Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535651
Zeus έγραψε:Το θεμα ειναι, παιρνεις κατι καλυτερο με παρομοιο εξοπλισμο και για τη χρηση που θες σε αυτα τα χρηματα? :hmmm:

Δεν έχω βρει κάτι άλλο και με τέτοιο εξοπλισμό και αξιοπρεπές οδηγικά και με επιδόσεις ,σε αυτή τη τιμή...Έχεις κάτι άλλο υπόψιν να κοιτάξω?
Govus έγραψε:Άσχετο, αλλά με εκπομπές CO2 πάνω από 140, να υπενθυμίσω ότι δεν μπαίνετε στον "πράσινο" δακτύλιο :rtfm: .

Δεν το είχα σκεφτεί αυτο,το diesel εχει 125 CO2 .Δε ξέρω κατα πόσο είναι σοβαρός λόγος αυτος για να πάμε στο diesel :hmmm:
Κέντρο πάμε σπάνια βέβαια...Δε μας χρειάζεται το καθε μέρα του πράσινού.Βολευομαστε και με τα μονά ζυγά...Επίσης υπάρχει πάντα ο φόβος να αποκλειστουν εντελώς τα diesel από το κέντρο? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535656
kostis20 έγραψε:
Zeus έγραψε:Το θεμα ειναι, παιρνεις κατι καλυτερο με παρομοιο εξοπλισμο και για τη χρηση που θες σε αυτα τα χρηματα? :hmmm:

Δεν έχω βρει κάτι άλλο και με τέτοιο εξοπλισμό και αξιοπρεπές οδηγικά και με επιδόσεις ,σε αυτή τη τιμή...Έχεις κάτι άλλο υπόψιν να κοιτάξω?
Govus έγραψε:Άσχετο, αλλά με εκπομπές CO2 πάνω από 140, να υπενθυμίσω ότι δεν μπαίνετε στον "πράσινο" δακτύλιο :rtfm: .

Δεν το είχα σκεφτεί αυτο,το diesel εχει 125 CO2 .Δε ξέρω κατα πόσο είναι σοβαρός λόγος αυτος για να πάμε στο diesel :hmmm:
Κέντρο πάμε σπάνια βέβαια...Δε μας χρειάζεται το καθε μέρα του πράσινού.Βολευομαστε και με τα μονά ζυγά...Επίσης υπάρχει πάντα ο φόβος να αποκλειστουν εντελώς τα diesel από το κέντρο? :hmmm:
Λογικά λίγο δύσκολο να γίνει αυτό με τα ντίζελ για euro 6d που θα αγοράσεις εσύ. Το όριο για τον δακτύλιο είναι το 139 ή το 140? Επίσης αν βάλεις έξτρα εξοπλισμό μήπως το 140 γίνεται 141+ οπότε και τα τέλη θα πάνε 260€+ ?

< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#535657
kostis20 έγραψε:
Zeus έγραψε:Το θεμα ειναι, παιρνεις κατι καλυτερο με παρομοιο εξοπλισμο και για τη χρηση που θες σε αυτα τα χρηματα? :hmmm:

Δεν έχω βρει κάτι άλλο και με τέτοιο εξοπλισμό και αξιοπρεπές οδηγικά και με επιδόσεις ,σε αυτή τη τιμή...Έχεις κάτι άλλο υπόψιν να κοιτάξω?

Δεν εχω την καλυτερη εικονα της συγκεκριμενης κατηγοριας. Ξερω οτι στατικα αρεσε παρα πολυ το 500Χ στη γυναικα μου, και σαν χωρους ηταν επισης αρκετα καλο για το μεγεθος του. Με τον εξοπλισμο που αναφερεις δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο...Σε hatchback δεν ξερω τι μπορει να παιζει.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#535659 Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σ' αυτά τα χρήματα με τέτοιο εξοπλισμό είναι Qashqai. Αλλά δε βλέπεται το ριμάδι και στο δρόμο είναι μετριότατο. Εκτός αυτού η ενημέρωση που έχω είναι ότι αυτή τη στιγμή η Nissan δεν το έχει καν στους τιμοκαταλόγους. Δεν ξέρω απο ετοιμοπαράδοτα αν υπάρχει κάτι. Ένα 1.2Τ N-connecta που πήρα για συνάδελφο πριν κάνα μήνα ήταν το τελευταίο υποτίθεται.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#535664 Νομίζω μικρές οι διαφορές. Καμιά 15αρια πόντους. Είναι από τα κοντά της κατηγορίας του το Qashqai.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535673 To QQ δε βλέπεται παιδιά...Επίσης η οροφή πρέπει να ερχεται μόνο με τη κορυφαία εκδοσή tecna και το σημαντικότερο δεν ανοίγει...
Για τους ρύπους παίζει να ισχύει αυτο που λεει ο belgarion ,αλλωστε δίνουν ευρος πλέον και όχι μία τιμή...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535690
kostis20 έγραψε:To QQ δε βλέπεται παιδιά...Επίσης η οροφή πρέπει να ερχεται μόνο με τη κορυφαία εκδοσή tecna και το σημαντικότερο δεν ανοίγει...
Για τους ρύπους παίζει να ισχύει αυτο που λεει ο belgarion ,αλλωστε δίνουν ευρος πλέον και όχι μία τιμή...
Kona Distinctive? Από ότι βλέπω έχει ηλεκτρικά ανοιγομενη ηλιοροφη, ουσιαστικά μόνο τα Led λείπουν (και δεν ξέρω αν μπαίνουν)και το 1.0 120 βενζίνη κάνει 19.690 με 127 γραμ co2. Βέβαια αν θες αυτόματο πας στο diesel 136 dct που βγαίνει 25.190 (ας είναι καλά η φορολογία).

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535704
kostis20 έγραψε:Χμ συγνώμη αλλά και αυτό δε βλέπεται...

< A3003 >
Τι συγγνώμη, μετοχές της Hyundai έχω?

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#535705
kostis20 έγραψε:Χμ συγνώμη αλλά και αυτό δε βλέπεται...

< A3003 >

το αντιστοιχο της χιουνται Κωστη? αυτο βλεπεται imho :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#535711
dimviii έγραψε:
kostis20 έγραψε:Χμ συγνώμη αλλά και αυτό δε βλέπεται...

< A3003 >

το αντιστοιχο της χιουνται Κωστη? αυτο βλεπεται imho :hmmm:
Hyundai είναι το Kona dimvii
Το Kia s tonic εννοείς?
Θα πάμε να το δούμε και αυτό,δεν έχω ιδέα τι παίζει με εξοπλισμό εκδόσεις κτλ.
Πάντως αυτό είναι ωραίο .Μου αρέσει!

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#535715
kostis20 έγραψε:
dimviii έγραψε:
kostis20 έγραψε:Χμ συγνώμη αλλά και αυτό δε βλέπεται...

< A3003 >

το αντιστοιχο της χιουνται Κωστη? αυτο βλεπεται imho :hmmm:
Hyundai είναι το Kona dimvii
Το Kia s tonic εννοείς?
Θα πάμε να το δούμε και αυτό,δεν έχω ιδέα τι παίζει με εξοπλισμό εκδόσεις κτλ.
Πάντως αυτό είναι ωραίο .Μου αρέσει!

< A3003 >

to kia ειναι Κωστη,σορρυ εκανα λαθος.
Το πιο ομορφο για μενα,και εχει και τουρμπατο βενζινομοτερ με διπλοσυμπλεκτο,εγγυηση μακραν καλυτερη απο οτιδηποτε,και καποιους συνδιασμους χρωματων(μεσα-εξω) πολυ εντυπωσιακους.


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#535721 Δεν τα έχω κοιτάξει πολύ αναλυτικά, αλλά ανάμεσα σε i30 και σε ceed , το ΚΙΑ είναι σαφώς ακριβότερο και με μάλλον χειρότερο εξοπλισμό σε αντίστοιχες εκδόσεις. Δεν ξέρω αν το ίδιο συμβαίνει και ανάμεσα σε Stonic και Kona.

< >