Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#414726 xaxaxaxaxa

μιλουσε ολη η πλεμπα για τα ψευτοsuv ενω υπαρχει cayenne στο σπιτι.

Τι φαπα ηταν αυτη g μου;
Τελευταία επεξεργασία από bibendum και 06 Ιούλ 2017, 17:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#414732 Ασιμωφ ελπιζω μεθυαριο στις διακοπες σου να βγεις απο το μακροβουτι διπλα σε γρια-blob που να παραπονιεται για διαρροια απο το πρωι στις φιλεναδες της.
Μου γινε και ο αισθητηρας βροχης βασικος εξοπλισμος. :x :x :x :x :x :x
ΟΥΣΤ ΜΩΡΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ. :x

Πιπεντουμ ας παρει 2 Jazz τοτε.

ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#414733 Πάντως η όλη φάση μου θυμίζει λίγο μια καθηγήτρια μου στο Πανεπιστήμιο που κυκλοφορούσε με Saxo VTS 120 πηγαίνοντας παντού όσο πιο αργά γίνεται. Επειδή ήταν από το ίδιο χωριό με τον τότε αντιπρόσωπο της Σιτροεν στα Γιάννενα , προφανώς πήγε και ζήτησε ενα μικρό για την πόλη και ο άλλος της φόρτωσε την ακριβότερη δυνατή έκδοση...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#414734 Συμφωνώ με το τζιτζί από πάνω, μέσα στη πόλη (που θα κάνει τα περισσότερα χιλιόμετρα) θα μαρτυρήσει με ένα suvλάκι στο παρκάρισμα. Επίσης, μια και μιλάμε για αμάξι πόλης, αξίζει να μπει στον εξοπλισμό και αυτόματο κιβώτιο. Γιατί να μπλέκει η γυναίκα με το αμπραγιάζ στη Καλλιρρόης και τη Πέτρου Ράλλη. :rtfm:

Από εκεί και πέρα, πάρ'τε και C4 Cactus αν είναι, αλλά μη μου ζαλίζετε τον έρωτα.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#414735 mini cooper clubman
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#414736
belgarion έγραψε:Βέβαια δεν έχουμε πει πόσο είναι τα παιδιά, εννοώ άλλο να θες καθισματακια, άλλο παιδιά Δημοτικού , άλλο έφηβοι. Πάντως ο dodger έχει πει ότι υπάρχει άλλο οικογενειακό αυτοκίνητο , για αυτό σκέφτηκα μικρά suv που λόγω ύψους αρέσουν στις γυναίκες . Βέβαια αν είναι να πάει στα 20+ παίζουν τα μεσαία suv που αναφέρθηκαν που και πιο πρακτικά είναι και πιο λογικά συνολικά απο το v40 με τους 180 ίππους για μέσα στην πόλη


Προφανως στο φορουμ οταν λεμε 3 παιδια εννοουμε:

α) 3 μαντραχαλοι περιπου στα 2 μετρα ο καθενας
β) 3 μωρα με 3 καροτσαι και ολα τα σχετικα συμπρακαλα
γ) 3 μωρα με 3 καθισματακια

Επισης οταν λεμε περιαστικες μετακινησεις και καμια βολτα στο εξοχικο το μεταφραζουμε:
Παμε τα παιδια στο εξοχικο με 3 ποδηλατα, το οποιο εξοχικο ειναι τλχ 400χλμ μακρυα απο το σπιτι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#414763
JBT έγραψε:
αλλιώς μονάχα σε mpv ή doblo :s_bye


+ Πολλά! :superman:

Χώροι = mpv ή van with windows.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#414993 Ηθελα να το γράψω απ τη στιγμή που ξεκίνησε η συζητηση αλλά κρατήθηκα. Τωρα δεν μπορω αλλο, θα το πω.
Γιατί έχουμε κάνει το Jazz benchmark αυτού εδώ του thread?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#414995 Γιατί αρέσει στον g: :ninja:
Πέρα από την πλάκα πάντως, για την χρήση που συζητάμε και σε αυτόματο πάντοτε, το βρίσκω ιδανικό. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#415000 Άμα κάνει 18 το χειροκίνητο, δεν θέλω να ξέρω πόσο κάνει το αυτόματο :lipsealed:

Οι παλιοί θα θυμάστε στο παλιό φόρουμ που ήταν benchmark το Accord : όλοι το πρότειναν, κανείς δεν το αγόραζε (αγόραζαν 320 e90 αντί αυτού )
Άβαταρ μέλους
By JBT
#415002
Focusman91 έγραψε:Ηθελα να το γράψω απ τη στιγμή που ξεκίνησε η συζητηση αλλά κρατήθηκα. Τωρα δεν μπορω αλλο, θα το πω.
Γιατί έχουμε κάνει το Jazz benchmark αυτού εδώ του thread?

< Note >


Το πραγματικό ερώτημα είναι γιατί δεν έχει γίνει το ίδιο και στα υπόλοιπα παρόμοια νηματακια :metalo:
Άβαταρ μέλους
By alexm
#415012
Asimov έγραψε:Άμα κάνει 18 το χειροκίνητο, δεν θέλω να ξέρω πόσο κάνει το αυτόματο :lipsealed:

Οι παλιοί θα θυμάστε στο παλιό φόρουμ που ήταν benchmark το Accord : όλοι το πρότειναν, κανείς δεν το αγόραζε (αγόραζαν 320 e90 αντί αυτού )

Εδω καποτε ψαχναν για μικρομεσαιο και τους προτειναν c5.
Μια χαρα αμαξι ειναι το jazz αν και αρκετα ασχημο

.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#415061 To Jazz απορρίφθηκε αβλεπί, μόλις είδε η sis το HRV. Θέλει να πάει να δει το Kodiaq, το 2008 και το Kuga, αν και το τελευταίο της φάνηκε πολύ τετράγωνο :lol: Αυτόματο κιβώτιο ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ με τίποτα, μιλάμε για γυναίκα που πάει στα Γιάννενα βόλτα και πηγαίνει από Κατάρα και όχι από Ρίο ή Εγνατία.