Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#419661 Καταπληκτικό διότι στα 14 χιλιάρικα έχεις τετρακίνηση, 18 πόντους από το έδαφος, 0-100 σε 10'', αξιοπρεπές στρίψιμο, πολύ καλό εξοπλισμό και πολλούς χώρους. ΟΚ, η εμφάνισή του είναι κάπως περίεργη, αλλά σαν αυτοκίνητο αξίζει πολύ παραπάνω από το Panda 4x4!!!

http://www.drive.gr/test-drives/dokimi/ ... et-allgrip
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#419662 Η ερώτηση πάντως ήταν αν το έχεις οδηγήσει, όχι αν έχεις διαβάσει το προωθητικό pdf.
Στην τελική για τη γυναίκα του το θέλει ο χριστιανός όχι για να το στρίβει στις Σέρρες.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#419663 Προωθητικό PDF το τεστ το Drive?
Το δικίνητο έχω οδηγήσει, μια χαρά είναι για αμαξάκι πόλης.

Από την στιγμή που ψάχνεται για μικρό και δη ψηλωμένο τετρακίνητο είναι κρίμα να μην δει το καλύτερο που υπάρχει και ας το απορρίψει.

Η ένστασή μου είχε να κάνει με την καταδίκη του ως μηχάνημα επειδή δεν αρέσει στο μάτι.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#419664 Εμένα πάντως μου άρεσε οδηγικα ενώ και το εξωτερικό το βρίσκω ενδιαφέρον με κάποια ρετρό στοιχείαΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#419665 Ακόμα και η πρώτη γενιά του πάντα 4χ4 είναι πιο λογική αγορά από αυτό :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#419666
JBT έγραψε:Ακόμα και η πρώτη γενιά του πάντα 4χ4 είναι πιο λογική αγορά από αυτό :dizzy:


Το Panda ούτε θα το κοιτούσα με τις τραγικές επιδόσεις και την τσιμπημένη τιμή που έχει, για να μη μιλήσω για το κράκα-κρούκα του βρωμοντίζελ!
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#419668 Ελεος! Ενα αμαξακι πολης θελει ο ανθρωπος και μαλιστα για γυναικα και συζηταμε τα αυτονοητα για το αν το αισθητικο ειναι το νο1 κριτηριο.

<+
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#419669 Δεν μας είπε όμως αν αρέσει στην γυναίκα του. Και που ξέρεις, μπορεί να είναι οδηγάρα η σύζυγος. :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#419671 Το Ignis δε μας αρέσει καθόλου μέσα έξω.Τι να πω το είδε και μου λεει τι χάλι είναι αυτο.
Επίσης το τετρακίνητο έχει ακαμπτο αξονα πίσω.
Σίγα το διαμάντι.
Το 500Χ νομίζω είναι πολύ καλύτερο αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#419680 Αν το αυξημενο υψος ειναι ζητουμενο, για πολη θα ελεγα ignis, panda και ισως crossland x...
Για πιο μακρια 500Χ ή Mokka (νομιζω ομως οτι πανε πανω απο 20 αυτα)...

Θα εμφανιστουν και καποια μεγαλα mini σε suv/crossover συντομα παντως (αν και σε αυτη την περιπτωση θα υπαρχουν τα κλασσικα προβληματα νεοτητας)...
Άβαταρ μέλους
By efthymis
#419684
kostis20 έγραψε:
efthymis έγραψε:
kostis20 έγραψε:Το panda μήπως είναι αργό?

< A3003 >


95ps και 0-100 σε 12,9. Για το χαρακτήρα και τις καταναλώσεις που θα βλέπεις εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται αξιοπρεπές. Μέχρι πέρυσι που το έβγαζαν με τους 75 ίππους ναι ήταν αργό.
Πολύ αργό μου φαίνεται.Mini cooper οδηγαει τωρα.Θα ξενερώσει.Αφηστε που φορτωμένο με οικογένεια θα είναι η ακόμα χειρότερα.Θα πάω να δω και το C3.

< A3003 >


Βεβαια, εφοσον ειναι cooper το προηγουμενο και δε θελετε να χασετε σε επιδοσεις ψαχνετε απο 120ps και πανω. Και παλι ομως οδηγικα θα ειναι μεγαλη η αλλαγη. Αν δεν ειναι βασικο κριτιριο η τετρακινηση το C3 -aircross φανταζομαι- εχει αυτον τον εκδρομικο χαρακτηρα και πιο δυνατα μοτερ σε βενζινη και diesel.

Το θεμα ειναι τι κατηγοριας αυτοκινητο κοιτατε, τι καυσιμο και σε ποιο χρηματικο οριο. Αν ξεκαθαρισουν αυτα θα γινει πιο ευκολη η επιλογη.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#419695 Ε τώρα τι να σας πω...Όχι δε πολυχρειαζεται.
Το όλο concept το έχω στο μυαλό μου σαν ένα αμάξι που να κάνει κάτι που δε μπορεί το Α5.



< A3003 >