Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#427781
21 quadra έγραψε:Το στύλ του Γιάννη είναι στην elegand κατεύθυνση :s_howdy οπότε προς τα εκεί να είναι και οι προτάσεις σας, αμάξια του στύλ Megane RS :yahoo: κλπ δεν ταιριάζουν άσχετα αν πατάνε στο δρόμο και πυροβολάνε στα στροφιλίκια όσο τίποτε άλλο, στον Γιάννη ηλικιακά και από γούστο θα ταίριαζε η Alpine :thumbsup: αν δεν ήταν τόσο ακριβή οπότε οι επιλογές είναι BMW / AUDI

Αν όντως είναι έτσι (που μάλλον έτσι είναι) τότε τα φράγκα για καινούρια 1 και Α3 δεν βγαινουν οπότε πρέπει να συμβιβαστεί με κανα Golf με πακέτο R line.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#427791 Εντάξει, δεν δικαιολογείται νομίζω το να πληρώσεις τα διπλάσια λεφτά από την γαμάτη Χ1 που έβαλα παραπάνω για την Giulia!
Ήμαρτον δηλαδή, τι κάνει καλύτερα η τελευταία;
-Χειρότερη κατανάλωση (κορυφαίο diesel μοτερ η Χ1, βενζινοβόρο απαράδεκτο τέρας η Giulia)
-Χειρότεροι χώροι
-Μεγαλύτερα τέλη, ασφάλεια, τεκμήρια
-Κίνηση πίσω (αυτά είναι για τεντιμπόιδες, με κωλιές πάτε όλοι στην δουλειά; :s_dunno ), ενώ άλλη έχει την ασφαλέστατη και οικονομικότατη εμπρός κίνηση.
-Fan to drive με ένα μοντέρνο τρόπο η Χ1, ενώ η άλλη είναι σαφώς πιο παλιομοδίτισσα (εντελώς ξεπερασμένο πια αυτό)
-Όλοι παίρνουν SUV.
-Κάποια στιγμή θα χρειαστεί χώρο για καρότσια και καθισματάκια.

SUV και Χ1 δαγκωτό λέω εγώ και κακώς το συζητάμε. GB, να το κλειδώσω; :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#427799
NiTse έγραψε:
21 quadra έγραψε:Το στύλ του Γιάννη είναι στην elegand κατεύθυνση :s_howdy οπότε προς τα εκεί να είναι και οι προτάσεις σας, αμάξια του στύλ Megane RS :yahoo: κλπ δεν ταιριάζουν άσχετα αν πατάνε στο δρόμο και πυροβολάνε στα στροφιλίκια όσο τίποτε άλλο, στον Γιάννη ηλικιακά και από γούστο θα ταίριαζε η Alpine :thumbsup: αν δεν ήταν τόσο ακριβή οπότε οι επιλογές είναι BMW / AUDI

Αν όντως είναι έτσι (που μάλλον έτσι είναι) τότε τα φράγκα για καινούρια 1 και Α3 δεν βγαινουν οπότε πρέπει να συμβιβαστεί με κανα Golf με πακέτο R line.


To Golf έφυγε ήδη από την εξίσωση του μυαλού μου καθότι δεν μου είπε "πάρε με" όταν το κοίταξα και μπήκα μέσα, όπως έγινε με το εν λόγω γκρι μεταλλικό Focus. Μάλιστα και πιο ακριβό είναι, ενώ το πακέτο R-Line θα βγει στην αγορά του χρόνου. Το λέω αυτό γιατί θα ήθελα να έχει τύποις σπορ ανάρτηση, όπως καλή ώρα έχει το ST-Line. Αλλά από τα 22 στα 28 χιλιάρικα;
Το Golf επίσης αλλάζει το 2019 και έρχεται η 8η γενιά.
Τι θα ήθελα από αυτό; την οικονομία καυσίμου του 1.5 EVO κινητήρα του.


Καταλαβαίνεις ότι αν λέω έτσι για το Golf, πως καινούρια A3, BMW 1-series & A-Klasse έχουν βγει ήδη από το μυαλό μου σαν ασύμφορα λόγω ακρίβειας.
Υπολογίζω ένα 25άρι στο μυαλό μου και ει δυνατόν χαμηλότερα.


Παίδες η Giulietta δεν μου αρέσει καθόλου, μτχ 159 δεν και γενιώς η μάρκα Alfa Romeo θα τελειώσει για μένα, μέχρι νεοτέρας.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#427808
g8777 έγραψε:https://www.car.gr/10754586-volkswagen-polo-gti :s_roses


Kolo Gti;;;; :s_shout :s_shout

Αυτό με τον διπλοτούρμπινο tsi που έχει προκαλέσει πιο πολλές εκρήξεις από τις βόμβες που δοκίμαζαν οι αμερικάνοι στο βιετνάμ;;; :s_shout :s_shout

Με το dsg που σπάει κάθε 3,5 χλμ;;;; :s_shout :s_shout :s_shout


Δεν ανοίγω καν την αγγελία. Απαξιώ! :x



Μπούσε αγόρι μου, αφού σε βλέπω πως έχεις ψηθεί για τον φίκο, τι το συζητάμε;;; :lol: :lol:

Εγώ πάντως, που είχα οδηγήσει το pro facelift με το μοτέρ των 150 ατίθασων, πρέπει να ομολογήσω πως, με την εξαίρεση του κινητήρα, το βρήκα τέρμα απογοητευτικό. Είχε σπορ ανάρτηση και έστριβε απαράδεκτα (επίπεδα roll στις στροφές αντίστοιχα με τη Νίτσα), τιμόνι μέτριο, άνεση μέτρια, χώροι έτσι κι έτσι, εργονομία απαράδεκτη (χτυπούσε το γόνατο στην κεντρική κονσόλα;;; :s_no ). Αν ήταν να διαλέξω, σαφέστατα θα προτιμούσα το mk2 κι ας είχαν ξεχάσει να βάλουν μοτέρ :lol: ... Άκουσα πως στο face lift βελτιώθηκε πάρα πολύ, δεν ξέρω, δεν το έχω οδηγήσει. Χτύπα το ένα test drive και άμα σ' αρέσει άνοιξε το καρνέ των επιταγών και με γειές! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#427809 Αν σου αρέσει η καινούρια σχεδιαστική ταυτότητα της ford τότε ίσως θα μπορούσες να περιμένεις για το καινούριο fiesta st. Πεντάπορτο 1.5 200 ps. και από χώρους αφού δεν έχεις οικογένεια όπως το είδα στην αντιπροσωπεία μου φάνηκε επαρκέστατο. Το τωρινό έχει κανά 20.000 οπότε το καινούριο αποκλείεται να έχει πάνω από 22.000 θεωρώ.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#427813
Giuseppe Busso έγραψε:
GTS έγραψε:Για το 147 εχεις βρει αγοραστη?


Ψήνεσαι;


χαχα γιατι οχι, θα κανω συλλογη ενα γαλαζιο και ενα κοκκινο :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#427820
Giuseppe Busso έγραψε: και γενιώς η μάρκα Alfa Romeo θα τελειώσει για μένα, μέχρι νεοτέρας.


:s_omg :s_omg :s_omg :s_omg :s_omg
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#427822 Καλοκαιράκι και μου φαίνεται τρολάρουν όλοι! :lol:
Σε ένα βαθμό έχει δίκιο όμως ο GB: δεν αγοράζεις Giulietta σήμερα, έχει παλιώσει πολύ.
Πας καρφί για SUV να βγάζεις και γούστα! :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By GTS
#427824 Eγω θα περιμενα να δω μηπως υπαρχει και καποια καλη εκδοση του Μεγκαν σε προσιτη τιμη. Οι πισω τροχοι στριβουν οποτε μπορει να εχει καποια διαφορετικη αισθηση οδηγησης και να του αρεσει. Υπαρχει 1600 με 200 ιππους νομιζω.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#427825 Υπάρχει αλλά και αυτή σαν το 308 κανά 30.000 πρέπει να έχει.
Μπορεί να πάρει κάτι τέτοιο σε βενζίνη με τον 1,2 με τα 130 ps. Λογικά θα βγαίνει.
https://www.car.gr/9458332-renault-mega ... ci-gt-line
Ή κάτι τέτοιο
https://www.car.gr/7794663-renault-clio ... ophy-220hp
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#427827 Εγώ θα ήμουν ανάμεσα σε 3
Focus , Leon, Civic.

Πιο πολύ μου αρέσει το civic , Leon, Focus ακολουθούν.
Το τελευταίο έχει μικρό πορτμπαγκαζ όμως.

Αν υπήρχε 308 με ανάλογη ιπποδύναμη και τιμή θα ήταν πρώτο στην προτίμηση μου.

Από το Redmi Note 4