Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565583
taxidiwtis έγραψε:Μηπως να μην παρεις καθολου αυτοκινητο , να μετακομισεις κοντα στη δουλεια της , και εσυ να κανεις περισσοτερα χλμ με το εταιρικο ;
Αυτό το σχέδιο δεν μας βγήκε, αλλά ακόμη και να έβγαινε, δεν είναι αλεξίσφαιρο: όπως ειπώθηκε ήδη, σε περίπτωση οικογένειας, πάλι τον πίνουμε!
:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#565584
diplomat έγραψε:Αψηφώντας (τον εμφανή) κίνδυνο να τοματιαστώ, δε μπορώ να κρατηθώ και προτείνω κάτι τέτοιο:

https://www.car.gr/15386097-mini-cooper-s-ac-schnitzer

:inlove:
Ω, μετά την Χ2, πλέον μπορούν να προταθούν τα πάντα!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#565585 Εντελώς άχρηστη πληροφορία, αλλά εάν είχα σοβαρό δεσμό και την οικονομική επιφάνεια, θα της έπαιρνα αβλεπί το σνιτσελάκι. Προσωπικό φετίχ. :s_sorry :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#565587
Anonymous Founder έγραψε:
taxidiwtis έγραψε:Μηπως να μην παρεις καθολου αυτοκινητο , να μετακομισεις κοντα στη δουλεια της , και εσυ να κανεις περισσοτερα χλμ με το εταιρικο ;
Αυτό το σχέδιο δεν μας βγήκε, αλλά ακόμη και να έβγαινε, δεν είναι αλεξίσφαιρο: όπως ειπώθηκε ήδη, σε περίπτωση οικογένειας, πάλι τον πίνουμε!
:lipsealed:
Πάντως, όπως σου είπε κι ο Κωστής, ένα παιδάκι με την BMW παλεύεται, αφού υπάρχει και το Golf. Νταξ, θα ταλαιπωρειται λίγο παραπάνω όταν είναι μόνη της, αλλά γίνεται εύκολα, μην τρελαθούμε.
Και ΙΜΗΟ ο, τι και να πάρεις με 10k θα είναι και χειρότερο και το ίδιο (ή πιο!) αναξιόπιστο από το υπάρχον αυτοκινητάκι σου.
Μόνο αν πάρεις καινούργιο με (καλή) εγγύηση το σώζεις αυτό το τελευταίο. Όπου καλή εγγύηση = 5 χρόνια και πάνω.
Επίσης είναι απολύτως βέβαιο ότι οι έξτρα χώροι των b-suv ή c-seg σου είναι παντελώς άχρηστοι κι ο μοναδικός λόγος να πας σε κάτι τέτοιο είναι τα στάνταρ συστήματα ασφαλείας που στα μικρά είναι ανύπαρκτα ή χρεώνονται ακριβά. Που και πάλι δλδ, από τα μικρομεσαία, μόνο το focus και το i30/ceed
τα έχουν στάνταρ σε όλες τις εκδόσεις κι εσύ το πρώτο το απορρίπτεις λόγω κιβωτίου (λογικό να φοβάσαι λόγω του παρελθόντος, αν και η εγγύηση που δίνουν είναι καλή: 5
ή 8 έτη, ανάλογα με το προωθητικό) και για το δεύτερο διστάζεις (πολύ κακώς κατά την γνώμη μου).
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565589 Τι τού λές καί συ τώρα μωρέ .3πορτο αμάξι για νεογέννητο.ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ,το έκανα για 5 χρόνια, ΦΕΞΕ ΜΕΣΑ.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#565590 Καθαρά ορμωμενος από αντικειμενικα κριτήρια, κάτι τέτοιο?
https://www.car.gr/20333090-nissan-micr ... -117ps-cvt
Δεν ξέρω τι ακριβώς κιβώτιο είναι αυτό, και από εξοπλισμό τι λέει, θα ξεκινήσει σε κάνα μήνα αλλά η τιμή του μου είναι δελεαστική.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#565591
g8777 έγραψε:Τι τού λές καί συ τώρα μωρέ .3πορτο αμάξι για νεογέννητο.ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ,το έκανα για 5 χρόνια, ΦΕΞΕ ΜΕΣΑ.

Δε βλέπω να είναι δυσκολότερο από οποιαδήποτε χειρωνακτική δουλειά σε οικοδομή.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565592 Τώρα καπου εκει καπου θα σου πούνε κανε παιδια και μετά μιλάς.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565594 Μάλλον γιατί δεν έχεις πάρει πρέφα την φαση βάζω παιδάκι σε παιδικό κάθισμα σε 3πορτο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#565595
mousatos έγραψε:
g8777 έγραψε:Τι τού λές καί συ τώρα μωρέ .3πορτο αμάξι για νεογέννητο.ΓΙΑ ΌΝΟΜΑ,το έκανα για 5 χρόνια, ΦΕΞΕ ΜΕΣΑ.

Δε βλέπω να είναι δυσκολότερο από οποιαδήποτε χειρωνακτική δουλειά σε οικοδομή.


Mousate έχεις μπει σε Deafcon 1 .


:metalo:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#565596
mirage έγραψε:Μάλλον γιατί δεν έχεις πάρει πρέφα την φαση βάζω παιδάκι σε παιδικό κάθισμα σε 3πορτο.

Έχω δουλέψει οικοδομή όμως.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565597 Κι εγώ έχω σηκώσει 15 τόνους σίδερα με γερανό σε σταθμό ηλεκτροπαραγωγής. Your point is?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#565598 Για την ακρίβεια ο γερανός τον σήκωσε για σένα. Ντροπή.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565599 Νόμιζα πως ανταλασαμε εργοταξιακες εμπειρίες άσχετες με το θεμα.