Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By elteo
#506637
vagmag έγραψε:Δεν καταρρίπτει νόμους φυσικής όπως ανέφεραν κάποιοι , δε χρήση οποίες μαγικά ξόρκια κ μαγνητάκια απλά λειτουργεί διαφορετικά .


Πως είπατε ; :lol:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#506638 Ώρες ώρες αναρωτιέμαι γιατί τα γράφω κ αν κάποιοι περιμένουν απλά να κοροϊδέψουν .

Δε λέω να μην υπάρχει κριτική . Απλά κάποια σχόλια δείχνουν κάπως .
Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να απαντάω σε αυτά τα σχόλια , ή να τα αφήνω κ να τα προσπερνάω κ ας δημιουργούν εντυπώσεις .

Ελπίζω κάποιοι να βρίσκουν κάποια από αυτά ενδιαφέροντα .

Φιλοσοφικό mode off
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#506639
elteo έγραψε:
vagmag έγραψε:Δεν καταρρίπτει νόμους φυσικής όπως ανέφεραν κάποιοι , δε κάνει χρήση μαγικά ξόρκια κ μαγνητάκια, απλά λειτουργεί διαφορετικά . .


Πως είπατε ; :lol:


Διορθώθηκε !!! Συγνώμη για το μη κατανοητό του γραπτού , αλλά η αυτόματη διόρθωση κάνει θαύματα .... :vava:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#506779 Σήμερα μου έλειψε ο χώρος αποσκευών του Σιτροέν ....
για να βάλω τα δυο μικρά ποδηλατάκια στο πορτ μπαγκάζ .... έβγαλα την μπροστά ρόδα κ στα δυο .... :twisted:
στο Σιτροέν απλά τα πετούσα μέσα :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#510758 Πέρασε ένας μήνας !!!!!

2300 χλμ γράφτηκαν επιπλέον !!!!

Όλα βαίνουν καλώς !
Πλέον δε φορτίζουμε κάθε βράδυ . Μας έχει φύγει το πολύ άγχος .

Κάποιες παρατηρήσεις :
- έλλειψη προβολέων ομίχλης. Δεν μας ενόχλησε , αλλά γιατί να μην έχει ;
- τα πλαστικά στο idrive είναι κατώτερης ποιότητας από ότι στην F31
- τα χειριστήρια στο τιμόνι όμως , όπως ανάβουμε για φλας κλπ είναι πολύ πιο ποιοτικά . Ίσως για να είναι και ήσυχα.

Είναι εθιστικό το γκάζι του !!! χαχαχα . Σαν απογείωση !
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#510814 Επίσης σήμερα είχαμε άλλους 2 που εξέφρασαν το θαυμασμό τους , παρατηρώντας , ρωτώντας λεπτομέρειες κλπ
Εννοείτε ότι η αυτονομία ξενίζει , αλλά η μετακίνηση χωρίς ήχο , χωρίς αλλαγές ταχυτήτων , χωρίς ζόρι πουθενά κλπ , εντυπωσιάζει !
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#510846
vagmag έγραψε:...Όλα βαίνουν καλώς !
Πλέον δε φορτίζουμε κάθε βράδυ . Μας έχει φύγει το πολύ άγχος...
Χωρίς άγχος πόσο εύκολο είναι να την πατήσεις;
Και τι γίνεται αν μείνεις; Πας με γεννήτρια ή στο γυρνάει η οδική σπίτι για να το βάλεις στην μπρίζα;
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#510904
sknipper έγραψε:
vagmag έγραψε:...Όλα βαίνουν καλώς !
Πλέον δε φορτίζουμε κάθε βράδυ . Μας έχει φύγει το πολύ άγχος...
Χωρίς άγχος πόσο εύκολο είναι να την πατήσεις;
Και τι γίνεται αν μείνεις; Πας με γεννήτρια ή στο γυρνάει η οδική σπίτι για να το βάλεις στην μπρίζα;


Πας με οδική !!!! Ακόμα πιο φτηνή μετακίνηση !!!! :yahoo: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#511218 Μπράβο Vagmag. Ωραία επιλογή και πάρα πολύ ενδιαφέρον gadget!
Εγώ συνοδήγησα Tesla Model S στις Βρυξέλλες πέρσι και έκτοτε ακολουθώ 3-4 youtubers που έχουν Tesla και λένε τις ιστορίες τους. Και περιμένω να δω αν θα έρθει στην ευρώπη το μικρό Τεσλα (T), μπας και αυτό είναι πιο προσιτό από τα 150χιλ που ζητάνε για το S.
Άβαταρ μέλους
By Vagnar
#511240
citastak έγραψε:Μπράβο Vagmag. Ωραία επιλογή και πάρα πολύ ενδιαφέρον gadget!
Εγώ συνοδήγησα Tesla Model S στις Βρυξέλλες πέρσι και έκτοτε ακολουθώ 3-4 youtubers που έχουν Tesla και λένε τις ιστορίες τους. Και περιμένω να δω αν θα έρθει στην Ευρώπη το μικρό Τεσλα (T), μπας και αυτό είναι πιο προσιτό από τα 150χιλ που ζητάνε για το S.


Ήρθε το Nissan Leaf, €33.000 .
Άβαταρ μέλους
By citastak
#511799
Vagnar έγραψε:
citastak έγραψε:Μπράβο Vagmag. Ωραία επιλογή και πάρα πολύ ενδιαφέρον gadget!
Εγώ συνοδήγησα Tesla Model S στις Βρυξέλλες πέρσι και έκτοτε ακολουθώ 3-4 youtubers που έχουν Tesla και λένε τις ιστορίες τους. Και περιμένω να δω αν θα έρθει στην Ευρώπη το μικρό Τεσλα (T), μπας και αυτό είναι πιο προσιτό από τα 150χιλ που ζητάνε για το S.


Ήρθε το Nissan Leaf, €33.000 .


Διάβασα ότι έχει παράδοση αρχές 2019.
Πάντως gadget σαν το Τέσλα, δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#511841 Ναι, αλλά στα Τέσλα κάθε 5 λεπτά κάτι χαλάει... :lol:
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#511852
citastak έγραψε:Μπράβο Vagmag. Ωραία επιλογή και πάρα πολύ ενδιαφέρον gadget!
Εγώ συνοδήγησα Tesla Model S στις Βρυξέλλες πέρσι και έκτοτε ακολουθώ 3-4 youtubers που έχουν Tesla και λένε τις ιστορίες τους. Και περιμένω να δω αν θα έρθει στην ευρώπη το μικρό Τεσλα (T), μπας και αυτό είναι πιο προσιτό από τα 150χιλ που ζητάνε για το S.


Ευχαριστώ πολύ !!!
Σίγουρα η Tesla έχει πάει πιο μακριά το trend της ηλεκτροκίνησης .
Η υλοποίηση της είναι καλύτερη από πλευράς επιδόσεων , αυτονομίας κλπ .
Κάποιοι λένε για προβλήματα ποιότητας αλλά δεν έχω φτάσει να γνωρίζω ως εκεί .
Το κοντινότερο που έχω φτάσει είναι απλά να δω κάποιο από κοντά στο εξωτερικό κ πρόσφατα είδαμε να κυκλοφορεί στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης αλλά με πινακίδες Βουλγαρίας ( όπως πολλά καλά κ ακριβά αυτοκίνητα της βορείου Ελλάδας ) .

Το leaf ίσως είναι καλύτερη υλοποίηση για πιο λογικά βαλάντια , χωρίς μάλιστα να προκαλεί με τη διαφορετικότητα του .

Το i3 , είναι λίγο εκκεντρικό με το σχήμα του . Αποτέλεσε δίκη μου επιλογή , ως πιο προσιτό από το Tesla , πιο άμεσα επιλέξιμο από το leaf , αλλά κ πιο οδηγοκεντρικο από το leaf , ως πισωκίνητο .
Οι επιλογές άλλωστε στην Ελλάδα περιορισμένες ...

Προς στιγμής , μας έχει ικανοποιήσει για αυτό που είναι !!!
Αισθάνομαι όμορφα που τόλμησα κ έκανα αυτή την επιλογή !!!!