Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By 224v
#747214 Ειχα το GV με τον 2.5 μοτερ το 2000 στην εγνατια που δουλευα, και αλλοι ειχαν αυτο που λετε διπορτο. Ολα πήγαιναν παντού αλλα έκαιγαν απίστευτη ποσοτητα καυσιμου.
Με το juke, έχω πάει όπου χρειάστηκα με τα κανονικα του λάστιχα. Σε χωματόδρομους δυσκολους... μονο ενας ακομα με λάντα πάει!!!
Ισως ενα rav απο τα πρωτα???

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By HighFidelity
Giuseppe Busso έγραψε:Κοίτα να δεις. Εγώ έχω μεγάλη καύλα με το boy-racer-ιλίκι. Αν το έχεις, τότε κράτα τη Μπουμουβού και ρίξε πάνω σε βάθος χρόνου λίγα φραγκάκια που θα αναβαθμίσουν το αμάξι. Πχ το εν λόγω αμάξι ήθελε ανάρτηση. Το έχω οδηγήσει πριν χρόνια. Βάλε και ένα πρόγραμμα και θα το χαρείς για χρόνια.
Παράλληλα κοίτα και το δεύτερο off-roader εργαλείο. Φυσικά δεν είναι φθηνή η κατοχή δύο ΙΧ και ειδικά από τη στιγμή που λέμε για να ρίξεις χρήμα σε αμφότερα.

Αν όμως θες να πας σε φάση όλα σε ένα, νοικοκυρεμένα, το T-Roc είναι ημίμετρο, ακόμη και ελαστικά τύπου Michelin Cross Climate να βάλεις.
Θες κάτι σε Tiguan 4Motion. Προσωπικά αυτό το αμάξι, μπορεί να πάει όπου πάει και του Ναςς και του Ξιφ. Και ειδικά αν παίξεις με 80/20 ελαστικά.
Ούτε αυτό είναι φθηνή λύση. Για να βρεις καλό 4κίνητο Τίγκι, θέλεις κάποια χρήματα.

Εγώ διαφωνώ εδώ. Tiguan και T-roc έχουν παρόμοια τετρακίνηση, και το Τ-roc σαν πιο μικρό και ελαφρύ θα πάει πιο μακριά. Όλα αυτά βέβαια με σωστά λάστιχα, που κανένα από δαύτα δεν έχω δει να έχει.
Η τετρακίνηση είναι ΠΟΛΥ ακριβό χόμπι στην Ελλάδα: γιατί είσαι αναγκασμένος να πας ή σε πολλά κυβικά (άρα πολλά τέλη) ή σε υψηλούς ρύπους (άρα πάλι πολλά τέλη), αν θέλεις κάτι που πραγματικά μπορεί να πάει κάπου πιο δύσκολα.
Γενικώς, δεν είναι πολύ βιώσιμο το πράγμα, λόγω υψηλού κόστους χρήσης, δυστυχώς.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#747276 Υπάρχουν και προσιτά ψηλωμένα τετρακίνητα, όπως το Panda του Ξιφ ή το Ignis και φυσικά SUV όπως Vitara και Duster.
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
REALZEUS έγραψε:Υπάρχουν και προσιτά ψηλωμένα τετρακίνητα, όπως το Panda του Ξιφ ή το Ignis και φυσικά SUV όπως Vitara και Duster.
+1

Sent from my JAT-L29 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
By NiTse
REALZEUS έγραψε:Υπάρχουν και προσιτά ψηλωμένα τετρακίνητα, όπως το Panda του Ξιφ ή το Ignis και φυσικά SUV όπως Vitara και Duster.

Σωστά υπάρχει και το παλιό το ignis, ίσως θα μπορούσε να δει και αυτό, λογικά είναι εντός μπάτζετ.
Άβαταρ μέλους
By giorgos66
224v έγραψε:φίλη καθηγήτρια στο ΕΜΠ έχει φέρει το 2000, Μερσεντές c elegance με τον επαναπατρισμό είναι full loaded, από έξτρα δέρματα κλπ έχει 100000 χλμ με 1.8 μοτέρ. θέλει 4000 Χιλ. ενδιαφέρεται κανείς να μάθω λεπτομέρειες.?? όλα τα σέρβις κλπ ΚΤΕΟ εφορίες πληρωμένες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Θα ηθελα να ρωτησω για το Μερσεντες εαν ειναι διαθεσιμο .