Αγγελίες για όλα τα κατασκευάσματα του πυριτίου και των ολοκληρωμένων
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#699347 Να πω την αληθεια δεν περιμενα να ειναι αυτο το πρωτο τοπικο που φτιαχνω σ' ενα φορουμ που γραφτηκα για τ' αμαξια, αλλα ετσι τα 'φερε η αδικη κενωνια :lol:

Θα μπορουσα να τα βαλω ολα ξεχωριστα σε κανενα ινσομνια και να ψαχνω πως θα γδαρω κανεναν με την καρτα και την τιμονιερα που ειναι ειδη υπο εξαφανιση και να δωσω τα υπολοιπα κοψοχρονια. Αλλα επειδη βαριεμαι αφανταστα τη διαδικασια με τα μηνυματα και τα παζαρια κι επισης βαριεμαι 10 τρεξιματα σε μεταφορικες ή ραντεβου, αποφασισα να το παιξω ολα μαζι ή τιποτα.

Τιμονιερα: Thrustmaster T-GT (με 3 πεταλια)
Οτι καλυτερο στον κοσμο για PS4 και πολυ καλη σε PC που κυριως επαιζα εγω. Και την εχει ευλογησει κι ο Λουης (που τα παει καλα με το θεο) την τιμονιερα μου και δινει 1" στο γυρο στον εκαστοτε οδηγο/χρηστη :shifty:

Σετακι το μπακετ, το μεγαλο το χαλι κι ο λεβιες για να πηγαινει μπρος-πισω το καθισμα. Το rig εχει υποστει μετατροπη/πατεντα που το κανει πολυ σταθεροτερο απ' οτι ηταν πριν.
Playseat Evolution Alcantara Black
Playseat Seat Slider
Playseat Floormat XL

Και το PC...
Κουτι: Thermaltake Core V21 Black
Μητρικη: MSI B450M Mortar Max
Τροφοδοτικο: Corsair TX-M Series TX650M PSU 650W
Επεξεργαστης: AMD Ryzen 7 3700X
Μνημες: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200 MHz
Καρτα γραφικων: Gigabyte AORUS Radeon RX 5700 XT 8 GB GDDR6
Σκληρος: Samsung 860 EVO 500 GB SATA 2.5

Τα πραγματα ειναι αγορασμενα στις αρχες Ιουλιου και χρηση εγινε για ενα 4μηνο ακριβως (μεσα Ιουλιου με μεσα Νοεμβριου). Τα περισσοτερα αγορασμενα απο το Αμαζον (που δεν εχει χρειαστει ποτε να χρησιμοποιησω την εγγυηση και δεν ξερω τι παιζει) εκτος απο το τροφοδοτικο που ειναι απο Ελλαδα. Οι συσκευασιες φαγανε ανακυκλωση την αλλη μερα.

Ολα μαζι 2300€. Θεωρω πολυ φιλικη την τιμη κι αρκετα κατω απο οτι τα ειχα πληρωσει ολα μαζι. Αν μπουν στη συναρτηση οι τιμες καρτας-τιμονιερας που εχουν ξεφυγει πλεον, τη θεωρω ακομα δικαιοτερη την τιμη. Οποτε δεν ειμαι διατεθειμενος για κανενα παζαρι. Κι επισης σε περιπτωση μεταφορικης, διαλεγετε εσεις ποια σας βολευει και χρεωνεστε τα μεταφορικα.

Ξερω φυσικα οτι αυτο το "ολα μαζι" ειναι αποτρεπτικο για τους περισσοτερους. Αλλα λεω μπας και κατσει κανενας φερελπις sim racer και θελει να εχει ενα καλο συστηματακι με το κλειδι στο χερι γρηγορα. Οσο γρηγορα δηλαδη θελω κι εγω τα λεφτα στο χερι :s_tongue

Σε λιγες μερες μπορει ν' αποφασισω να μην πουλησω τιποτα ή να τα δωσω ξεχωριστα τα πραγματα. Αλλα ας ξεκινησουμε με το πλαν ει πριν παμε σ' εναλλακτικα πλανα...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#700176 Δεν υπηρξε ενδιαφερον για ολα μαζι, οποτε λεω μπας και βολεψει καλυτερα να τα σπασω...

PC 1400 €

Τιμονιερα (με 3 πεταλια φυσικα) Thrustmaster T-GT: 700 €

Playseat Evolution Alcantara Black + Playseat Seat Slider (ηδη ετοιμο/μονταρισμενο με το μπακετ) + Playseat Floormat XL: 250 €
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#707396 Το πισι πουληθηκε σχετικα ευκολα.

Οσον αφορα την τιμονιερα και το μπακετ (ενα χιλιαρικακι υποθεση), σκεφτηκα το εξης:
Ο Μπαμπα-Στρολλ εζμπρωξε 17 μυρια στο φουκαρατζικο το Φετελλακο, μπας και καταφερει να παρει καμια ηθικη κουπα ο γιοκας του.
Εγω εχω το σιγουρο τον πελατακο το Λουη...
Κοτζαμ 7ακις (και ποιος ξερει που θα σταματησει το κοντερ με τη βοηθεια του Τοττου :shifty: )...
Και μαλιστα στα ντουζενια του...
Να περιμενει στημενος...
...
...
...στο σερβερ του PS4 (:s_tongue) να μοιραζει ηθικες κουπες στους σβελτους...

Και θα τον αφησω ετσι? Να γυρισει να κανει παραπονα και να μου κολλησει τη ρετσινια του "καληνυχτακια" τωρα στα γεραματα? Κι ολο αυτο για ενα ψωροχιλιαρικο?

Ε ΟΧΙ ΚΥΡΙΟΙ. Κραταω τιμονιερα και μπακετ. Ενας μοδερετορας ας κλεισει το τοπικο!