Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#420891 Μόνο το κιβώτιο υστερεί (και το infotainment εάν μιλάμε για πριν το 2016) από το όλο σύνολο αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι θα προβληματίζει σε οικογενειακή χρήση. Ψιλά γράμματα κοινώς.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#420895 Ναι αλλα ειναι και πιο στυλατα. Το 500Χ ειναι σα στραβοχυμενος λουκουμας μπροστα τους.

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#420903 Κάποιος είχε γραψει ότι στηριζόταν στο grande punto.Και εγώ για guilleta ξέρω.Και ο κινητήρας αυτούσιος από εκεί υποθέτω.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#420906
mirage έγραψε:Ναι αλλα ειναι και πιο στυλατα. Το 500Χ ειναι σα στραβοχυμενος λουκουμας μπροστα τους.

< >


Είναι ομολογουμένως πιο αναγνωρίσιμο το Renegade αλλά όχι πιο στυλάτο.
Στυλάτο είναι το 500Χ.
Το Renegade απευθύνεται σε αντρικό κοινό ενώ το 500Χ που είναι καμπυλωτό και βγάζει θηλυκότητα, είναι ταμάμ για γυναίκα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#420908 Η δικη μου έρευνα λεει το αναποδο ακριβως. Τεσπα ολα τα 500 derivatives ειναι βαρετα και αποτυχημένα με αποκορυφωμα το L και με εξαίρεση το cabrio. Παρομοιως και τα Mini.

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#420912
mirage έγραψε:Ναι αλλα ειναι και πιο στυλατα. Το 500Χ ειναι σα στραβοχυμενος λουκουμας μπροστα τους.

< >

Η γυναίκα μου απο την άλλη χαρακτηρισε το Renegade :"Τετραγωνισμένο μπαούλο," :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#420914
mirage έγραψε:Η δικη μου έρευνα λεει το αναποδο ακριβως. Τεσπα ολα τα 500 derivatives ειναι βαρετα και αποτυχημένα με αποκορυφωμα το L και με εξαίρεση το cabrio. Παρομοιως και τα Mini.

< >


Και το Renegade Jeep derivative είναι και μάλιστα έχει αυτή την κλασσική μάσκα και τα πίσω φώτα έχουν αυτό το ΕΞ (Χ) που θυμίζει το ντεπόζιτο στα πάλαι ποτέ Jeep.
Στο προφίλ δε, το Renegade δεν βλέπεται μπροστά στο 500Χ.
Το 500L είναι άθλιο και στα δικά μου μάτια, αλλά το 500Χ είναι όντως ένα 500 on steroids και εμένα μου αρέσει αυτό.
Μην πλατιάζουμε όμως την κουβέντα με άλλα αυτοκίνητα γιατί δεν θα βγει άκρη.
Τα 500ράκια αρέσουν πάρα πολύ στις γυναίκες. Φυσικά και σε μένα, για αυτό και το αγόρασα εξάλλου.

Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρει το 500 τη στιγμή που καλύπτει ένα σωρό κουτάκια στα θέλω της γυναίκας του Κωστή.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#420918 Ε δεν της αρεσει κι ολας οποτε ληξις. Δε μας πεφτει λογος

< >
Άβαταρ μέλους
By fot
#420919
Giuseppe Busso έγραψε:
mirage έγραψε:Η δικη μου έρευνα λεει το αναποδο ακριβως. Τεσπα ολα τα 500 derivatives ειναι βαρετα και αποτυχημένα με αποκορυφωμα το L και με εξαίρεση το cabrio. Παρομοιως και τα Mini.

< >


Και το Renegade Jeep derivative είναι και μάλιστα έχει αυτή την κλασσική μάσκα και τα πίσω φώτα έχουν αυτό το ΕΞ (Χ) που θυμίζει το ντεπόζιτο στα πάλαι ποτέ Jeep.
Στο προφίλ δε, το Renegade δεν βλέπεται μπροστά στο 500Χ.
Το 500L είναι άθλιο και στα δικά μου μάτια, αλλά το 500Χ είναι όντως ένα 500 on steroids και εμένα μου αρέσει αυτό.
Μην πλατιάζουμε όμως την κουβέντα με άλλα αυτοκίνητα γιατί δεν θα βγει άκρη.
Τα 500ράκια αρέσουν πάρα πολύ στις γυναίκες. Φυσικά και σε μένα, για αυτό και το αγόρασα εξάλλου.

Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πάρει το 500 τη στιγμή που καλύπτει ένα σωρό κουτάκια στα θέλω της γυναίκας του Κωστή.
Ο μπούσσος ξέρει. Να τον ακούτε.
Και εμένα μου αρέσει πολύ τόσο το απλό 500 όσο Και το Χ. Δεν βλέπω λόγο να το απορρίψετε Κωστή.

Diesel Πόσο βγαίνει?

.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#420935 Και εμένα μου αρέσει.
Σε καινούριο το 500Χ πάει απο 20-23000 2wd βενζίνη ή diesel.To1,4T 4wd πάει 28000,ΜΤΧ το βρίσκω απο 18-20000.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#421027
kostis20 έγραψε:
mirage έγραψε:Ναι αλλα ειναι και πιο στυλατα. Το 500Χ ειναι σα στραβοχυμενος λουκουμας μπροστα τους.

< >

Η γυναίκα μου απο την άλλη χαρακτηρισε το Renegade :"Τετραγωνισμένο μπαούλο," :lol:


Με τη γυναίκα σου έχουμε το ίδιο γούστο. Ρε λες να σε παντρευόμουν και εγώ; :lol:

Το 500Χ έχει ένα σχεδιαστικό ενδιαφέρον, αλλά όπως όλα τα 500/ΜΙΝΙ derivativos το θεωρώ "συνειδητή επιλογή", σε απλά ελληνικά θα πρέπει να βγάλεις από το μυαλό σου ότι χρησιμοποίησες λογική για την αγορά του. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#421029
funkyreverend έγραψε:Το 500Χ έχει ένα σχεδιαστικό ενδιαφέρον, αλλά όπως όλα τα 500/ΜΙΝΙ derivativos το θεωρώ "συνειδητή επιλογή", σε απλά ελληνικά θα πρέπει να βγάλεις από το μυαλό σου ότι χρησιμοποίησες λογική για την αγορά του. :lol:


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ.
Και εγώ το 2008 που το παρήγγειλα και το πήρα, θα μπορούσα να κάνω πιο λογική και συνειδητή επιλογή. Όμως...ήθελα;
Απαντώ στον εαυτό μου: Δεν ήθελα.
9 χρόνια μετά, το αμάξι δείχνει αγέραστο και οποιοδήποτε άλλο θα το είχα βαρεθεί.