Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By mirage
#360122 Εγω την Lancia. Ή κανα Audi S2

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#360125
mirage έγραψε:Εγω την Lancia. Ή κανα Audi 80 1.8E, το καλό.

< >



Fify
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#360144
mirage έγραψε: Ή κανα Audi S2


εχεις μια ταση να θελεις το μοτερ κρεμασμενο μπροστα από τον εμπρος αξονα. :(
Άβαταρ μέλους
By markvag
#360161
drdino έγραψε:
mirage έγραψε:Εγω την Lancia. Ή κανα Audi 80 1.6, το καλό.

< >



Fify


Τώρα είναι σωστό! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#360241
REALZEUS έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα


Ή δυο φορτηγά φιστίκια. :innocent:


Με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω Μ3 Ε46 ΚΑΙ Boxster και μένουν και ρέστα για τα φιστίκια μου.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#360242 Γιατί εξακολουθούμε να το ψειρίζουμε? :hmmm: Ένα αμάξι θέλει να πάρει ο άνθρωπος. Δεν ρώτησε τι παίρνω με Χ €.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#360247 Αν διαβάσεις το θέμα, θα δεις ότι ΔΕΝ απαντάμε στο τι θα αγοράσει αλλά στο αν αξίζει 20 χιλιάρικα μια Γκίμπλι.
Για το αν αξίζει η αγορά της συγκεκριμένης GTV ασχολήθηκα χτες.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#360263
Dimsabas έγραψε:
REALZEUS έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα


Ή δυο φορτηγά φιστίκια. :innocent:


Με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω Μ3 Ε46 ΚΑΙ Boxster και μένουν και ρέστα για τα φιστίκια μου.


...κατι εχεις υπολογισει λαθος...

@224v
H Μaserati ειναι συνολικα ανωτερο αυτοκινητο απο την V6TB, παντου...Μονο στην εμφανιση η 916 GTV εχει το κατι πιο ξεχωριστο, αφου αποπνεει μια κομψοτητα, εχει ενα τοσο φουτουριστικο σχημα που θα μπορουσε να ειναι η νεα γενια της GTV.

Noμιζω παντως οτι θα ηταν σοφοτερο και πιο ανταποδοτικο, να υπαρχει ενα και...καλο αυτοκινητο για ΣΚ και ειδικες διαδρομες, -οπως ηδη η Maserati- παρα δυο "παιχνιδια" και πιθανοτατα το ενα παροπλισμενο.

Η μοναδικη ενδεχομενη υπερβαση που ισως εκανα, εφοσον υπαρχει η δυνατοτητα, με βαση και τα οσα εχω καταλαβει απο τις συζητησεις μας, θα ηταν η ανταλλαγη/πωληση της 224V -συν την οποια διαφορα χρειαστει- για αυτην, εφοσον ειναι "καθαρη"...

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/8969637/
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#360284 Μαλιστα. Απο το με το ζορι 2λτ με τα ηδη αυξημενα κοστη, φτασαμε στα 4200cc που αν χαλασει το παραμικρο θελει 1000αρικο με το καλημερα. :dizzy:

<+
Άβαταρ μέλους
By 224v
#360298 Γρηγορη αυτήν που έβαλες την ασημι είχα βρει, πραγματικά καθαρή με 17χιλ. Και τελικά την πήρε ο έμπορος που τώρα την πουλάει. πολύ καθαρό και σωστό αμάξι. Κρατανε τιμή τα καθαρά, και δεν ειναι τυχαίο, αν το οδηγήσεις καταλαβαίνεις.
"στραβώνει το μοτέρ" ειναι καθαρό hoax... Το εχουν φτάσει, στα 380 άλογα και ακόμα δουλεύει. Μιλάμε για εποχή 90 τέλος.
Για το CACTUS και το βάρος του όταν το έκανα τεστ τόσα μου είπε ο πωλητής και με εντυπωσίασε, αλλα και τα 1050 τελικά μια χαρά βάρος ειναι και όταν το δοκίμασα δεν μου φάνηκε τάφος αν του βάλουν 100 - 110 άλογα μια χαρά θα σε πηγαίνει.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#360368 Πόσο είναι το κόστος συντήρησης και ανταλλακτικών για μια παλιά Ghibli ?

Αξίζει δηλαδή σχεδόν 20Κ ένα αυτοκίνητο (υποκειμενική η ομορφιά οκ, σε μένα δε λέει τίποτα ας πούμε) του 1998
σε σχέση με νεώτερα
Porsche Boxster
BMW M3 (E46)
Porsche 911 (996)
BMW 645
Nissan 350Z (313)

ή ένα ΑΡΙΣΤΟ ΝΤΡΙΦΤΑΜΑΞΟ
https://www.car.gr/7982941-bmw-m3-e36-s85-v10 ?
Άβαταρ μέλους
By 224v
#360374 Δοκίμασε σε φανάρι να δεις αν θέλεις να σιγουρευτείς
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#360392 Πολύ χρήσιμο το ότι ΞΕΜΠΑΖΩΝΕΙ στα φανάρια στη Θηβών , εγώ ρώτησα για το αν πραγματικά αξίζει τόσο χρήμα όσων αφορά

α)την αξία της
β) τη συντήρηση της

σε σχέση με κάτι πιο σύγχρονο και εξίσου ξεχωριστό για την Κυριακάτικη βόλτα