Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By theo13
#424582
lemon3 έγραψε: Φορτωμένο λίγο δύσκολα, εδώ οι μισές δεν έχουν test drive, να φανταστείς, το toyota το οδήγησα σε διπλοκάμπινο. Όπως είπα είχε μία κάποια δύναμη αλλά η 4η του είναι στα ίσα με την 5η του τωρινού isuzu, και έχει και άλλες 2 :dizzy:

Αναλογικά πάντως σε χωράφι μέσα με αυτά τα γραναζώματα δεν πας, ή θα αλλάζεις κάθε χρόνο δίσκο ή θα είσαι συνέχεια με τα αργά, πράγμα που δεν χρειάζεται άμα δεν έχει λάσπη...

Χώρια που με νευρίασε η TOYOTA τουλάχιστον της δυτικής Θεσσαλονίκης, αντιμετώπιση λες και θα μου κάνουν χάρη να μου πουλήσουν αμάξι, μου είπε θα με έπαιρνε τηλέφωνο για διαθεσιμότητα την προηγούμενη εβδομάδα γιατί τάχα μου δεν υπαρχουν αυτοκίνητα, έχει μεγάλη αναμονή και δεν έχει αυτοκίνητα, κι ακόμα παίρνει. Ε δεν θα σας παρακαλάω κιόλας :s_bye
Έχω δει εδώ τοπικά ένα-δυό με πινακίδα αντιπροσώπου κοντινού νομού, θα κάνω και εκεί μια κρούση γιατί στη Σαλονίκη μάλλον δεν καίγονται και ιδιάιτερα να πουλήσουν.

Κορυφαίοι για μένα οι της Isuzu, πήρα στα κεντρικά, μίλησα με την έκθεση της Αθήνας, και αν και εξήγησα στον πωλητή ότι είμαι από 500 χιλιόμετρα μακριά και ΔΕΝ θα αγοράσω προφανώς αυτοκίνητο από την Αθήνα, έφαγε ο άνθρωπος ένα τέταρτο να με κατατοπίσει, με μηδενικό όφελος γι'αυτόν. Πολύ ωραία αντιμετώπιση :thumbsup:

Τώρα το μοτέρ per se είναι μικρό, αλλά από την άλλη δεν θα βάλουν και το κεφάλι τους στον τορβά. Από προηγούμενη εμπειρία, όπως γράφω στο πρώτο ποστ, μιλάμε για κορυφή σε αντοχή. Πραγματικά, να περνάς ΚΤΕΟ και να σου λέει ότι έχει λιγότερο ντουμάνι και από euro 5.

Τα hilux πάντως της προηγούμενης γενιάς, μιλώντας τώρα για εργαλεία δουλειάς, όχι για γυαλισμένα διπλοκάμπινα, δεν βγήκαν και πολύ σόι.


Aυτό το θέμα με την αντιμετώπιση με εκνευρίζει και μένα πολύ. Εννοείται πως αν βρεις κοντινό αντιπρόσωπο που είναι εξυπηρετικός πας εκεί και ησυχάζεις.
Εσύ κινείσαι εκτός δρόμου ή μόνο φορτώματα σε άσφαλτο έχεις;
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#427329
rx8_drifter έγραψε:Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει βέβαια ποιος ο λόγος να σκάσεις τόσα λεφτά για ενα ακομη αμάξι, εφόσον δεν έχεις θέμα με το παλιό :hmmm:


Λογιστικά τερτίπια+"εικόνα" επιχείρησης (πίστεψε με, στο παλιό εκ πρώτης όψεως περιμένεις να δεις κανένα "μελαμψό" μέσα, το καλοκαίρι που μαυρίζω πολύ, σε περιοχές της δυτικής Θεσσαλονίκης με έχουν χαιρετήσει πολλές φορές :lol: )

Το παλιό θα πάει σε νέο "πόστο", οπότε χαμένο δεν θα πάει.

Και για να λέμε του στραβού το δίκιο, άμα ήταν στο χέρι μου, το 20αρικο + ΦΠΑ θα μπορούσε να γίνει ένα κομπρεσσοράτο mx5 ή ένα εντουράκι κούτα + τρέιλερ + εξοπλισμός + ένα οποιοδήποτε SS λίτρου για να πάει λίγο το σκ@το στην κάλτσα σε κάθε έδαφος :iconcool:

postruck έγραψε:Lemon, πες την αλήθεια,οταν μίλησες με Πετρόπουλο ρώτησες πρώτα για R και μετα για dmax :lol:
Oπως είδες είχα δίκιο για την Π.Π.,και πιστευω πως αυτό έχει να κάνει κυρίως με τον υπεύθυνο πωλήσεων,τον Πετρο Πλακάκη,άνθρωπος που πούλησε κάμποσα hispano στην ελληνική αγορά καθώς είχαν μηχανικά scania.


Όχι, έχω να λέω, άριστη εξυπηρέτηση, αφού ήθελα να το ρωτήσω το παλικάρι πώς τον λένε για να πάρω τον προϊστάμενο του να του πω τα καλύτερα. Την αρκούδα δεν την αλλάζω, με την πρώτη ευκαιρία έρχεται και βιντεάκι σε Βέροια φορτωμένο :)

theo13 έγραψε:Εσύ κινείσαι εκτός δρόμου ή μόνο φορτώματα σε άσφαλτο έχεις;


Έχει και εκτός δρόμου, το παλιό έχει γράψει τα μισά του χιλιόμετρα εκτός.

Λογικά πάντως για isuzu με κόβω, δεν τον μπορώ τον τουπέ της τουότα... Είχα ρωτήσει πριν 3 χρόνια για το auris :tomato: και τελικά πήρα peugeot. Με βλέπει ο πωλητής, με θυμάται, μου λέει "θα μαρτυρήσεις με το πεζώ... τουλάχιστον τώρα πάρε τουότα να μην το μετανιώσεις" :dizzy: οοοοοοοκ μάστορα, από τακτικές πώλησης ατσίδας, λες στον πελάτη στα μούτρα του ότι είναι μ@λακας :lol:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#427527 Lemon,απο αυτά που γράφεις για dmax σε βλέπω και καλά θα κάνεις! Αν δεν έχει επίσημο έμπορο σε εσένα, μίλα με το παλικάρι στον Πετρόπουλο και θα πας οπου σου πεί,με το 164 :iconcool:
Για τον πωλητή στην τογιότα.. :tomato:
Α! σημαντικός λόγος για να μην σου ανάβουν φώτα στα δυτικά,τα μελαμψά δεν οδηγούν isuzu αλλα τουοτα :rtfm:
Περιμένουμε το βίντεο απο το εργαλείο.... :)
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#427549 Αν θέλεις προσφορά κ test drive, είναι δικαμπινο κ αυτόματο στείλε πμ. Λέει πολλά το αυτόματο κ το έχω οδηγήσει. Ο φίλος είναι σε αντιπροσωπεία σε διπλανό νομό και είναι του στυλ πάρε προσφορές από όλους κ τηλεφώνησε εμένα τελευταίο... ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#429828 Με γεια!!! Να ρωτήσω και κάτι ψιλοάσχετο υπάρχει λόγος που το fiat fullback στις αγγελίες στο car τουλάχιστον είναι τόσο πιο φθηνο σε σχέση με το L200 που είναι το ίδιο αλλά και γενικά σε σχέση με όλα τα άλλα διπλοκάμπινα;
Άβαταρ μέλους
By postruck
#430013
lemon3 έγραψε:Ο κύβος ερρίφθη, isuzu, αναμένουμε παραλαβή!

Kαλορίζικο και να παίρνει σειρά και το R :iconcool: :s_wink
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#430069
Anonymous Founder έγραψε:Μήπως έχουν διαφορετικά μοτέρ; Ή είναι εντελώς ίδια και στα μηχανικά τους;


Ολόϊδια είναι.
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#431414 Εικόνα

Εικόνα


Καημένο μου, τι σου έμελλε να πάθεις :lol:

Ο "παλιός" δεξιά χαμογελάει καθώς ήρθε η "απαλλαγή" του :s_cool

Από καμιά κατοστή χιλιόμετρα που το έκανα καλούτσικο φαίνεται, κοντή πρώτη, νορμάλ (αξιοποιήσιμη) 6η, τραβάει περισσότερο από ότι φαντάστηκα για 1900 κυβικά πετρέλαιο. Περισσότερα με το πέρας του στρωσίματος!


(Μην ακούσω καμιά εξυπνάδα για τις γνώσεις μου στο editing :svivhaha: )
Άβαταρ μέλους
By markvag
#431417
lemon3 έγραψε:
(Μην ακούσω καμιά εξυπνάδα για τις γνώσεις μου στο editing :svivhaha: )


:whistlink: :s_biggrin :s_biggrin


Καλορίζικο! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#431456 Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Κάνε και κάνα παντιλίκι!
Άβαταρ μέλους
By postruck
#431550 :thumbsup: καλορίζικο! το παλιό το άφησες άπλυτο και φορτωμένο,για να δεί ο νεος τι τον περιμένει?? :lol:
Τα της παραγγελίας και παραλαβής δεν μας είπες.
Α! καλό στρώσιμο.....
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#431573 Καλοτάξιδο και καλό φορτωμένο....

Τώρα ήρθε και η ώρα να διαλέξεις. Την Γ..... παράτα Α και Β, νέος είσαι ακόμα!
Άβαταρ μέλους
By otso
#436901 καλοριζικο και καλες δουλειες
αν το υποστεγο ειναι δικο σου και ησουνα ευτυχισμενος με ρολοι 15 ε , απλα ρισπεκτ .
Μου κανει εντυπωση τι ειναι αυτο που επρεπε να σβηστει σε μια φωτο με γεωργικα μηχανηματα .
Θα μπορουσαμε να εχουμε κανα τενεκε ελιες; με μεταφορικη; οχι τσαμπε βεβαια.