Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By deep purple
#428425 g877 υπομονή υπάρχει, προαπαιτούμενα δεν αλλάζουν. Βρίσκονται αυτοκίνητα, απλά πρέπει να είσαι σε επιφυλακή. Τις προάλλες πουλήθηκε Σενικ του 2005 στα 2800 με 140.000, αλλά εμφανισιακά έδειχνε πολύ καλό.

Dimsabas
γελάω με το σπάνιο πουλί κι ακόμα περισσότερο γελάω που ένα αυτοκίνητο του 2001 εισαγωγής έχει 100 χιλ χιλιόμετρα......
Το Bora θα ήταν υπό σκέψη, αλλά για ταξίδια υπάρχει Μερκ
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#428446 Εμπιστεύομαι το cvt του Micra. Και στο χιλιαρι Κ11 και στο 1,2 Κ12 μετά το 2002-03.
Οδηγικα ψιλοταφος αλλά σε όλα τους αξιόπιστα. Και με τιμές γύρω στο 3χιλιαρο.


sknipper έγραψε:Πάντως και το Mitsubishi Colt ήταν καλό σαν αυτόματο (ό,τι αυτόματο είχε).


Το έχω οδηγήσει. Πολύ καλή πρόταση αλλά θα βγαίνει ακριβότερο από τα λεφτά που διαθέτει.
Άβαταρ μέλους
By deep purple
#428467 To Mikra Κ12 εγκρίνεται και κυκλώθηκε, θα παρακολουθείται πλέον επί καθημερινής βάσεως μήπως σκάσει μύτη κάποιο που να πληροί όλα τα κριτήρια. Είχα την εντύπωση (κακώς) ότι ήταν made in India, ενώ σύμφωνα με την wikipedia είναι γιαπωνέζικα και βρετανικά. Γνωρίζει κανείς αν η πρακτική των Γιαπωνέζων είναι η αγγλική παραγωγή να καλύπτει όλη την Ευρώπη ή μόνο τα δεξιοτίμονα βγάζουν στο νησί;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#428606 Το αυτοκίνητο που έχεις αποδομήσει απλά δεν υπάρχει. Είτε ανεβάζεις προσφορά είτε αλλάζεις τις προτεραιότητες σου
Άβαταρ μέλους
By drdino
#428623 Δεν καταλαβαίνω το νόημα της ανάδρασής σου.
Άβαταρ μέλους
By deep purple
#428779 Το Φορδ είναι πετρέλαιο :rtfm: απορρίπτεται λέμε...

Γιατί ρε σεις δεν πρόκειται να βρώ αυτοκίνητο; Με ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ που έθεσα μόνο στην Μακεδονία βγάζει 15 επιλογές

https://www.car.gr/classifieds/cars/?fs ... st=private

Φυσικά και θα βρώ και μάλιστα έτσι όπως το θέλω :lol: Έχω χρόνο και υπομονή
Άβαταρ μέλους
By g8777
#428790 Εγω εμμενω στην αρχικη μου τοποθετηση. Μην ξεχνας οτι σε αυτη την κατηγορια τιμης/παλαιοτητας/συστηματος μεταδοσης/mileage εχει παρελεθι προπολλου η περιοδος που το αυτοκινητο δεν ζητουσε τιποτα σοβαρο, πλεον οι βλαβες θα ειναι κοστοβορες. Και κατι αλλο, βλεπω οτι το a/c ειναι σημαντικο κριτηριο αγορας. Οποτε απορριπτεις ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα οχηματα κατω των 70 hp,αλλιως θα μαρτυρησετε στο λιοπυρι.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#428879
g8777 έγραψε:Εγω εμμενω στην αρχικη μου τοποθετηση. Μην ξεχνας οτι σε αυτη την κατηγορια τιμης/παλαιοτητας/συστηματος μεταδοσης/mileage εχει παρελεθι προπολλου η περιοδος που το αυτοκινητο δεν ζητουσε τιποτα σοβαρο, πλεον οι βλαβες θα ειναι κοστοβορες. Και κατι αλλο, βλεπω οτι το a/c ειναι σημαντικο κριτηριο αγορας. Οποτε απορριπτεις ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ τα οχηματα κατω των 70 hp,αλλιως θα μαρτυρησετε στο λιοπυρι.



+1000
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#428886 Εμένα πάλι αυτό που μου φαίνεται δύσκολο είναι ο συνδυασμός 3000€ +ESP

< >