Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#534302 Τσου : https://www.classicdriver.com/en/cars/p ... asc&page=1


έχει πολλές μέχρι 70, αλλά έχουν αρκετά χλμ πάνω τους.

https://www.classicdriver.com/en/car/po ... 995/506804

Δεν'ν κακό.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534306 Ανάλογα τα μοντέλα έχω καταλάβει.
τα χειροποίητα πριν το 77 αν θυμάμαι καλά απλησίαστα. Τα 964 και 993 ακολουθούν από 45κ και πάω μιας και είναι ουσιαστικά σύγχρονα αυτοκίνητα πιστά στην αρχική φιλοσοφία. Το sweet spot μάλλον τώρα είναι τα SC και 3,2 (g-series νομίζω τα λένε) που ανάλογα τα χιλιόμετρα, χρονολογία και κατάσταση ξεκινάνε από 30κ.
ίσως ένα τέτοια να αξίζει μιας και δε χάνεις και λεφτά, ενώ ουσιαστικά ότι επισκυεή κάνεις (πανάκριβη συνήθως) σου επιστρέφει τα λεφτά πίσω στην πώληση. Ειδικά Αμερική έχω καταλάβει πως οτι κανεις σε αυτά τα αυτοκίνητα είναι μετρημένα κουκιά (αν και πολλοί αμερικλάνοι κάνουν πολλές δουλειές και μόνοι του) οπότε παίζουν ρόλο στη τιμή πώλησεις (ανακατασκευές κιβωτίων, κινητήρων, εξαρτήματα ανάρτησης κτλ).
Τα πολλά χιλιόμετρα επίσης φαίνεται να μην είναι π΄ροβλημα με τη σωστή συν΄τηρηση οπότε δε θα φοβόμουν ένα αυτοκίνητο τέτοιο με 200Κ κμ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534310 σε βρισκω θαρραλέο. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#534320
Miatakias έγραψε:Η αχάριστη φύση του άνθρωπα μάλλον....
Μα για πορσικό ξεκίνησα κι εγώ και με πήρε η μπάλα. Γενικά μου αρέσουν οι αλλαγές αλλά μου αρέσει και το Σ κι έχω μπλέξει τα μπούτια μου.
Εκεί που τα παράταγα όλα χωρίς να κοιτάξω πίσω είναι ένα 3.2, SC, 964 ή 993.

(Χθες το βράδυ κοίταγα και τα Έβο)

Εικόνα

Εικόνα


< >


Βάλτου κομπρέσορα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534322
21 quadra έγραψε:
Βάλτου κομπρέσορα


#deneinaikako
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#534409
xenos έγραψε:Θα το πεθυμησεις το S παντως πιστευω και ηδη ειναι δυσκολο να βρεις καποιο καλο.
Ασχετο: το sup πολυεστερικο ειναι; Αν ναι, γιατι εναντι φουσκωτου;



Η συντριπτική πλειοψηφία των SUP, δεν είναι φουσκωτά?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#534423
red_monster έγραψε:
xenos έγραψε:Θα το πεθυμησεις το S παντως πιστευω και ηδη ειναι δυσκολο να βρεις καποιο καλο.
Ασχετο: το sup πολυεστερικο ειναι; Αν ναι, γιατι εναντι φουσκωτου;


Η συντριπτική πλειοψηφία των SUP, δεν είναι φουσκωτά?


Θα μας βρίσουν τώρα για το άσχετο. :oops:
Τα κανονικά είναι πολυεστερικά και είναι για πιο surf φάση (δες πχ airton cozzolino) παρά γι αυτό που κάνουμε εδώ. Μετά βγήκαν τα φουσκωτά να καλύψουν αυτό το κενό (το μεγάλο πρόβλημα είναι η μεταφορά), χάνοντας όμως σε stiffness. Κάτι χάνεις, κάτι κερδίζεις.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#534430
Miatakias έγραψε:Τα 964 και 993 ακολουθούν από 45κ και πάω μιας και είναι ουσιαστικά σύγχρονα αυτοκίνητα πιστά στην αρχική φιλοσοφία.


Παρακολουθούν το thread στο petrolicious. Χθεσινό .

Άβαταρ μέλους
By NickTG
#534450 Δεν ξέρω πόσο σπορ είναι αλλά από BMW υπάρχουν και οι 6αρες σε αυτά τα λεφτά.
Σίγουρα πιο ιδιαίτερες από τις 3αρες.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534601 Παιδιά ευτυχώς έρχεται κόρη αλλά σε κάθε περίπτωση τη βλέπω να μη χρειάζεται να μάθει. Σε 20 χρόνια το αυτόνομο θα πηγαίνει σύνεφο. :dizzy:

Όσο γι αυτό που λέει ο red monster είναι κι ο λόγος που με κρατάει. Το αυτοκίνητο πωλείται 20000 κι έχω 2 άτομα που περιμένουν και δε μπορώ να πώ το «Ναι»
(Και βασικά είναι το φθηνότερο , όχι μετατροπή, ΑΠ2 αυτή τη στιγμή στο καρ.γρ)