Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By k.vamvoukas1
#423852 Καλησπέρα σε όλους!!
Βρίσκομαι σε δίλημμα για την αγορά αυτοκινήτου μεταχειρισμένου, μιας και υπάρχουν πολλές επιλογές, και θέλω να κάνω σωστή επιλογή ώστε να μην με ταλαιπωρήσει με ζημιές (όσο γίνεται), με τις βασικές ανέσεις και να γίνεται ευχάριστο και σβέλτο σε στροφές όποτε το πιέζω παραπάνω...
Έχουμε μπάτζετ 8-9 χιλιάρικα, 1200 με 1600cc χειροκίνητο και όχι πριν 2003-04...
Είμαι ανάμεσα σε Ford Fiesta 2010 1400cc που μ αρέσει πολύ, Toyota Yaris 2011, Yaris T Sport (αν και δεν υπάρχουν), Renault Clio μετά το 2012-13, Civic Type S και Toyota Auris.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες, προτάσεις και για άλλα μοντέλα που ίσως δεν έχω σκεφτεί, εκδόσεις (βενζίνη, πετρέλαιο, κυβικά, εξοπλισμό) και τα + και - κάθε αυτοκινήτου.
Ευχαριστώ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#424147 Το Fiesta πάντως ή το Clio είναι πολύ κάτω από το budget σου. Το δικό μας Fiesta το πουλάμε στα 5500€ και είναι του 09' με 70Κ χλμ. Τα ίδια και για τα άλλα που αναφέρεις.
Αυτοκίνητο 7-8 ετών θα πρέπει να πωλείται στο 1/3 της αξίας του καινούριου λογικά, οπότε αυτό να έχεις στο μυαλό σου όταν ψάχνεις.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#424151 k.vamvoukas1
1;
Στα να λέμε Κωνσταντίνος ο 1ος ; ή ήταν ήδη πιασμένο το σκέτο k.vamvoukas ?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#424154
Anonymous Founder έγραψε:Το Fiesta πάντως ή το Clio είναι πολύ κάτω από το budget σου. Το δικό μας Fiesta το πουλάμε στα 5500€ και είναι του 09' με 70Κ χλμ. Τα ίδια και για τα άλλα που αναφέρεις.
Αυτοκίνητο 7-8 ετών θα πρέπει να πωλείται στο 1/3 της αξίας του καινούριου λογικά, οπότε αυτό να έχεις στο μυαλό σου όταν ψάχνεις.


Αγγελία εχωμεν για το φιέστα;;;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#424213 Όχι ακόμη, μάλλον θα πουληθεί σε κάποιον γνωστό του συνεργείου που το πάμε, έχουν γίνει τα τηλέφωνα.
Αν δεν τα βρούμε, θα μπει και αγγελία.