Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535760
kostis20 έγραψε:Κοna και S tonic δε βασίζονται στην ίδια πλατφόρμα νομίζω.

< A3003 >
Έχω την εντύπωση ότι το μεν KIA βασίζεται στην πλατφόρμα του ΡΙΟ ενώ το ΚΟΝΑ λένε ότι βασίζεται στην πλατφόρμα του Elantra /i40 , για αυτό φοράει και ανεξάρτητη ανάρτηση στις τετρακινητες εκδόσεις. Από μια γρήγορη ματιά στα σάιτ πάντως, αν και οι τιμές είναι κοντά, το ΚΟΝΑ πιστεύω ότι είναι καλύτερα εξοπλισμένο. (Βασικά αν θες οπωσδήποτε αυτόματο κιβώτιο δεν υπάρχει αντιστοίχηση αφού το ΚΙΑ έχει αυτόματη έκδοση με των χιλιαρι των 120 ίππων η οποία βγαίνει στα 20.000 περίπου αλλά με λιγότερο εξοπλισμό από την κορυφαία του ΚΟΝΑ στο οποίο όμως πας υποχρεωτικά σε ντίζελ για αυτόματο)

< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#535856 Σημερινή προσφορά από Hertz.

Fiat 500X CROSS 4X2 1300/150hp Auto ΛΤΠΦ: 16.964,00 € 265,00 € Λιανική τιμή: 22.771,00 €

265€ + ΦΠΑ είναι το μίσθωμα για 4ετία με 20Κ χλμ το χρόνο. Για να δώσω μία τάξη μεγέθους το Qashqai 1.2T 115hp Manual N-Connecta με ίδια ακριβώς τιμή λιανικής, πάει στα 244€ και θεωρώ είναι πολύ υποδεέστερο.

Πρέπει να βρω τρόπο να το καβατζώσω καμιά βδομάδα. Πολύ ενδιαφέρον αμαξάκι για την κατηγορία του.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535870 Για κάνε κίνηση... :inlove: Πόση προκαταβολή θέλουν?
Πάντως με τα χρώματα που το φέρνουν και χωρίς τα LED το χαντακώνουν....
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#535872 Χάλι μαύρο με τα κωλοαλογόνου γαμω τη γυφτιά των κατασκευαστών. Βάλτε προτζέκτορες τουλάχιστον ρε καρναβάλια! :rant:

Κατά τ' άλλα μ' αρέσει το γκριζάκι αλλά ακόμα περισσότερο μ' αρέσει εκεί το μπλε στο βάθος. Πρέπει να ειναι καλό.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#535873 Δεν υφίσταται πλέον QQ 1,2T N-Connecta.
Αμάξια δεν έχουν μείνει απ' όσο ξέρω και έρχεται νέος κινητήρας WLTP (με νέους ρύπους κλπ κλπ).
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535876
Deleted User 1 έγραψε:Χάλι μαύρο με τα κωλοαλογόνου γαμω τη γυφτιά των κατασκευαστών. Βάλτε προτζέκτορες τουλάχιστον ρε καρναβάλια! :rant:

Κατά τ' άλλα μ' αρέσει το γκριζάκι αλλά ακόμα περισσότερο μ' αρέσει εκεί το μπλε στο βάθος. Πρέπει να ειναι καλό.

Νομίζω σε κόκκινο ή μπλε Italia με τα LED και την οροφή θα είναι κουκλάκι.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535896 Εντωμεταξύ και οι ζάντες δεν είναι οι κανονικές του cross ,είναι ιδιες με το Urban.Kαι στο configurator δεν είδα να μπορείς να βάλεις άλλες.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#535946 Δηλαδή σοβαρά τώρα σας αρέσει το 500χ περισσότερο από τα QQ, Kona, Stonic; Και τα τρία τελευταία τα βρίσκω σαφώς πιο ευχάριστα στο μάτι από το 500x... Στραβοχυμένο resizing του γλυκύτατου 500. Περί γούστου κολοκυθόπιτα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#535952 +1
Μάλιστα βρίσκω ελάχιστες αισθητικές διαφορές μεταξύ του Kia και του Hyundai (μέσα έξω).
Γούστα όμως είναι αυτά.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#535981 Γιατί?
τελείωσαν τα Q2, X1, X2, B Class, 2er class; :lol:

Εγώ έχω ήδη αποφασίσει πάντως μελλοντικά για Cx3 για την δική μου, αλλά δεν ξέρω αν έρχεται Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#536010
kostis20 έγραψε:Περιμένω να πάρετε το Kona στις γυναίκες σας... :lol: :lol: :lol:


Βεβαίως, να ρωτήσεις και την παντόφλα που θα φάνε σε τι νούμερο τη θέλουν. :lol: