Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#347657 Να και μια ευκαιρία :shifty: (στην τελική, αν δεν αξίζει το αμάξι, σου μένει το κονέ και οι αξέχαστες στιγμές στη Σύρο).
https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/8264074/
Είναι και συζητήσιμη η κοπελιά...

< >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#347692 Από τη στιγμή που δεν έχεις υποχρεώσεις και θέλεις να περάσει από τα χέρια σου ένα τέτοιο αυτοκίνητο νομίζω πως πρέπει να το κάνεις αυτό το βήμα. Αλλιώς θα καταλήξεις markvag που ονειρεύεται γκαράζ με πεμβε και μουχου...

Εικόνα


:shifty:

< Note >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#347710
saxon_747 έγραψε:Μπουζί 100€
Πολλαπλασιαστές 200€
Μπουζοκαλώδια 80€
Δισκόπλακες 250€
Τακάκια 120€
Διάφορα (Ψυκτικό υγρό, υγρά φρένων, φίλτρα κτλ) 200€
Σύνολο 3065€

Ελαστικά 750€ 225/50/17 94 V
Ελαστικά 850€ 225/45/18 91 V

Αν μπορείς να πληρώσεις για τα παραπάνω, είσαι οκ. :iconcool:



Αυτά τα θέλει κάθε χρόνο? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#347714 Όχι βέβαια. Μπουζί κάθε 20k, υγρά κάθε 2 χρόνια κτλ. (Δισκοπλακες, τακακια, υγρά φρένων και λάστιχα είναι ανάλογα με τη χρήση )Αλλά ποιος σου λέει ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης τα έχει κάνει; Γι'αυτό κάνω ένα σενάριο το οποίο όμως δεν περιλαμβάνει κανένα απρόοπτο η βλάβη.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#347721
kovathe έγραψε:Σορρυ ρε μπιχλα που μπαίνω στα προσωπικά αλλά η τυπισσα σου πήρε τον πεζουρα ΚΑΙ δε σου δίνει το αουντι για να το κυκλοφορεί?
Δλδ θα κρατήσει και τα 2?

Κοίτα να δεις, το Α4 ήταν στο όνομα του πατέρα μου και κανονικά πέρασε σε μένα ως κληρονομιά, η τύπισσα όντως είχε
ξελασπώσει τον πατέρα μου τότε που είχε χρέη αλλά δεν υπήρχε τρόπος να ξέρω τι ποσοστό του αυτοκινήτου είχε πληρώσει.
Απλά μου ζήτησε να της το μεταβιβάσω και μου φάνηκε καλό deal πριν 3 χρόνια, θα είχε πολλά έξοδα το Audi ενώ στο
206 είχα όλα τα έξοδα πληρωμένα εκτός από τα καύσιμα.

6 σελίδες σε μία μέρα, δεν μπορώ ούτε quote να κάνω. Για την οικονομική μου κατάσταση που σχολίασε κάποιος, είναι
καλούτσικη δεδομένων των συνθηκών, μένω μόνος μου σε δικό μου σπίτι, δεν δουλεύω αλλά έχω σχεδόν 1000 ευρώ το
μήνα από ενοίκια, πιστεύω ότι αν κόψω έξοδα από μαλακιούλες συντηρώ άνετα ένα αυτοκίνητο σαν το RX-8.
Μετρητό για την αγορά του δεν υπάρχει αλλά να ναι καλά οι λίρες που μου άφησε η γιαγιά :metalo:

https://www.car.gr/8875202-mazda-rx-8
Kαλή περίπτωση φαίνεται αυτό που είναι δίπλα και έχει καινούρια λάστιχα και αναλώσιμα, θα πάω να το δω και θα
τον παζαρέψω για 5800. Θα προτιμούσα βέβαια κόκκινο (να πάει και με το Tuono) ή ανθρακί αλλά αυτές είναι λεπτομέρειες.

Μικτή ασφάλεια γιατί?
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#347722 Για τη περιπτωση που σου ξεφυγει πουθενα και το κανεις τροπετο
Για την αγγελια κουβαλα πανω σου 5,5 και αμα σου κανει τα ριχνεις στο τραπεζι, ισα που θα σου φερει και
Την αδελφη του για κανενα κλαρινο
Άβαταρ μέλους
By drdino
#347723 Εγώ θα γίνω ξενέρωτος τώρα και θα πω ότι τις λίρες δεν θα τις έκανα αμάξι...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#347724 Μικτή ασφάλεια γιατί είναι εύκολο να βρεθείς σε κάναν οχθο ανάποδα.Επίσης επειδή θα βάλεις χέρι στο αποθεματικό και τα εισοδήματα από νοίκια στην Ελλάδα σήμερα είναι επιφοβα, μήπως είναι προτιμότερο να πας σε κάτι πιο οικονομικό και σε αγορά και σε χρήση?

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#347725 Μπιχλα μάνα μου χωρίς κασερι απόθεμα πας να αγοράσεις αυτοκίνητο που ανά πάσα στιγμή θα θελήσει χιλιάρικο σε συντήρηση; Σκέψου το καλά πριν κάνεις την |λογοκρισία|.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#347727
drdino έγραψε:Εγώ θα γίνω ξενέρωτος τώρα και θα πω ότι τις λίρες δεν θα τις έκανα αμάξι...


Ρε Μπίχλας..... 30 χρονών να κάνεις το χρυσό σε 4 ρόδες;;; Στην Ελλάδα του 2017;;;;

Και να μην ακούσω π@παριές τύπου "μια ζωή την έχουμε". Να σεβαστούμε λίγο και αυτούς που έφυγαν. Και αυτοί μια ζωή είχαν.
Τα οικονομικά σου, όπως τα περιγράφεις, δεν είναι για RX-8
Άβαταρ μέλους
By g8777
#347728 Γι αυτό έγραψα για παρορμητικη κίνηση. Δεν υπάρχει καμία μα καμία λογική στο Rx8 με βάση την οικονομική κατάστασή σου. Άσε που μόλις σου περάσει ο ενθουσιασμός και πρέπει να συμβιωσεις μαζί του θα χτυπας το κεφάλι σου.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#347730 Συνελθετε παίδες.

Την περιουσία που μας αφήνουν αυτοί που κοπιασαν δε τη σκοτώνουμε σε 4 ρόδες και 5 λαμαρινες.

Θα σκοτώσεις λίρες για ροχι8? Λίρες?

Καλά λέει ο Ντίνος

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#347731 OK. Το ειχα φανταστει πως ο τιτλος του θεματος ηταν ρητορικος αλλα οχι τοσο.

< >
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#347732 Με τα δεδομένα που αναφερεις, δύσκολα θα ευχαριστηθείς ένα τέτοιο αμάξι. Θα έχεις μόνιμα το άγχος για το αν χρειαστεί κάτι, μη το ζορισεις και πάθει κάτι κτλ.

Άσχετο: τι αξίζει να αγοράσει κανείς με λίρες; Τις κρατάει για πάντα; Η απλά για καβα;