Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534164
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Ή να πας σε κάτι που θα εκτιμήσει κι η μπεμπούλα:
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/13872234/

Εικόνα
:inlove: :inlove:
Με ένα μπλοκέ πίσω, το ιδανικό αμάξι για εμένα. :inlove: :inlove:

Σε μια άλλη ζωή μάλλον, γιατί τρίλιτρο στην Ελλάδα είναι για εντελώς άλλα πορτοφόλια από το δικό μου. :help: :protest:


Αφού παίζουν και εταιρικά, παίρνεις όσα κυβικα θες και τα κυκλοφορείς για 6 μήνες. Άρα πληρώνεις λιγότερα από 2λτ YOLO :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534167
Miatakias έγραψε:

υγ. Αφού και ο Δημήτρης dim8 πρότεινε να κρατήσω το Σ κι όχι Έβο, τα πράγματα είναι σοβαρά


ετοιμος ειμαι να σου προτεινω εβο 9 με ολα αυτα που σου λενε να παρεις. :lol:

υπαρχει 9αρι καλο απο φιλο παντως στα 26κ.
Αμα ανοιξουμε το καπω και πεταξουμε 2-3κ,φτιαχνουμε καλασνικοφ που κατουραει και χεζει το 99,9% που εχουν πινακιδες στην Ελλαδα.Εχει βγαλει η garett 3076 gtx gen3 ,που τουρμπιζει ΠΟΛΥ χαμηλα,και στο 9αρι θα βγαλει γυρω στα 570 χωρις ακροτητες.

Μου αρεσει παντως ο τροπος σκεψης σου,και απορριψης των παραπανω αυτοκινητων που προταθηκαν. :iconcool:
ξερεις τι θελεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#534169
Miatakias έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Ή να πας σε κάτι που θα εκτιμήσει κι η μπεμπούλα:
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/13872234/

Εικόνα
:inlove: :inlove:
Με ένα μπλοκέ πίσω, το ιδανικό αμάξι για εμένα. :inlove: :inlove:

Σε μια άλλη ζωή μάλλον, γιατί τρίλιτρο στην Ελλάδα είναι για εντελώς άλλα πορτοφόλια από το δικό μου. :help: :protest:


Αφού παίζουν και εταιρικά, παίρνεις όσα κυβικα θες και τα κυκλοφορείς για 6 μήνες. Άρα πληρώνεις λιγότερα από 2λτ YOLO :dizzy:


E, υπάλληλος είμαι, δεν παίζουν για εμένα τέτοια εταιρικά δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534172
dimviii έγραψε:
Miatakias έγραψε:

υγ. Αφού και ο Δημήτρης dim8 πρότεινε να κρατήσω το Σ κι όχι Έβο, τα πράγματα είναι σοβαρά


ετοιμος ειμαι να σου προτεινω εβο 9 με ολα αυτα που σου λενε να παρεις. :lol:

υπαρχει 9αρι καλο απο φιλο παντως στα 26κ.
Αμα ανοιξουμε το καπω και πεταξουμε 2-3κ,φτιαχνουμε καλασνικοφ που κατουραει και χεζει το 99,9% που εχουν πινακιδες στην Ελλαδα.Εχει βγαλει η garett 3076 gtx gen3 ,που τουρμπιζει ΠΟΛΥ χαμηλα,και στο 9αρι θα βγαλει γυρω στα 570 χωρις ακροτητες.

Μου αρεσει παντως ο τροπος σκεψης σου,και απορριψης των παραπανω αυτοκινητων που προταθηκαν. :iconcool:
ξερεις τι θελεις.


Καλά μη νομίζεις. Κι Έβο κοίταγα...ρώτα και τον NikosEvoX που κάνουμε τις βόλτες μας. Απλά με τόσες αλλαγές έχω αποφασίσει πως οτι και να πάρα θα θέλω να το αλλάξω. Εαν πάρω κάτι πιο ακραίο ίσως το κρατήσω παραπάνω. Ή εαν πάω σε άλλη φιλοσοφία να είμαι αργός αλλά να γουστάρω (όπως δλδ aircooled 911).

Φέτος ήταν ένα δυσκολο καλοκαίρι και πρέπει να ρεφάρω :P
Το Σ είναι στο μαντρά, πούλησα το τζετσκι και τη μηχανή και κυκλοφορώ με πολυμορφικοSUV 3008 με SUP από πάνω. Λένε πως όλα έχουν τη χάρη τους αλλά σε αυτό δεν έχω βρει κάτι


υγ Πότε θα ξαναπάμε Μέγαρα? Εχω να πάω από όταν σας είχα βρει εκεί. Ή άντε καμιά βόλτα βουνό
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534173
Anonymous Founder έγραψε:
Miatakias έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Ή να πας σε κάτι που θα εκτιμήσει κι η μπεμπούλα:
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/13872234/

Εικόνα
:inlove: :inlove:
Με ένα μπλοκέ πίσω, το ιδανικό αμάξι για εμένα. :inlove: :inlove:

Σε μια άλλη ζωή μάλλον, γιατί τρίλιτρο στην Ελλάδα είναι για εντελώς άλλα πορτοφόλια από το δικό μου. :help: :protest:


Αφού παίζουν και εταιρικά, παίρνεις όσα κυβικα θες και τα κυκλοφορείς για 6 μήνες. Άρα πληρώνεις λιγότερα από 2λτ YOLO :dizzy:


E, υπάλληλος είμαι, δεν παίζουν για εμένα τέτοια εταιρικά δυστυχώς.


Κι εγώ υπάλληλος είμαι :s_howdy και θα παραμείνω
Εννοώ πως έχοντας εταιρικό σε παίρνει να παρεις καμια χαζομάρα και να την κυκλοφορείς λιγοτερους μήνες πληρώνοντας τα ανάλογα τέλη
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#534174
Anonymous Founder έγραψε:E, υπάλληλος είμαι, δεν παίζουν για εμένα τέτοια εταιρικά δυστυχώς.


Νομίζω εννοεί αφού έχεις τα εταιρικά για όλο το χρόνο, πάρε αυτό και πλήρωσε τέλη για έξι μήνες, θα είναι μισό το κόστος.

Edit: sorry, με πρόλαβε
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534176
Miatakias έγραψε: πούλησα το τζετσκι

πουλησες το ωραιοτερο παιχνιδι? Με εκαναν το καλοκαιρι βολτα με ενα seadoo σκαλισμενο στα 300 αλογα.Χεστηκα πανω μου.


Miatakias έγραψε:υγ Πότε θα ξαναπάμε Μέγαρα? Εχω να πάω από όταν σας είχα βρει εκεί. Ή άντε καμιά βόλτα βουνό

οποτε κανονίσετε ριξε πμ.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534180
dimviii έγραψε:
Miatakias έγραψε: πούλησα το τζετσκι

πουλησες το ωραιοτερο παιχνιδι? Με εκαναν το καλοκαιρι βολτα με ενα seadoo σκαλισμενο στα 300 αλογα.Χεστηκα πανω μου.


Miatakias έγραψε:υγ Πότε θα ξαναπάμε Μέγαρα? Εχω να πάω από όταν σας είχα βρει εκεί. Ή άντε καμιά βόλτα βουνό

οποτε κανονίσετε ριξε πμ.


Είναι ωραίο παιχνιδι οταν είναι άλλου :P
Επίσης μετά από τρια χρόνια το βαρέθηκα γιατί βασικά θέλει παρέα (όχι παρεά να τους κάνεις βόλτα , αλλά παρέα που να έχει τζετ ή βάρκα). Τέλος με κανά 1,5λτ το μίλι κατανάλωση το γύρισα στο SUP φέτος :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#534182
Miatakias έγραψε:. Τέλος με κανά 1,5λτ το μίλι κατανάλωση το γύρισα στο SUP φέτος :lol:


οποτε το εβο με 0,5 λιτρο το μιλι θα σου πεσει ελαφρυ. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534184
NiTse έγραψε:https://www.car.gr/7239938-corvette-c6
Νατη δεν γράφει χλμ βέβαια


Την έχω δει, κι αν είναι όντως του 2008 έχει τον LS3 κι όχι ton LS2 που σημαίνει 200 κυβικά και 30 άλογα παραπάνω (βέβαια από την αγγελία φαίνεται πως είναι 6000 κυβικά).
Το πρόβλημά μου είναι πως δε γράφει χιλιόμετρα, λείπει η τάπα από το ψεκαστήρι των προβολέων που για μένα λέει πολλά για το πόσο προσέχουν τα αυτοκίνητά τους και τέλος....... έχω ξαναδεί αμάξι στο συγκεκριμένο έμπορο και δεν έχω καλή εικόνα.

Για την ώρα πάντως το μόνο που κάνω είναι να αμύνομαι τις προτάσεις όλων! Ρε μήπως να κάτσω στα αυγά μου??? χαχαχα :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#534186 Πάντως πέρα από την πλάκα και παρά το γεγονός ότι αν το δεις ρεαλιστικά το να κρατήσεις το S είναι η πιο συνετή επιλογή, επειδή διαβάζω για τζετ σκι, μηχανές, suv μαζί με sports car η γνώμη μου είναι αφού δεν είσαι συλλέκτης και προφανώς οικονομικά (αλλά και σε προσωπική οικογενειακή κατάσταση) το έχεις, να δοκιμάσεις την εμπειρία ενός supercar είτε αυτό λέγεται 911 είτε C6 τώρα που μπορείς. Όλοι αν μπορούσαμε θα κρατούσαμε και εκείνο το αυτοκίνητο από το παρελθόν που μας άρεσε τόσο πολύ, αλλά επειδή δυστυχώς πρέπει να πουλήσεις για να πάρεις το επόμενο γνώμη μου είναι μην κολλάς σε future classics κλπ.
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#534187
Miatakias έγραψε:
NiTse έγραψε:https://www.car.gr/7239938-corvette-c6
Νατη δεν γράφει χλμ βέβαια


Την έχω δει, κι αν είναι όντως του 2008 έχει τον LS3 κι όχι ton LS2 που σημαίνει 200 κυβικά και 30 άλογα παραπάνω (βέβαια από την αγγελία φαίνεται πως είναι 6000 κυβικά).
Το πρόβλημά μου είναι πως δε γράφει χιλιόμετρα, λείπει η τάπα από το ψεκαστήρι των προβολέων που για μένα λέει πολλά για το πόσο προσέχουν τα αυτοκίνητά τους και τέλος....... έχω ξαναδεί αμάξι στο συγκεκριμένο έμπορο και δεν έχω καλή εικόνα.

Για την ώρα πάντως το μόνο που κάνω είναι να αμύνομαι τις προτάσεις όλων! Ρε μήπως να κάτσω στα αυγά μου??? χαχαχα :s_wacko

Το τριάκτινο τιμόνι πότε μπήκε; Ίσως αυτό να είναι μια ένδειξη.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534188
NiTse έγραψε:
Miatakias έγραψε:
NiTse έγραψε:https://www.car.gr/7239938-corvette-c6
Νατη δεν γράφει χλμ βέβαια


Την έχω δει, κι αν είναι όντως του 2008 έχει τον LS3 κι όχι ton LS2 που σημαίνει 200 κυβικά και 30 άλογα παραπάνω (βέβαια από την αγγελία φαίνεται πως είναι 6000 κυβικά).
Το πρόβλημά μου είναι πως δε γράφει χιλιόμετρα, λείπει η τάπα από το ψεκαστήρι των προβολέων που για μένα λέει πολλά για το πόσο προσέχουν τα αυτοκίνητά τους και τέλος....... έχω ξαναδεί αμάξι στο συγκεκριμένο έμπορο και δεν έχω καλή εικόνα.

Για την ώρα πάντως το μόνο που κάνω είναι να αμύνομαι τις προτάσεις όλων! Ρε μήπως να κάτσω στα αυγά μου??? χαχαχα :s_wacko

Το τριάκτινο τιμόνι πότε μπήκε; Ίσως αυτό να είναι μια ένδειξη.


Θεωρητικά μπήκε μαζί με τον LS3 άρα MY08 εκτός κι αν είναι retrofit.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#534190
NiTse έγραψε:Πάντως πέρα από την πλάκα και παρά το γεγονός ότι αν το δεις ρεαλιστικά το να κρατήσεις το S είναι η πιο συνετή επιλογή, επειδή διαβάζω για τζετ σκι, μηχανές, suv μαζί με sports car η γνώμη μου είναι αφού δεν είσαι συλλέκτης και προφανώς οικονομικά (αλλά και σε προσωπική οικογενειακή κατάσταση) το έχεις, να δοκιμάσεις την εμπειρία ενός supercar είτε αυτό λέγεται 911 είτε C6 τώρα που μπορείς. Όλοι αν μπορούσαμε θα κρατούσαμε και εκείνο το αυτοκίνητο από το παρελθόν που μας άρεσε τόσο πολύ, αλλά επειδή δυστυχώς πρέπει να πουλήσεις για να πάρεις το επόμενο γνώμη μου είναι μην κολλάς σε future classics κλπ.


έτσι προσπαθώ να το σκέφτομαι, έχεις απόλυτο δίκιο. Μη φανταστείς πάντως πως οικονομικά μπορώ να στηρίξω τιμες κτήσης καινούριων αυτων των αυτοκινήτων γι' αυτο και προσπαθώ να μειώσω τις επιπτώσεις μιας στραβής στο ελάχιστο. Το ότι μπορούμε να τα πάρουμε δε σημαίνει πως και το κόστος συντήρησης δεν είναι αν΄τιστοιχο της αρχικής τιμής αγοράς.

Πάντως εαν φύγει το S θα μιλάμε σε νεα βάση γιατί τώρα όλα είναι υποθετικά (εκτός κι αν βρεθεί ανταλλαγή που βολέβει και τα 2 μέρη).