Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#576196 Και το μπλεδάκι στην τρίτη φωτογραφία φαίνεται ωραίο. Δεν ξέρω live πώς δείχνει.

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#576289
Scotch έγραψε:Και το μπλεδάκι στην τρίτη φωτογραφία φαίνεται ωραίο. Δεν ξέρω live πώς δείχνει.

< >

Συμπαθητικό είναι αλλά δε συγκρίνεται με το Rosso Passione... :inlove:
@kovathe : 1,3 T 150ps Cross TCT
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#576590
kantoniou έγραψε:Παρα πολυ ωραio :inlove:
Καλοταξιδο!

Γιατι το εχουν χωσει μεσα στα επαγγελματικα;;; :x :lol:

Έχει και μια veloce δίπλα στο μπλε 500x... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#578225 Το έπαθα το πρώτο πολιτισμικό σοκ με το τιμόνι που γυρίζει μόνο του και το σύστημα διατήρησης λωρίδας...
Σε συνδυασμό με το adaptive cruise είναι όλα τα λεφτά αν και στην αρχή ξενίζει λίγο...
Το αμάξι τρένο εντωμεταξύ και ο κινητήρας πολύ δυνατός.Το κιβώτιο επίσης πολύ καλό.Και ομαλό και γρήγορο....
Απλά είναι λίγο κοντό σε σχέση με το Α5.Θα ήθελα μια πιο μακρυά 7η αν και δε θα κινούμε με τις ταχύτητες του Α5 στον αυτοκινητοδρομο.
Γενικά νομίζω ότι κάναμε την καλύτερη επιλογή για αυτό που ψάχναμε!
Είναι και κουκλί το άτιμο.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#578290 Όντως.
Μαζί με το 3008 το μικρό KIA και κάπως το QASHQAI είναι τα μόνα SUV που βλέπονται.
Πολύ καλή επιλογή αν υπολογίσεις και τον εξοπλισμό
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578299 Για μένα τα μικρά που θα αγόραζα άνετα, είναι το 500Χ και το προηγούμενο Countryman. Ειδικά αν μπορούσα να έχω και αυτόματο και τετρακίνηση.
Δυστυχώς η FIAT δεν φέρνει το 500Χ καν ως τετρακίνητο. Και πάλι, για μένα είναι το καλύτερο στην κατηγορία του.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#578304 I beg to differ αλλα το προηγούμενο Countryman ηταν μαλλον μια ημιτελής προσπάθεια. Αντιθέτως το νέο ειναι μαλλον το πιο ολοκληρωμένο σε αυτή την κατηγορία premium, wannabe funky, υπερυψωμένων οχημάτων σε όλα τα επίπεδα. Το 500Χ δε μου λεει κατι προσωπικά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578306 Το νέο είναι ένα τεράστιο, ανοικονόμητο κατασκεύασμα που στην Αθήνα είναι απλά πρόβλημα.
Επίσης είναι χαμηλό σαν μη SUV, και δείχνει άσχημο σαν απλό station wagon.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#578327 Η UKL πλατφόρμα ειναι εξελιγμένη απο την BMW για το BMW Group. Το Countryman βασιζεται στην εκδοχή UKL2.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_UKL_platform
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#578331 Πολύ ενδιαφέρουσα πλατφόρμα. Έχει δώσει εξαιρετικά οχήματα μέχρι τώρα, καιρός ήταν να μάθουμε λίγα πράγματα παραπάνω γι αυτήν και να της αποτίσουμε την προσοχή και την εκτίμηση που της αξίζει.