Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#543246
Miatakias έγραψε:Αισθάνομαι πως το έβο είναι φάση boy racer που την πέρασα με μιατα σπόρτυ, μίνι κουπερ Σ και το Σ2Κ.



Έτσι λέγαμε :shifty:


Θα σε πάνε και εσένα βολτούλα και θα στρώσεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543252 Ντιμσάμπα μιλάμε για αυτοκίνητα όχι για αντίμετρα για το χρέος.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543253
red_monster έγραψε:
Miatakias έγραψε:Αισθάνομαι πως το έβο είναι φάση boy racer που την πέρασα με μιατα σπόρτυ, μίνι κουπερ Σ και το Σ2Κ.



Έτσι λέγαμε :shifty:


Θα σε πάνε και εσένα βολτούλα και θα στρώσεις :lol:


Η αλήθεια είναι πως έχω πάει βόλτα του Νίκου το 10άρι ενώ με έχει πάει και ο ίδιος καθώς κι άλλοι φίλοι.
Δεν το συζητώ πως είναι εντυπωσιακό και θα ήθελα να το έχω... έχει φτάσει να είναι πιο ασφαλής επιλογή από το 996 που κατάντησα "τραβάτε με κι ας κλαίω"
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543255
Dimsabas έγραψε:Μήπως να το έπαιζες καλός οικογενειάρχης;

https://www.car.gr/10913958-mercedes-be ... -amg-514ps

https://www.car.gr/15914095-audi-s8


Το Σ8 μόνο εαν είσαι μεγαλο-πρεζέμπορας στο Μπρούκλιν :ninja:
Το Ε εαν ήταν 55άρι με το κομπρέσσορα θα μέτραγε πολύ άσχημα (όχι οτι θα το έπαιρνα :vava: ).

Καλός οικογενειάρχης το παίζω με 3008 και Τζάζ :omg:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#543258 Αφού το θες για τόσο ειδική χρήση, γιατί δεν το τραβάς στα άκρα; AC Cobra; Westfield με 3 κιλά στον ίππο; Αφού η χρήση του θα είναι καμιά πίστα το μήνα και 1-2 βόλτες στο βουνό (προσοχή στους ποδηλάτες).
Τι δουλειά έχεις μια 911 και αμερικανιές; Αυτά είναι για να φτάνεις ατσαλάκωτος στο Ρινγκ, να κάνεις δύο γύρους και να συνεχίζεις για βόρεια, στα λημέρια του Ότσο.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#543273 Αφού θες 911 και στα χαρτιά μπορείς :thumbsup:

Στην χειρότερη την έχεις στο γκαραζ μέχρι να μαζέψεις τα λεφτά για την επισκευή, λίγο είναι να την χαϊδεύεις? :omg:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#543293 Nα δώσεις 30000€+ για ένα αυτοκίνητο και να μην το κυκλοφορείς όχι από επιλογή αλλά επειδή δεν μπορείς. Επόμενη πρόταση αγορά iphone και εύρεση κάποιου φοιτητή για φοιτητικό whats up.... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#543314
panos2171 έγραψε:Nα δώσεις 30000€+ για ένα αυτοκίνητο και να μην το κυκλοφορείς όχι από επιλογή αλλά επειδή δεν μπορείς. Επόμενη πρόταση αγορά iphone και εύρεση κάποιου φοιτητή για φοιτητικό whats up.... :shifty:


Βασικά η διαφωνία δεν είναι στο αν θα μπορώ να το φτιάξω (θα μπορώ) αλλά στο ότι η τιμή της επισκευής είναι τσουχτερή για κάποιον που το αγοράζει γιουζντ κι όχι καινούριο καθώς κι οτι αν ειναι να φτάσει 45Κ έπαιρνα 996turbo και ξεμπέρδευα για πάντα (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα :P)
Έχω μια ελαφριά κλίση προς την πρόταση του red monster πάντως .......
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#543317
Miatakias έγραψε:
panos2171 έγραψε:Nα δώσεις 30000€+ για ένα αυτοκίνητο και να μην το κυκλοφορείς όχι από επιλογή αλλά επειδή δεν μπορείς. Επόμενη πρόταση αγορά iphone και εύρεση κάποιου φοιτητή για φοιτητικό whats up.... :shifty:


Βασικά η διαφωνία δεν είναι στο αν θα μπορώ να το φτιάξω (θα μπορώ) αλλά στο ότι η τιμή της επισκευής είναι τσουχτερή για κάποιον που το αγοράζει γιουζντ κι όχι καινούριο καθώς κι οτι αν ειναι να φτάσει 45Κ έπαιρνα 996turbo και ξεμπέρδευα για πάντα (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα :P)
Έχω μια ελαφριά κλίση προς την πρόταση του red monster πάντως .......

Μπροστα στον φοβο η αγορα και η ενδεχομενη επισκευη να κοστισει οσο μια 996 τουρμπο, εγω θα αγοραζα την δευτερη να εχω το κεφαλι μου ησυχο εστω κια αν εκανα υπομονη ενα, εναμιση χρονο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543319

Ντίμης -->
Εικόνα

Πέρα από την πλάκα βλέποντας το παρακάτω, που ο τύπος στη δυναμομέτρηση του λέει ότι 'αν ο κινητήρας ήταν υγιής το διάγραμμα ισχύος θα ήταν πιο ομαλό', η δυναμομέτρηση μπορεί να είναι ένδειξη της κατάστασης του κινητήρα;

Άβαταρ μέλους
By dimviii
#543384
EDDIE_147 έγραψε: η δυναμομέτρηση μπορεί να είναι ένδειξη της κατάστασης του κινητήρα;


οχι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543388 Για πες... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#543398 Προφανώς και δεν εννοώ να βγάζει το μηχάνημα μια μούτζα αλλά το διάγραμμα ροπής να μην είναι απόλυτα ομαλό.

Δεν ξέρω αν ο Ντίμης αναφέρεται σε 'πείραγμα'.