Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#415507 Δεν με έβαλε να ρωτήσω, ζήτησε απλά την άποψη μου και επειδή δεν έχω εικόνα της αγοράς, είπα να βάλω εδώ το θέμα... Βέβαια τα δεδομένα άλλαξαν, το ποσό ανέβηκε αρκετά. Πιστεύω αυτή την εβδομάδα θα έχουμε τελική απόφαση, αφού γίνει test drive.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#415539
Dodger έγραψε:Δεν με έβαλε να ρωτήσω, ζήτησε απλά την άποψη μου και επειδή δεν έχω εικόνα της αγοράς, είπα να βάλω εδώ το θέμα... Βέβαια τα δεδομένα άλλαξαν, το ποσό ανέβηκε αρκετά. Πιστεύω αυτή την εβδομάδα θα έχουμε τελική απόφαση, αφού γίνει test drive.

Mercedes-Benz GLA180d το έγραψα και πίσω αλλά μάλλον δε το είδες :rtfm: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#415563 Το είδα ψες βράδυ και το έστειλα σήμερα το πρωί. Βέβαια το d έχει 33, ενώ η βενζίνη 27+. Να δούμε...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#415578
Dodger έγραψε:Το είδα ψες βράδυ και το έστειλα σήμερα το πρωί. Βέβαια το d έχει 33, ενώ η βενζίνη 27+. Να δούμε...
Ναι αλλά το diesel έχει τον σωστό κινητήρα (Renault) ενώ το άλλο όχι
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#415589 Ξεφεύγουμε πολύ με τα 33 χιλιάρικα... Τελικά τείνει στο HRV. Θα πάω να το οδηγήσω και γω.. Τι ξέρουμε για honda ανταλλακτικά, service, Σαρακάκη, κτλ;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#415592
Thomas_C200K έγραψε:
Dodger έγραψε:Δεν με έβαλε να ρωτήσω, ζήτησε απλά την άποψη μου και επειδή δεν έχω εικόνα της αγοράς, είπα να βάλω εδώ το θέμα... Βέβαια τα δεδομένα άλλαξαν, το ποσό ανέβηκε αρκετά. Πιστεύω αυτή την εβδομάδα θα έχουμε τελική απόφαση, αφού γίνει test drive.

Mercedes-Benz GLA180d το έγραψα και πίσω αλλά μάλλον δε το είδες :rtfm: :shifty:


Έλεος ρε Θωμάκο με την λαδιέρα. Άσε που για 3 παιδιά με το που θα μεγαλώσουν λίγο δεν κάνει η GLA!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#415697
Με όλο τον σεβασμό.
Στην δικιά μου βρήκατε να σχολιάσετε αρνητικά. :rtfm: :rtfm: :rtfm: στα άλλα είναι απλά Κυριακή.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#415709
Dodger έγραψε:Ξεφεύγουμε πολύ με τα 33 χιλιάρικα... Τελικά τείνει στο HRV. Θα πάω να το οδηγήσω και γω.. Τι ξέρουμε για honda ανταλλακτικά, service, Σαρακάκη, κτλ;


Η δική μου εμπειρία δεν είναι φρέσκια (7 χρόνια πίσω), αλλά όταν χρειάστηκα κάτι πέρα από τα τυπικά λαδόξυδα (έκανα rebuild το πίσω κύκλωμα φρένων, αντλία, δαγκάνα, έμβολα κλπ) είχα τα ανταλλακτικά στα χέρια μου σε λίγες μέρες (ήταν και Ιούλιος ή Αύγουστος IIRC, που ήταν παχιές οι μύγες) και σε λογική τιμή, παρ'όλο που τα περισσότερα σακουλάκια έγραφαν πάνω Brembo ( :eat: ). Καλό θα ήταν να γράψει κανείς όμως πιο πρόσφατη εμπειρία.

Το C4 Cactus δεν βγαίνει ακόμα στην Ελλάδα με το EAT6 οπότε τρώει άκυρο από μένα. :thumbsdown:

To CHR δεν ξέρω πώς συγκρίνεται σε χώρους πίσω σε σχέση με το HRV.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#418093
g8777 έγραψε:Είναι η πιο λογική αγορά για οποιονδήποτε έχει πρόβλημα όρασης και κοιτάζει καινούργιο αυτοκίνητο.
:thumbsup:



edit
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#420817 Τελικά πάει για το HRV της Honda. Η elegance έκδοση είναι κομπλέ, μόνο που δεν έχει ρεζέρβα αλλά kit επισκευής. Αν και είναι ψυχολογικό το ζήτημα περισσότερο, μπορεί να ζητήσει σαν "δώρο" μια ρεζέρβα ή πάμε για αγορά μόνοι μας;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#423847
Dodger έγραψε:Τελικά πάει για το HRV της Honda. Η elegance έκδοση είναι κομπλέ, μόνο που δεν έχει ρεζέρβα αλλά kit επισκευής. Αν και είναι ψυχολογικό το ζήτημα περισσότερο, μπορεί να ζητήσει σαν "δώρο" μια ρεζέρβα ή πάμε για αγορά μόνοι μας;


Πολύ καλή επιλογή! Αν και νομίζω ότι είναι περιττή η κανονική ρεζέρβα στην καθημερινή αστική μετακίνηση καθώς μόνο βάρος προσθέτει μπορείς να την έχεις καβάτζα για κανένα ταξίδι