Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#257217 Το Mitsubishi μου φαίνεται το ίδιο χάλια με το Micra. Θα έλεγα να τα αποφύγει, είναι downgrade από αυτό που έχει τώρα. Το Baleno είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση, αν δεν την χαλάει η εμφάνιση, γιατί όχι;
Suzuki είναι, αξιόπιστο λογικά θα είναι, μόλις βγήκε και θα μείνει ίδιο για κάμποσα χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#257221 Σόρι δεν κατάλαβα σωστά το brief.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257225
bibendum έγραψε:Το clio πχ που το εχεις και εσυ belgarion δεν τους αρεσει;

Το Clio δεν μου κάνει εμένα να το προτείνω. Το βασικό του χαρακτηριστικό είναι το οδηγικο ενδιαφέρον που εδώ είναι αδιάφορο, τριζει και φοβάμαι να προτείνω διπλοσυμπλεκτο μετά τη νιλα με το dsg 7. Άσε που στην τιμή που θα βγαίνει το Yaris Hybrid είναι ασφαλέστερη επιλογή

.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257271
skous έγραψε:Opel corsa?


< >

Το Corsa το σκέφθηκα και εγώ γιατί πιστεύω ότι ειναι από τα καλά αυτοκίνητα για τέτοια χρήση.Συμβαίνει το εξής περίεργο όμως.Υπάρχουν 2 αυτόματες εκδόσεις,ένα diesel 95hp με αυτοματοποιημένο μηχανικό easytronic που στο site ξεκιναει στα 16.300 και βενζίνη 1.4 100 (ο παλιός ecotec?) το οποίο φοράει αυτόματο 6αρι(!) (με μετατροπέα ροπής?) το οποίο ξεκινάει στα 14.700 με βάση το site.Δηλαδή έχουν βάλει έναν παλιό κινητήρα με ένα συγχρονο κιβώτιο :dizzy:
Βασικά όπως βλέπω τα πράγματα υπαρχουν τα πολύ φθηνά όπως το Micra και το SpaceStar,τα ακριβά όπου οι ασφαλείς επιλογές είναι τα Yaris για να μην έχουμε γκρίνιες μετά ,και κάπου ενδιάμεσα βλέπω να παίζει το Baleno,ίσως και το Swift.Υπάρχει και ένα i20 με 1400 κυβικά αλλά είναι 4αρι και τέτοια περίοδο δεν νομίζω ότι είναι ασφαλές να παραγγείλεις Hyundai...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#257306
Anonymous Founder έγραψε:Αν δεν κάνει πολλά χιλιόμετρα, ας κοιτάξει και το Swift. Αυτόματο με μετατροπέα ροπής, αργό αλλά δεν παθαίνει τίποτε και τιμή, κάνα 5χίλιαρο φθηνότερο από το Yaris Hybrid.
Αν φτάνουν τα λεφτά, Yaris Hybrid εννοείται.


Καλό το σουτζούκι, αλλά από χώρους υπό του μηδενός...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#257323 Το προβλημα δεν ειναι αυτο. Το προβλημα ειναι οτι η πολη εχει χωρο ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ Suzuki. :x We rule this land. :rtfm:

To Toyota το παλιο θα δοθει ως ανταλλαγη ε; Λογικα στην αντιπροσωπια δεν θα στο παρουν σε καλυτερη τιμη; :hmmm:
Ακομα ενα συν.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#257357
g8777 έγραψε:Το προβλημα δεν ειναι αυτο. Το προβλημα ειναι οτι η πολη εχει χωρο ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΝΑ Suzuki. :x We rule this land. :rtfm:

To Toyota το παλιο θα δοθει ως ανταλλαγη ε; Λογικα στην αντιπροσωπια δεν θα στο παρουν σε καλυτερη τιμη; :hmmm:
Ακομα ενα συν.

Αφού στην πόλη χωραει μονο ενα Suzuki αρχίζω και σκέφτομαι ότι δεν είναι καλή ιδέα να πηγαίνω για σέρβις στο ίδιο συνεργείο με αυτό το ενα Suzuki,μπορεί να γίνει ασφυκτική η κατάσταση

.
Άβαταρ μέλους
By Jorge_greek
#258473 Μόνο το jazz cvt θα κοιτούσα, όλα τα άλλα μου φαίνονται συμβιβασμός. Καλύτερα να βγάλει η ίδια το γιάρις car.gr να πάρει κάνα εξαχίλιαρο ( ;;; ) κασεράτο και να βάλει και τα ρέστα για κούτα jazz.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#258483 Τα παιδιά είναι ηλικίας Δημοτικού,χωράνε σε γιαρις τώρα,θα χωρέσουν και στο επόμενο φαντάζομαι.Για τα ταξίδια υπάρχει το Πριους έτσι και αλλιώς.
Σε ότι αφορά το jazz ,ξέρω και εγώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή ,αλλά υπάρχει οικονομικό θεμα .Οι άνθρωποι ουσιαστικά ποντάρουν στο να δώσουν το υπάρχον Yaris ή ότι πάρουν από την πώληση του σαν προκαταβολή και τα υπόλοιπα με δόσεις.Η φίλη μάλιστα προτιμάει το Μικρα εστιάζοντας στην τιμή των 12000 και προσπαθούμε με τον σύζυγο να την πείσουμε ότι στην πραγματικότητα το Yaris 1,33 cvt που βγαίνει 14500 είναι πιο value for money αν το δει σε βάθος χρόνου

.
Άβαταρ μέλους
By Mark
#258497 Πάντως πριν το facelift το 1,33 ήταν όντως cvt ενώ mmt ήταν μόνο το diesel. Λογικά τα ίδια πρέπει να είναι και τώρα.

<