Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565545
GTS έγραψε:Γιατι δεν βαζεις ενα μικρο δανειο να κανεις την υπερβαση για το X2 M Sport 1.5d DCT που είναι σε καλη τιμη (37κ, ξερω ότι είναι πολύ πανω από 20κ αλλα αν το κρατησεις χρονια δεν θα είναι τοσο ακριβο)?

:dizzy:
-Γιατί είναι εκτός budget
-Γιατί είναι diesel
-Γιατί είναι διπλού συμπλέκτη
-Γιατί είναι τεράστιο άνευ λόγου
-Γιατί δεν έχει μεγάλη εγγύηση
-Γιατί δεν μας αρέσει
:s_dunno
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#565546 Πάντως το αυτόματο της Ford έχει και ένα άλλο θέμα imo , αν και δεν ενδιαφέρει τόσο τον Hi Fi, ανεβάζει αρκετά ρύπους και κατανάλωση.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#565548 Αν εξαιρέσεις πάντως focus και 308 (εμένα ποιοτικά μου φάνηκε άψογο και το πιο όμορφο όλων, αλλά τεσπα), από αυτόματα hatchback που να μην είναι VAG, μόνο τα κορεάτικα μένουν.
Ενδεχομένως βέβαια να έχει ενδιαφέρον το αναμενόμενο f/l του Astra με κινητήρες και κιβώτια από PSA.

Δεν έχει όμως πολύ νόημα η κουβέντα, γιατί αν κατάλαβα καλά η προτίμηση είναι το aircross κι εκεί θα καταλήξετε!
(αν καταφέρεις να το αποφύγεις, κάνε το : είναι από τα πιο άσχημα τετράτροχα εκεί έξω, επίπεδο suzuki και skoda :lipsealed: : όσο λιγότερα στους δρόμους τόσο καλύτερα)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565549 Το προγνωστικο μοντελο CAr Buy Assistance LAbyrinth μου δινει 78% για εμφανιση Μιτο μεχρι το τελος της σελιδας. :hmmm:

Ηταφι τι λες; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#565551 Τα πράγματα είναι απλά.

Ανταλλαγή της ΒΜW η οποία πάσχει σε άνεση και χώρους με μια μτχ που τα έχει αυτά.

π.χ https://www.car.gr/18125690-bmw-320-fac ... -automatic



Edit: μλκια τώρα είδα τα cc αλλά Yolo

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565552
Asimov έγραψε:είναι από τα πιο άσχημα τετράτροχα εκεί έξω


και για μενα ειναι με διαφορα οτι ασχημοτερο κυκλοφορει.Το c3 ειναι απο τα ομορφοτερα για μενα.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#565553 Παίρνεις δάνειο
Πουλάς την 1
Παίρνεις ρχ8 που το γουστάρεις
Και με ρέστα από 1 και δάνειο πάρε ένα σπίτι για τη σύζηγο να οδηγεί λιγότερο

Νεεεεεξτ


< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#565554 Το πιο άσχημο είναι το Ignis κι ακολουθούν κάτι Yaris, Baleno, Karoq, Kodiaq κλπ, αλλά ναι είναι κακάσχημο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#565555
Asimov έγραψε:Το πιο άσχημο είναι το Ignis κι ακολουθούν κάτι Yaris, Baleno, Karoq, Kodiaq κλπ, αλλά ναι είναι κακάσχημο.

το Ιγκνις ειναι κουκλι :inlove:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#565557
dimviii έγραψε:
Asimov έγραψε:Το πιο άσχημο είναι το Ignis κι ακολουθούν κάτι Yaris, Baleno, Karoq, Kodiaq κλπ, αλλά ναι είναι κακάσχημο.

το Ιγκνις ειναι κουκλι :inlove:
Από μπροστά και πλάι.

Από πίσω και λοξά, ΔΕΝ ΒΛΈΠΕΤΑΙ!!

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#565573
Asimov έγραψε:Αν εξαιρέσεις πάντως focus και 308 (εμένα ποιοτικά μου φάνηκε άψογο και το πιο όμορφο όλων, αλλά τεσπα), από αυτόματα hatchback που να μην είναι VAG, μόνο τα κορεάτικα μένουν.
Ενδεχομένως βέβαια να έχει ενδιαφέρον το αναμενόμενο f/l του Astra με κινητήρες και κιβώτια από PSA.

Δεν έχει όμως πολύ νόημα η κουβέντα, γιατί αν κατάλαβα καλά η προτίμηση είναι το aircross κι εκεί θα καταλήξετε!
(αν καταφέρεις να το αποφύγεις, κάνε το : είναι από τα πιο άσχημα τετράτροχα εκεί έξω, επίπεδο suzuki και skoda :lipsealed: : όσο λιγότερα στους δρόμους τόσο καλύτερα)


Συμφωνώ με τα παραπάνω. Μάλλον έχετε ήδη καταλήξει και απλά γίνεται κουβέντα (που δεν είναι καθόλου κακό).

Προσωπικά πάντως το 308 μου φαίνεται πολύ ποιοτικότερο από το aircross. Αλλά δεν μ' αρέσει καθόλου το εσωτερικό του.

Γνώμη μου είναι να πάρεις κάποιο b-seg και να σκεφτείς και τα vag και ας έχουν dsg. Κάνε και μια επέκταση εγγύησης.
Με χώρους και σβέλτο που θέλει η σύζυγος είναι το ibiza, που είναι το πιο vfm και σου μένει και καβαντζα αν μετά τα 5 χρόνια πάθει ζημιά το κιβώτιο.

Το forester είναι λάθος επιλογή για τη χρήση που το θέλετε. Δίλιτρο, καίει πολύ και μεταχειρισμένο χωρίς καμμία εγγύηση που σημαίνει μεγάλη πιθανότητα για ζημιές. Πολύ μεγαλύτερη από τα vag που από ότι καταλαβαίνω φοβάσαι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565575 Το 308 είναι ποιοτικότερο από το Aircross, αλλά στην γυναίκα μου αρέσει περισσότερο το δεύτερο. Το προτιμάει κι απ'το 500Χ.
Αν διάλεγα εγώ, θα προτιμούσα κάποιο C-segment, αλλά δεν διαλέγω εγώ, γιατί δεν θα το οδηγώ εγώ.
Τα VAG ούτε γι' αστείο, εξάλλου ακόμη και αξιόπιστο να ήταν το DSG, σε κανέναν από τους δυο μας δεν αρέσουν, άρα είναι χαμένη υπόθεση.
Ξαναλέω όμως, το ερώτημα δεν είναι τι θα αγοράσουμε με 20 χιλιάρικα, αλλά τι αγοράζεις με τα μισά.
Δεν βρίσκω πολύ πιθανό να πάμε στα 20 πάντως... Ούτε τα 18 του C3, κάτι πιο φθηνό θα παίξει. Το τι, ακόμη δεν το ξέρουμε.
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#565578 Μηπως να μην παρεις καθολου αυτοκινητο , να μετακομισεις κοντα στη δουλεια της , και εσυ να κανεις περισσοτερα χλμ με το εταιρικο ;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#565581 Αυτό είναι τρίθυρο οπότε κρατάνε και την BMW.
Δεν ενδείκνυται αν προκύψει παιδάκι