Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#517475 Εγώ πάλι στη Βουλιαγμένη έχω τουλάχιστον δύο (σίγουρα, που τα ξέρω) σε ακτίνα δύο τετραγώνων από το σπίτι. Αλλά δε σημαίνει πως δεν το ζηλεύω.
Βέβαια, αν κάποιος μου έβαζε το πιστόλι στον κρόταφο και 30 χιλιάρικα στην τσέπη για ηλεκτρικό, δεν ξέρω αν θα επέλεγα Ι3 μεταχειρισμένη ή καινούριο Leaf. Που έχει και παραπάνω χώρους και μεγαλύτερη αυτονομία.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#517478
vagmag έγραψε:Κ εχθές στο Σκλαβενίτη στην Αλεξανδρούπολη , πηγαίνοντας η γυναίκα μου να πάρει την 911 για να φύγει , άκουσε 2 μικρά παιδάκια να συζητάνε κ να αναφέρουν με θαυμασμό για το αυτοκίνητο , κ ότι είναι το γρηγορότερο στον κόσμο :whistlink: κλπ .... τουλάχιστο στα δικά τους μάτια .... μου λέει η γυναίκα μου , κοντοστάθηκα , χαμογέλασα , δεν το ξεκλείδωσα , μην δουν μια θεία να μπαίνει μέσα κ τους χαλάσω τη φαντασίωση :lol: :lol:..
Η Αλεξανδρούπολη διέθετε και Ferrari 430 κάπου το 2009, κόκκινη, δεν περνούσε απαρατήρητη. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμα.

Τα λάστιχα αυτά έχουν πολύ λάστιχο (επιφάνεια επαφής) και λίγα αυλάκια και καθόλου διαγώνια αυλάκια να διώχνουν το νερό προς τα έξω. Φυσικά θα υστερούν και το ότι είναι και φαρδιά τα κάνει ακόμα πιο ευάλωτα. Αυτός δεν είναι λόγος αλλαγής ή ακαταλληλότητας εφόσον ο οδηγός ξέρει τι κυκλοφορεί και γιατί. Θεωρώντας ότι η βροχή στη χώρα μας δεν είναι και τόσο συχνή και ότι όταν βρέξει έτσι κι αλλιώς λόγω δρόμων προσέχεις παραπάνω θεωρώ μικρή τη θυσία σε σχέση με το να έχεις καλό λάστιχο στο στεγνό. Άλλοι βέβαια δεν το βλέπουν έτσι, κι αυτό σωστό.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#517490 Απο ενα μικρό στατιστικό δείγμα του κύκλου των παιδιών , το αυτοκίνητο που τους κάνει εντύπωση ειναι το i8 , εχει κανα δυο που κυκλοφορούνε πέριξ του σχολείου τους και τα πετυχαίνουμε καμία φορά στο drop off.

Εγώ κάνω τον άνετο βέβαια αλλά όλο το ματιάζω και εγώ :-)
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#517494
vagmag έγραψε:Κ εχθές στο Σκλαβενίτη στην Αλεξανδρούπολη , πηγαίνοντας η γυναίκα μου να πάρει την 911 για να φύγει , άκουσε 2 μικρά παιδάκια να συζητάνε κ να αναφέρουν με θαυμασμό για το αυτοκίνητο , κ ότι είναι το γρηγορότερο στον κόσμο :whistlink: κλπ .... τουλάχιστο στα δικά τους μάτια .... μου λέει η γυναίκα μου , κοντοστάθηκα , χαμογέλασα , δεν το ξεκλείδωσα , μην δουν μια θεία να μπαίνει μέσα κ τους χαλάσω τη φαντασίωση :lol: :lol:

Αυτή η αντίδραση των παιδιών είναι λίγο πιο αναμενόμενη κ δεν την έγραψα .
Του i3 με εξέπληξε κ για αυτό την αναφέρω ...


vagmag εγω θελω βολτα με την 911, εστω ας παω με τη συζυγο στον χασαπη :lol:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#517912 Μια παρατηρηση. Ηλεκτρικα δεν βλεπουμε λιγα γιατι δεν θελει ο κοσμος να υιοθετησει την τεχνολογια. Απλα βγαζουν λιγα χλμ, δεν υπαρχουν σταθμοι φορτισης και το κυριο μειονεκτημα τους... ειναι πανακριβα!