Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#180527 Έχω γνωστό μου μηχανικό που τα έχει δουλέψει στη mazda Αλεξ/πολης για αρκετά χρόνια. Μάλλον θα του το πάω το Σάββατο να κάνουμε ένα τεστ συμπίεσης διότι ο ιδιοκτήτης δεν έχει κάνει κάποια μέτρηση όπως μου είπε στο τηλ. πριν από λίγο ( και μάλλον βιάζεται να το ξεφορτωθεί ..)
Ο Μάρκος αναβαθμίστηκε και η διαφορά μας έχει ανέβει και πάλι στα 60 άλογα. Θα ήθελα να πάμε μια βόλτα επί ίσοις όροις στο Χολομώντα αυτή τη φορά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#180585 α) Με το RX-8 μόνο επί ίσοις όροις δεν θα είναι η βόλτα... :lol:

β) Κάτσε να το πάρω πρώτα...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#181010
GeorgT έγραψε:Σχετικά καινουργιες πινακίδες Θεσσαλονίκης (ΝΗΝ) , σε μεταχειρισμένο αυτοκίνητο του 2008 στο Διδυμότειχου σε αυτοκίνητο με ιδιότροπο μοτέρ!

Πολλά μπορεί να σημαίνει αυτό αλλά μπορεί κ τίποτα!


ΝΗΡ το δικό μου, 02/2008...
Άβαταρ μέλους
By Alfie86
#213488 Καλημέρα σας!Με λένε Νίκο και θα ήθελα να φρεσκάρω το ποστ γιατί είμαι στην απόφαση Κ εγω να αλλάξω το coltaki μου για ένα 8αρι!Εχω πάρει όλες τις πληροφορίες συντήρησης απο τον hera και ειμαι μέσα στο κόλπο !Το θέμα ειναι θα ξενερώσω απο αυτή την αλλαγή απο τουρμπατο 200 άλογα;Βεβαια να πω ότι πλέον δεν θέλω να τρέχω σαν τρελός ή τέτοια κόλπα αλλα να ευχαριστιέμαι οδήγηση!
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#213491 Είναι στον άνθρωπο.
Στο φόρουμ με τα ΜΧ5, κάποιοι αγόρασαν το απλό 1.8 ερχόμενοι από βελτιωμένα Colt 250 ίππων και Audi S3. Το οποίο έχει 126 άλογα, όχι 230.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#213492 Κι επειδή δε δέχεται τροποποίηση της δημοσίευσης, συνεχίζω: κι όχι μόνο δεν ξενέρωσαν αλλά γούσταραν. Σου δίνει διαφορετικά πράγματα.
Άβαταρ μέλους
By Alfie86
#213494 Γεια σου Δημήτρη!Δεν ξέρω αν με θυμάσαι έγραφα και στο mymx5 είχα ένα μαύρο niseko!Τι λέει το 8αρι;Αξίζει;Cosmo απο challenge έχουν μεγάλες διάφορες;Γιατι εχει ενδιαφερθεί ένα παλικάρι με ένα κόκκινο challenge του 08 με 26000 χιλιόμετρα και συμπίεση 8,3 για ανταλλαγή!!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#213521 Ε καλά τέτοια ευκαιρία κρίμα να τη χάσεις...

:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Alfie86
#213531
JBT έγραψε:Ε καλά τέτοια ευκαιρία κρίμα να τη χάσεις...

:s_whiteflag

Λες;Απλα λέω μήπως ειναι πολύ ψόφιο το μικρό και με χαλάσει!Γιατι εχω διαβάσει ότι το challenge δυναμομετρημενο ειναι κάπου 152 άλογα!
Άβαταρ μέλους
By JBT
#213536 Δε με φαίνεσαι και πολύ διαβασμένος στο εν λόγω θέμα :hmmm:

Φίλους και γνωστούς είχες τουλάχιστον; Ή μόνο από το νηματάκι του χερά ( :svivhaha: );
Άβαταρ μέλους
By Alfie86
#213539
JBT έγραψε:Δε με φαίνεσαι και πολύ διαβασμένος στο εν λόγω θέμα :hmmm:

Φίλους και γνωστούς είχες τουλάχιστον; Ή μόνο από το νηματάκι του χερά ( :svivhaha: );


Εχω και φιλαράκι με συνεργείο που ειδικεύεται στα wankel και άλλον ένα που εχει περάσει απο rx8!Γιατι δεν σου φαίνομαι πολύ διαβασμένος;Οποτε μάλλον το πρώτο σου σχόλιο να το πάρω ως ειρωνικό;Για τα περί ευκαιριας
Άβαταρ μέλους
By JBT
#213541 Ν Α Ι.
Άβαταρ μέλους
By Alfie86
#213544
JBT έγραψε:Ν Α Ι.

Να σαι καλα τότε ,δίνεις πολύ σπουδαία και με επιχειρήματα βοήθεια σε κάποιον που ζητάει μια γνώμη!!
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#213561 Καλώς τον, σε θυμήθηκα. Μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις για το αν θα ξενερώσεις, σκεπτόμενος ανάποδα. Όταν έφυγες από το Miata και πήγες στο γρήγορο μπροστοκίνητο, κάποια πράγματα σε έφτιαξαν και κάποια σε χάλασαν. Τώρα, για να σκέφτεσαι την αντίστροφη πορεία, μάλλον κάποια πράγματα σου λείπουν. Μόνο εσύ ξέρεις την απάντηση.
Πάντως νομίζω ότι το μικρό θα σου φανεί αργό. Όντως τα 8άρια δε βγάζουν τα άλογά τους. 160/170 το μικρό και 200/210-το μεγάλο. Πήγαινε για το μεγάλο.