Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#365946
REALZEUS έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:συνολικα ανωτερο απο το Discovery


Τι σχέση έχει το Discovery που είναι πραγματικό off roader με αυτά τα σπορ SUV?


Σχωρα με Αλεξ, το Discovery Sport εννοω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#365948
Κίκιζας . έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Το καλύτερο και ταχύτερο στο δρόμο είναι αυτή εδώ.
Νέος μπαμπάς στην κατηγορία.
Επίσης η F-Pace δεν βλέπεται, ενώ η Macan ενώ είναι πανέμορφη εξωτερικά, μέσα δεν πλησιάζει την GLC.



Tαχυτερη με βαση τα specs, σε αντιστοιχες εκδοσεις η Stelvio πιθανοτα θα ειναι, καλυτερη δεν ξερουμε ακομα, δεν εχει διατεθει για δοκιμες ακομα το αυτοκινητο, εκτος εαν εχεις εσωτερικη πληροφορηση, που και αυτη, μεχρι να επιβεβαιωθει/διασταυρωθει απο πολλα δοκιμαστικα, δεν αποτελει και ξεκαθαρη διαπιστωση.

Το οτι η F-Pace "δεν βλεπεται", το λες εσυ...Το ιδιο για τα περι Macan vs GLC στο εσωτερικο...


Ταχύτερη, καλύτερη, στριφτερότερη, ασφαλέστερη, πιο σύγχρονη και ότι άλλο θες. Σε αυτά τους βγάζω το καπέλο.
Βασίζεται σε ένα πλαίσιο που είναι μια 20ετία μπροστά από αυτό του Audi Q5, επ με συγχωρείς της Macan εννοώ, ξέρεις.

Σόδα να το χωνέψεις. Τις ίδιες παπαριές έγραφες και για τη Giulia, που τα ξέρω, δεν έχουν βγει ακόμη ρίβιου, fake χρόνοι στο εξοχικό μας (Ring), δεν υπάρχει βίντεο κλπ.
Τώρα που τα γράφει όλος ο πλανήτης, λες τις ίδιες άρες μάρες κουκουνάρες.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#365992
Giuseppe Busso έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Το καλύτερο και ταχύτερο στο δρόμο είναι αυτή εδώ.
Νέος μπαμπάς στην κατηγορία.
Επίσης η F-Pace δεν βλέπεται, ενώ η Macan ενώ είναι πανέμορφη εξωτερικά, μέσα δεν πλησιάζει την GLC.



Tαχυτερη με βαση τα specs, σε αντιστοιχες εκδοσεις η Stelvio πιθανοτα θα ειναι, καλυτερη δεν ξερουμε ακομα, δεν εχει διατεθει για δοκιμες ακομα το αυτοκινητο, εκτος εαν εχεις εσωτερικη πληροφορηση, που και αυτη, μεχρι να επιβεβαιωθει/διασταυρωθει απο πολλα δοκιμαστικα, δεν αποτελει και ξεκαθαρη διαπιστωση.

Το οτι η F-Pace "δεν βλεπεται", το λες εσυ...Το ιδιο για τα περι Macan vs GLC στο εσωτερικο...


Ταχύτερη, καλύτερη, στριφτερότερη, ασφαλέστερη, πιο σύγχρονη και ότι άλλο θες. Σε αυτά τους βγάζω το καπέλο.
Βασίζεται σε ένα πλαίσιο που είναι μια 20ετία μπροστά από αυτό του Audi Q5, επ με συγχωρείς της Macan εννοώ, ξέρεις.


Στο "ταχυτερη", ενω δεν εχουμε ακομα σχεδον τιποτε απο δοκιμαστικα -περα απο τεχνικα στοιχεια- ηδη δεν διαφωνησα. Στα υπολοιπα , μενει να το δουμε.
Αυτα τα περι πλαισιου 20 χρονια μπροστα, απο που προκυπτουν?

Επειδη το λες εσυ, εμφατικα, πρεπει να ισχυει με το "ετσι θελω" δηλαδη? :lol:

Giuseppe Busso έγραψε:Σόδα να το χωνέψεις. Τις ίδιες παπαριές έγραφες και για τη Giulia, που τα ξέρω, δεν έχουν βγει ακόμη ρίβιου, fake χρόνοι στο εξοχικό μας (Ring), δεν υπάρχει βίντεο κλπ.
Τώρα που τα γράφει όλος ο πλανήτης, λες τις ίδιες άρες μάρες κουκουνάρες.


Δεν χρειαζομαι σοδα γιατι ουτε μετοχος, ουτε καν υποψηφιος αγοραστης κανενος απο τα ανταγωνιστικα δεν ειμαι...
Για την Giulia το ποιος εγραφε παπαριες, το ποιος μαλλον εβγαζε για την Giulia δελτια τυπου σε Γκεμπελιστικο υφος και μετα απο λιγο "τουμπαρε" με την C63s ειναι γνωστο... :iconcool:

Στα περι Ring επισης μαλλον δεν εχεις πληροφορηση για ευλογο χρονικο διαστημα, αλλα φωτογραφιζεις ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, και μονο, αυτη που μπηκε η Giulia QV και εκανε ενα χρονο -αξιοσεβαστο και πραγματικη απειλη, αλλα μεχρι εκει...- καταπληκτικο, αλλα οχι και οτι διαλυθηκε το συμπαν και ολοκληρη η Γερμανικη αυτοκινητοβιομηχανια των sportscars oπως με παθος ισχυριζεσαι...

Τι γραφει ολοκληρος ο πλανητης?

Βαλε εστω 2-3 link να το συζητησουμε...Εδω δεν την εχει δοκιμασει εκτενως ουτε ενα γνωστο ξενο περιοδικο και εχεις αρχισει παλι τις κορωνες. :lol:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#366003
Κίκιζας . έγραψε:Δεν χρειαζομαι σοδα γιατι ουτε μετοχος, ουτε καν υποψηφιος αγοραστης κανενος απο τα ανταγωνιστικα δεν ειμαι...

Ε καλά, ποτέ δε σε εμπόδισε αυτό να θεοποιείς και να υπερασπίζεσαι μέχρι τελευταίου post τα ΓΚ approved αυτοκίνητα.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#366004
rocsta έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Δεν χρειαζομαι σοδα γιατι ουτε μετοχος, ουτε καν υποψηφιος αγοραστης κανενος απο τα ανταγωνιστικα δεν ειμαι...

Ε καλά, ποτέ δε σε εμπόδισε αυτό να θεοποιείς και να υπερασπίζεσαι μέχρι τελευταίου post τα ΓΚ approved αυτοκίνητα.


Nα θεοποιω οχι, να υπερασπιζομαι ναι, αλλα με επιχειρηματολογια, με παραθεση αρθρων, δοκιμαστικων, οχι απλως "γιατι ετσι"...

Εδω δεν εχει δοκιμαστει απο γνωστα ξενα περιοδικα ΚΑΜΜΙΑ Stelvio και ο αλλος μας μιλαει για 20 χρονια μπροστα σασι, καλυτερο ταχυτερο και το μαλλι της γριας... :lol:

Ε, ενταξει ναουμε, νησαφι... :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#366035
Κίκιζας . έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:συνολικα ανωτερο απο το Discovery


Τι σχέση έχει το Discovery που είναι πραγματικό off roader με αυτά τα σπορ SUV?


Σχωρα με Αλεξ, το Discovery Sport εννοω... :lol:


Α, ΟΚ.
Και πάλι όμως, η σύγκριση δεν είναι σωστή. Το Disco Sport είναι πιο χωμάτινο, η F Pace είναι πιο sportive. Δεν απευθύνονται στο ίδιο κοινό. Προσωπικά θα προτιμούσα στο Disco καθώς είμαι της άποψης ότι ένα SUV πρέπει πάνω από όλα να μπορεί να πηγαίνει εκτός δρόμου, αλλιώς δεν έχει νόημα ύπαρξης.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#366455 Δηλαδή με 13Κ περισσότερα απ' ότι στην Ιταλία! ΓΤΧΤΜΓ! :rant:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#366460 ποια εκδοση ειναι αυτη να δω κατι με τις τιμες; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#366461
pik. έγραψε:ποια εκδοση ειναι αυτη να δω κατι με τις τιμες; :lol:


2λτ βενζίνης Q4 280 ίππους με τα πάντα όλα από εξοπλισμό aka Stelvio First Edition.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#366463 σε αυτην την τιμη στην Ιταλια αγοραζεις Μacan S...και αν πληρωσεις μετρητα εχεις και κερδος 5χιλιαρικα με 10k εξτρα .

κριμα που εχεις 2.000Ε τελη.... :lol:

@GTS ειχες δικιο ειχα ξεχασει το superbollo...στην Ιταλια πανω απο 250αλογα πληρωνουν απιστευτα ποσα...ολα απο 2χιλιαρο και πανω.,
απλα ολοι αγοραζουν τις εκδοσεις μεχρι 250αλογα. :ninja:

βεβαια παλι στην ιδια τιμη με 250 αλογα αγοραζεις Levante Diesel. :metalo:
και εχεις τελη κυκλοφοριας τα μισα απο ο,τι εχω εγω με το 320i. :lol: :( :svivhaha: :x
Άβαταρ μέλους
By nass
#366471
Giuseppe Busso έγραψε:Με 70.300 ευρώ


Με 72900 στην Ελλάδα αγοράζεις GLC 300 245 hp με αερανάρτηση, off-road engineering, φώτα led, εσωτερικό AMG, ζάντες 18'' και κάτι άλλα ψιλά :hmmm:

Ας τη δούμε βέβαια και τη Stelvio όταν έρθει.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#366528 Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα η Stelvio δε σου κάνει και ειδικά η First Edition. Αν έχω αντιληφθεί καλά οι τύποι έχουν φτιάξει μία Giulia σε σχήμα suv με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν ξέρω αν αργότερα προσφέρουν και κάνα off road πακετάκι μιας και οι ενδείξεις από τη Giulia Q4 είναι ιδιαίτερα θετικές ως προς την αποτελεσματικότητα της 4κίνησής της.

Κατά τα άλλα το αμάξι κατουράει όλη την κατηγορία σε ότι αφορά εμφάνιση. Γνώμη μου φυσικά.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#366576
GTS έγραψε:Γιατι δεν του κανει;

Γιατί ο nass θέλει να έχει πραγματικές δυνατότητες εκτός δρόμου γιατί πηγαίνει και εκτός