Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By drdino
#359953 Λόγια σοφίας. :lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#359964
rocsta έγραψε:
224v έγραψε:Το παιδι ειπε οτι εχει προγραμμα και βγαζει 220 απο τα 200, ομως ισως και μουφα η ιστορια (ολλανδικο προγραμμα λεει)????

Mπα, δεν είναι παπατζής ο Μιχάλης που το έχει. Έκανε πολλές μετρήσεις και πολλές συγκρίσεις με μαμά TB για να βγάλει άκρη.


ναι και μενα αυτη την εντυπωση μου εδωσε οτι το εχει ψαξει, ομως παραμενει το γεγονος οτι συμπεριφερεται σαν δεινοσαυρος... (ενταξει εγω το συγκρινω με το δικο μου, αλλα ρε γμτ, και το 500ακι με τη ροπη 20 και τα 900 κιλα και τα 95 αλογατα σε κολλαει περισσοτερο στο καθισμα με 1η και 2α....

@GTS 17 χρονια δεν μου ελλειψαν τα ηλεκτρονικα, και στο συνεργειο που παω κανενας δεν μιλησε ποτε για τα κρατηματα της Ghibli που ειναι απιστευτα χωρις αυτα ευτυχως. Το βαρος φυσικα εχει τον βασικο ρολο, απλη φυσικη ειναι, αλλα βλεπεις οτι ολοι το εχουν φτασει στα 1500+ κιλα... Μονο το Cactus εχει 950 κιλα και χωρους για οικογενεια και ετσι με 1.2 και 82 αλογα δεν ειναι ταφος. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#359977 Τα αμάξια δεν είναι εξελάκια και ψυχρά νούμερα, είναι και η ιστορία των δημιουργών τους που κουβαλάνε, και ορισμένα αυτοκίνητα έχουν και ιστορία και ψυχή και αυτό φαίνεται από τις αντιδράσεις του κόσμου απανταχού, βέβαια αυτό δεν ισχύει για όλους, δεν αφορά αυτούς που θέλουν απλά να μεταφέρονται, η κατηγορία των αυτοκινητών που αναφέρομαι αφορά τους οδηγούς και όχι τους μηχανοδηγούς.

Θέλω να πω ότι όποιος ενδιαφέρεται να αποκτήσει πχ μια Ghibli, μια Integrale, μια παλιότερη Alfa, μια Jaguar E type κλπ δεν θα κοιτάξει τι άλλο καλύτερο και πιο σύγχρονο μπορεί να αγοράσει με τα ίδια χρήματα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#360008 Κακώς. Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα, θα πρέπει να είμαι πολύ λαρτζ για να την επιλέξω.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#360020 Απο εκεινη την εποχη θα ηθελες να εχεις μια Ιντεγκραλε. Θυμαται καποιος ποσο εκανε το Λαντσια καινουριο τοτε και ποσο το Γκιμπλι;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#360029
Dimsabas έγραψε:Κακώς. Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα, θα πρέπει να είμαι πολύ λαρτζ για να την επιλέξω.


Άμα είναι συγκρίσιμο το σμαρτ με μία μαζεράτι, τι να πούμε πια... . πάτα το κουμπί! :vava:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#360045 Το Smart για καθημερινο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#360051
xenos έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Κακώς. Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα, θα πρέπει να είμαι πολύ λαρτζ για να την επιλέξω.


Άμα είναι συγκρίσιμο το σμαρτ με μία μαζεράτι, τι να πούμε πια... . πάτα το κουμπί! :vava:

Να πούμε ότι δεν καταλαβαίνεις λέξη απ' όσα διαβάζεις;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#360053
224v έγραψε: Μονο το Cactus εχει 950 κιλα και χωρους για οικογενεια και ετσι με 1.2 και 82 αλογα δεν ειναι ταφος. :iconcool:


950? εδώ λεέι για 1095 .
Peso (kg) 1095
http://www.km77.com/precios/citroen/c4- ... tus-vti-82

Όσο για τη Ghibli διάβαζα οτι τα 300+ άλογα σε μοτέρ με τεχνολογία εκείνης της εποχής οδηγούσαν σε παραμόρφωση του κινητήρα . Όπως στο σασί της BMW που συζητάγαμε πρόσφατα , ε κάτι ανάλογο στον κινητήρα της Ghibli.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#360068 O άνθρωπος θέλει να πάρει (ακόμα) ένα αυτοκίνητο (ενώ θυμάμαι έχει αρκετά, καθημερινά και μη) και του προτείνουμε να πάρει ένα άλλο (που καμία σχέση δεν έχει με ότι θέλει) + 1 σμαρτ που δεν κολλάει πουθενά. :s_wacko

Dimsabas έγραψε:Να πούμε ότι δεν καταλαβαίνεις λέξη απ' όσα διαβάζεις;


Βεβαίως. Ο καθένας ότι θέλει λέει.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#360081 Κλασσικο φόρουμ. Εδω την βγάλαμε επικινδυνη γιατι δεν εχει ηλεκτρονικα.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#360084 Ποιοί είστε εσείς που θα βάλετε λογικά επιχειρήματα στην κουβέντα; :lol: Ανεπίτρεπτο!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#360109 Λογικα δεν ανοιγει ντουλαπακια και χωρο αποσκευων.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#360117
Dimsabas έγραψε:Όταν με τα χρήματα της Γκίμπλι αγοράζω ΕΒΟ και Miata τρίτης γενιάς και Smart για κάθε μέρα


Ή δυο φορτηγά φιστίκια. :innocent:


GTS έγραψε:Απο εκεινη την εποχη θα ηθελες να εχεις μια Ιντεγκραλε. Θυμαται καποιος ποσο εκανε το Λαντσια καινουριο τοτε και ποσο το Γκιμπλι;


12 εκατομμύρια η Integralle, πάνω από 20 η Ghibli. Φυσικά και θα προτιμούσα τη Maserati. :inlove: