Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Serf
#534546 Στο c4 cactus αναφέρεσαι; Το έχουμε δει. Είναι λίγο "άγριο" εξωτερικά για 70αρηδες. Και λίγο πιο ογκώδες από ότι θα ήθελαν. Για C3 aircross διάβασα μόλις και πρέπει να δω κινητήρες/κιβώτιο.

https://autoagora.gr/news/data/nea-mont ... _36909.asp

< Note >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#534555 Hyundai Kona. To είδα το πρωί και είναι πολύ ωραίο. Ειδικά πίσω. 1000αρι turbo είναι σούπερ για τέτοια χρήση απλά δεν ξέρω αν βγαίνει αυτόματο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#534595
Deleted User 1 έγραψε:Hyundai Kona. To είδα το πρωί και είναι πολύ ωραίο. Ειδικά πίσω. 1000αρι turbo είναι σούπερ για τέτοια χρήση απλά δεν ξέρω αν βγαίνει αυτόματο.
Αυτόματο Kona υπάρχει σε 1.6 Τ 177 4χ4 βενζίνης από 25.690€ και σε diesel 136 ps fwd από 21.290 € αν και θα πήγαινα στην premium στα 22.190 χωρίς χρέωση μεταλλικού χρώματος. Η άλλη εναλλακτική πέρα από το Stonic είναι το C3 aircross που βγαίνει σε 2 εκδόσεις με τον 1.2 των 110 ιππων και το ΕΑΤ6. (20.050 και 21.500 Τιμή τιμοκαταλόγου)

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#534605 Το Cactus έχει καινούριο μοτέρ και κιβώτιο με μετατροπέα ροπής και 6 σχέσεις. Είναι πολύ καλό, μάλλον το καλύτερο σε αυτή την κατηγορία.
Ίδια μηχανικά μέρη έχει και το C3 Aircross, αν τους αρέσει περισσότερο. Η τιμή τους είναι ίδια.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#535517
Anonymous Founder έγραψε:Το Cactus έχει καινούριο μοτέρ και κιβώτιο με μετατροπέα ροπής και 6 σχέσεις. Είναι πολύ καλό, μάλλον το καλύτερο σε αυτή την κατηγορία.
Ίδια μηχανικά μέρη έχει και το C3 Aircross, αν τους αρέσει περισσότερο. Η τιμή τους είναι ίδια.


Συμφωνώ και εγώ με τα δυο Citroen. Από τα δυο ίσως λίγο πιο μπροστά για την περιπτωσή σου είναι το Aircross λόγω διαστάσεων.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#535523 Θα εξεταστούν τόσο το aircross όσο και το απλό c3. Το τελευταίο είδε η σύζυγός σε αντιπροσωπεία και της φάνηκε πιο ψηλό από τα κλασικά μικρά. Δεδομένου ότι καλύπτει εμφανισιακά τον πεθερό, θα δοκιμάσει η πεθερά την είσοδο/έξοδο σε/από αυτό. Αν δεν την προβληματίσει, έχουμε winner. Διαφορετικά συνεχίζουμε με την αξιολόγηση του aircross vs. ανταγωνισμό.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#536402 Πολύ καλό αμάξι σε αυτή την κατηγορία είναι το sportsvan της vw. Δεν ξέρω αν ειπώθηκε. Το πήρε ο πεθερός με 1.4 tsi 150 hp και είναι πολύ ικανοποιημένος. Πολύ ευχάριστο οδήγημα κ πολύ άνετο μέσα. Δείτε το κ αυτό.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#536433 Δεν είναι SUV αλλά MPV το Sportsvan. Και μέχρι σήμερα, αγνοούσα και την ύπαρξή του! :lol:
Θα πω πάντως πως μοιάζει με το Tiguan MK1, κάτι που είναι καλό, μιας και το Tiguan MK2 μοιάζει με τα αδελφάκια Skoda, Seat και όλα μαζί γενικώς και ειδικώς είναι από αδιάφορα μέχρι άσχημα.
:help:

Επίσης, στην μεριά των Γάλλων, νομίζω πως ετοιμάζονται και κάποια DS στην εν λόγω κατηγορία, οπότε ίσως να μην βιαστούν μέχρι να δουν τι έχει να προσφέρει και το άλλο παρακλάδι. Οι Γάλλοι της PSA έχουν καλά μηχανικά μέρη, ωραίο σχέδιο και καλές τιμές. Από αυτά που έχω δει τελευταία, ομολογώ πως μου αρέσουν περισσότερο από άλλων (Γερμανών κυρίως, αφού αυτοί είναι και οι άμεσοι ανταγωνιστές).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#536437 +1 αλλά τα ds λογικά θα είναι πανάκριβα
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#536481
Anonymous Founder έγραψε:Όχι απαραίτητα. Σε τιμή VW λογικά. Το θέμα είναι να βγάλουν κάτι πραγματικά καλό, γιατί μέχρι στιγμής δεν το έχουν πετύχει.
Η τιμή vw μου ακούγεται αισιόδοξη, εκτός και αν είναι λογικό το (αρχαίο) ds3 στη πιο σπορ εκδοχή να ακουμπάει τιμές Golf GTI.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#536485 Αυτό είναι το νέο DS3 Crossback και σε τιμή "λογικά" θα παίξει με το Troc ή και το Q2. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#536500 Εικόνα
Το εξωτερικό δεν με τρελαίνει, κυρίως από το πλάι. Εμπρός και πίσω είναι ωραίο.
Εικόνα
Το εσωτερικό είναι τρελό! Νομίζω πολύ ωραίο.
Εικόνα
Γουστάρω αεραγωγό στην πόρτα! :metalo:

Η τιμή απ' ό,τι λένε θα είναι μεταξύ VW και Audi. Άρα, έπεσα σχετικά έξω... :s_blush :oops: