Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#459370 Αφού ενδιαφέρεται για τη μέγιστη οικονομία, ας κοιτάξει τις εκδόσεις φυσικού αερίου. Έχει και πρατήριο στη Λαμία, θα κινείται με κόστος παπιού.
Μόνο που δεν ξέρω αν τα αντίστοιχα Up/Citigo βγαίνουν με αυτόματο κιβώτιο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#459379
citastak έγραψε:Ομολογώ πως αυτά τα θεωρούσα σουπερ μινι, σόρρυ δεν το ήξερα.
(Δλδ σουπερ μινι ποιά είναι; )

Τη μεταπώληση δεν την κοιτάει καλώς ή κακώς. Το προηγούμενο αυτοκίνητο ήταν ήδη 17 ετών (σαξό, 50 χιλ χλμ), που της το χτύπησαν (πόρτα, φτερό, όχι σασι)και αποφάσισε να μην το φτιάξει. Κάποια στιγμή ίσως το βγάλει αγγελία.

Το τι μαλ@κί@ άκουσα από τους πωλητές χτες δεν λέγεται. Ας πούμε ξέρατε ότι το 108 δεν κατασκευάζεται μαζί με τα Aygo/C1, αλλά έχει η πεζή δική της γραμμή παραγωγής με τους δικούς της ανθρώπους να επιβλέπουν;;

Επίσης το UP είναι διαφορετικό αμάξι από το Citigo. Έχει άλλη ανάρτηση και δεν θα το βρούμε αυτό στις προδιαγραφές γιατί έχουν άλλες κάμπερ και κάστερ και γενικά "είναι άλλο αμάξι".
Σούπερ μίνι είναι τα ibiza, fiesta, yaris, clio κλπ. Πάντως όσο το αναλύεις, η κοπέλα είναι ταμαμ για κορεατη, είτε i10 είτε picanto.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#459389 Άσχημο όμως.
1000 φορές i10.

Από τα άλλα, όπως ξαναείπα, 108 : ίδιο αυτοκίνητο με το Aygo, πιο όμορφο και πιο φτηνό, με 1 χρόνο εγγύηση λιγότερο (5 αντί 6)
Άβαταρ μέλους
By g8777
#459399 Ασχημο ειναι αυτο που βλεπεις στην tv και πας και το εξαπλωνεις σε αθωα κορασια στο φορουμ, μην τυχον χασουν το κελεπουρι.

Citastak θα της δωσω 500 ευρω αν παρει το KIA.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#459403
Asimov έγραψε:Άσχημο όμως.
1000 φορές i10.

Από τα άλλα, όπως ξαναείπα, 108 : ίδιο αυτοκίνητο με το Aygo, πιο όμορφο και πιο φτηνό, με 1 χρόνο εγγύηση λιγότερο (5 αντί 6)

Μόνον και μόνον επειδή το έχεις εσύ, πρέπει να πάρει κάτι άλλο. :rtfm: :svivhaha:
Πιο σοβαρά τώρα, εμένα μου φαίνεται πολύ πιο όμορφο το Πικάντο. Τώρα από κοντά, μπορεί ν' άλλαζα γνώμη. Επιπλέον, μιλάμε και για 7 (επτά) χρόνια εγγύηση.
Με κλειστά μάτια λοιπόν, ειδικά όταν συζητάμε και για αυτόματο κιβώτιο.
:rtfm:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#459405
Deleted User 1 έγραψε:11-12 δεν είπαμε? Το Hyundai μια χαρά εντός budget είναι και μάλιστα full extra. Για λόγους ασφάλειας όχι τπτ άλλο, για να μην έχει το κινητό σκουλαρίκι ή παλεύει με τπτ google maps και φάει κάναν άνθρωπο.

Επίσης η κατηγορία είναι mini. Super mini είναι η επόμενη κατηγορία.


Kia 1.2 auto υπαρχει? Πραγματι το i10 αξιζει ενα test drive.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#459406
Anonymous Founder έγραψε:[
Πιο σοβαρά τώρα, εμένα μου φαίνεται πολύ πιο όμορφο το Πικάντο.


ditto
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#459413
21 quadra έγραψε:Αυτοκίνητο και όχι κουβαδάκι από 8.500 - 10500 περίπου

http://www.renault.com.gr/cars/twingo/equipments.html

Ε, ίδια κατηγορία με τα άλλα είναι. Και πρέπει να δώσεις 2Κ παραπάνω το λιγότερο, για να πάρεις το καλό με το αυτόματο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#459416
Anonymous Founder έγραψε:
21 quadra έγραψε:Αυτοκίνητο και όχι κουβαδάκι από 8.500 - 10500 περίπου

http://www.renault.com.gr/cars/twingo/equipments.html

Ε, ίδια κατηγορία με τα άλλα είναι. Και πρέπει να δώσεις 2Κ παραπάνω το λιγότερο, για να πάρεις το καλό με το αυτόματο.
Βασικά 14.710 τιμή καταλόγου για 0.9 EDC. Δεν ξέρω τι προσφορές παίζουν βέβαια.

< >
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#459417
Anonymous Founder έγραψε:
21 quadra έγραψε:Αυτοκίνητο και όχι κουβαδάκι από 8.500 - 10500 περίπου

http://www.renault.com.gr/cars/twingo/equipments.html

Ε, ίδια κατηγορία με τα άλλα είναι. Και πρέπει να δώσεις 2Κ παραπάνω το λιγότερο, για να πάρεις το καλό με το αυτόματο.


Ίδια κατηγορία είναι αλλά δεν είναι ίδιο αυτοκίνητο, απλά ο κόσμος νομίζει ότι τα Renault είναι ίδια με την ποιότητα του 1980, εδώ έχουμε το μεγαλείο της παρεξήγησης όσον αφορά τα αυτοκίνητα της σε όλες τις κατηγορίες που περιλαμβάνει η γκάμα της.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#459418 Σιγά το θαύμα της αυτοκίνησης το twingo.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#459422 επειδή οδηγω πολύ συχνα νέο ι10 και 108/c1 ,δεν εχουν επαφη μεταξυ τους πουθενα.
Εάν κοστιζουν ιδια χρηματα,δεν χρειαζεται να ψαξεις τιποτα.

εντιτ χθες ειχα ένα c1 για 2μερες.Κοφτη εχει πουθενα? εφτασα τα 110 χλμ με 2η και δεν τον βρηκα. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από dimviii και 29 Νοέμ 2017, 18:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά