο για να μου αρέσει και μετά από χρονια :rtfm: fun to watch :svivhaha:
το ιγκνις το συζητάμε γιατί ανεβαίνει αρκετά η τιμή του όπως είπε και ο . για το συγκεκριμένο μοντέλο που με ενδιαφέρει περισσότερο, εκτός και εάν κάνω υποχώρηση και πάω σε χειροκινητο. Παρεμπιπτόντως είδα κι άλλο ένα στα Γιάννενα ... Αισίως 4 και ανεβαινουν :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#434487
petrosk έγραψε::lol:

Δεν μίλησε κανένας για fun to drive... Είπαμε ανθρωπόμεταφορεα οικονομικό και..... λιγο ιδιαίτερο για να μου αρέσει και μετά από χρονια :rtfm: fun to watch :svivhaha:
το ιγκνις το συζητάμε γιατί ανεβαίνει αρκετά η τιμή του όπως είπε και ο . για το συγκεκριμένο μοντέλο που με ενδιαφέρει περισσότερο, εκτός και εάν κάνω υποχώρηση και πάω σε χειροκινητο. Παρεμπιπτόντως είδα κι άλλο ένα στα Γιάννενα ... Αισίως 4 και ανεβαινουν :lol:

Απο την στιγμη που σου αρεσει, τι να πουμε εμεις*, καλοριζικο!

Απλα το Duster ειναι αυτοκινητο μεγαλυτερης κατηγοριας, εκει που ειναι το Vitara δηλαδη και αυτο σημαινει πολλα και για τους χωρους και για το πατημα στον δρομο, οπως και για την δυνατοτητα να χωραει ανθρωπους και πραγματα.




* Πετρο, σοβαρα τωρα, σου αρεσει το Ignis? Οφθαλμιατρο και γρηγορα!
:lol: :lol: :lol: :lol: :s_tongue :s_tongue