Αγγελίες για πώληση/ζήτηση κάθε είδους οχήματος, από πατίνι, μέχρι ελικόπτερο
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729382
Dimsabas έγραψε:Πολύ αξιόλογο αυτοκίνητο σε εξαιρετική κατάσταση και σωστή τιμή. Αν δεν ήταν τα ρημάδια τα τέλη, ίσως έκανα κίνηση (βάζοντας κι υγραέριο).
Καλοπούλητο!

Ευχαριστώ! Κι εγώ θεωρώ πως είναι ευκαιρία για κάποιον που ψάχνει τέτοιου τύπου αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#729385 Τώρα που το σκέφτομαι, αν έχεις κάποια πληροφορία για την μπαταρία, επίσης μπορεί να βοηθήσει στην πώληση. Εννοώ τελευταία μέτρηση, γιατί φαντάζομαι εγγύηση δεν παίζει πλέον.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729393 Καλή ιδέα. Ωστόσο δεν έχω κάποια μέτρηση. Την τελευταία φορά που το πήγα για service, ρώτησα σε τι κατάσταση είναι οι μπαταρίες και η απάντησή τους ήταν "μια χαρά" και πως "αν προκύψει κάποιο θέμα, θα βγάλει ένδειξη" και "μην ασχολείστε". Και δεν ξέρω αν σου δίνουν κάτι ή απλά σε ενημερώνουν προφορικά, για να μην δεσμεύονται σε περίπτωση που προκύψει κάτι στο άμεσο μέλλον. Θα πάρω αύριο στη Lexus να μάθω.
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#729481
Dimsabas έγραψε:... Αν δεν ήταν τα ρημάδια τα τέλη, ίσως έκανα κίνηση (βάζοντας κι υγραέριο).

Καλοπούλητο!


τα ΤΚ δεν είναι το βασικό πρόβλημα , δες το και αλλιώς +390 € σε σχέση με αυτό που εχεις τώρα , το τεκμήριο είναι το πρόβλημα τα 10800 € απο οτι συζητιέται μάλλον -50% το 2022 και κατάργηση το έτος εκλογών _ξέρει τι κάνει ο Μητσοτάκης :thumbsup: _ πιστεύω οτι σε κανα δυο χρόνια θα είναι ανάρπαστο!
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729484 Μίλησα μόλις με Lexus. Εκτύπωση κατάστασης μπαταρίας δεν δίνουν σε κανέναν, όμως σε κάθε εργασία συντήρησης βλέπουν την κατάσταση της μπαταρίας στο διαγνωστικό. Τα θέματα προκύπτουν με τα χιλιόμετρα, όπως μου είπαν, και συνήθως πάνω από τα 250.000 km. Οπότε θεωρητικά το δικό μου έχει μέλλον για να βγάλει κάτι σ' αυτόν τον τομέα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#729503 Yπάρχει (ή μήπως υπήρχε? , γιατί τελευταία φορά το είχα κάνει το 2018) πιστοποιητικό μπαταρίας HV με κόστος περίπου 120€ που γίνεται επιπλέον από τον γενικό έλεγχο μεταχειρισμένου στα Lexus. Εκτός κι αν το μόνο που έκαναν ήταν να δουν μέσω διαγνωστικού το SoC της μπαταρίας...
Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω ένα τέτοιο πιστοποιητικό να δω τι δεδομένα έγραφε, αν και από μνήμης θυμάμαι ένα ξερό "Κατάσταση μπαταρίας: ΟΚ" ξέρω γω.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729504 Πιθανώς έδιναν και δεν δίνουν πια, ή δίνουν σε νεότερα αυτοκίνητα (εντός εγγύησης π.χ.).

Θέμα κόστους δεν ετέθη. Είπαν απλά "δεν δίνουμε τίποτα εκτυπωμένο, ούτε ποσοστό SoC, ούτε κατάσταση υβριδικού συστήματος. Εννοείται πως σε κάθε service ελέγχεται η μπαταρία μέσω διαγνωστικού, αλλά δεν εκτυπώνεται κάτι. Αν δεν υπάρξει παρατήρηση, σημαίνει πως είναι ΟΚ".

Ενδεχομένως από κοντά να μπορείς να πάρεις μάτι το SoC, αλλά δεν θα το πάρεις γραπτώς.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#729507 καλοπούλητο , δείχνει φοβερά προσεγμένο , καθόλου οφ μπάλανς καταστάσεις :sorry: :lol:

οι μπαταρίες δηλαδή είναι σε καλή κατάσταση ακόμα μετά απο τόσα χρόνια ? εντυπωσιακό
Άβαταρ μέλους
By g8777
#729508
Scotch έγραψε:Και μερικές από το εσωτερικό.
Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα

Η τιμή έχει κατέβει στα 11.300...


:s_howdy :s_howdy :s_howdy

Δηλωνω εντυπωσιασμενος, καλυτερο και απο καινουργιο, κρινω οτι στα 11 χιλιαρικα το σκοτωνεις (και μπαινεις και μεσα).

Πολυ γρηγορα εχεις ριξει την τιμη και αυτο λειτουργει εναντιον σου ( με την λογικη οτι περιμενουν και περαιτερω πτωδη οι τυχον ενδιαφερομενοι), μηπως να μην ησουν τοσο βιαστικος; Θεωρω οτι στα 13,5-14κ θα βρισκοταν αγοραστης . :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729510 :s_howdy

Δεν θα κατέβω άλλο, μέχρι εκεί ήταν :lol:
Ξεκίνησα με το τι πιστεύω ότι αξίζει (13+) και κατέληξα εκεί που έκρινα, βάσει όσων βλέπω στο car, ότι έχω σοβαρές πιθανότητες να πουληθεί σχετικά γρήγορα. Τα παρκαρισμένα ανέβηκαν, τα views επίσης, τα τηλεφωνήματα όμως σχεδόν στο 0 (2 --> ο ένας ήθελε πιο πλούσια έκδοση, ο άλλος έδινε μέχρι 9.000).
Εν αναμονή.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#729511 Όντως, κι εγώ θεωρώ οτι (αν δε βιαζεσαι να φύγει προφανως) θα μπορούσες να το κρατήσεις παραπάνω, ειναι σκότωμα η τιμή τώρα :hmmm:

Όσο για τις μπαταρίες, ακομα και αν δε μπορείς να εμφανίσεις επίσημο χαρτί στο σάιτ, μπορείς να αναφερεις ακριβώς αυτο που γράφεις εδώ και να πεις οτι ο ενδιαφερόμενος μπορει να το επιβεβαιώσει στην αντιπροσωπία, μετράει πολύ να ξερει οτι ουσιαστικά δεν θα ασχοληθεί με τις μπαταρίες για αρκετό διάστημα ακομα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#729517 To αυτοκίνητο είναι εξαιρετικό, αλλά στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να πουληθεί εύκολα, κυρίως γιατί είναι μεγάλου κυβισμού, που σημαίνει τέλη και τεκμήρια. Μπορεί να είναι αυτά ενός δίλιτρου, αλλά πολύς κόσμος βλέπει τέλη 690€ και στρίβει. Βάλε και το θέμα με τις μπαταρίες που μπορεί να είναι σε άψογη κατάσταση, αλλά μετά από 1-2 χρόνια να σου ζητήσει αλλαγή (κάνα 5Κ;), βάλε πως είναι ήδη 10ετίας+, τα 11Κ είναι μια ρεαλιστική τιμή, παραπάνω δύσκολα θα πουληθεί θεωρώ.
Εννοείται αν κάποιος ψάχνει οικογενειακό θα έπρεπε να το σκεφτεί, γιατί σ'αυτά τα λεφτά δεν παίρνεις τίποτε, αλλά δεν είναι πως δεν υπάρχουν και θέματα.
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#729965 Εξαιρετικό Σκωτσέζε και όντως μην κατέβεις άλλο επι του παρόντος.

Έχε υπομονή , ανέβαζέ το ανά 5-7 μέρες και θα βρεθεί ο αγοραστής.
Αυτή τη στιγμή σε «μετράνε» και περιμένουν να πέσεις λόγω επερχόμενων τελων κυκλοφορίας .
Θα υπάρξουν όμως και οι λίγοι αποφασισμένοι , που θα εκτιμήσουν αυτό που βλέπουν .

Δεν είναι εμπορικό αυτοκίνητο , αλλά είναι πολύ «εκτιμήσιμο», που σημαίνει ότι θα βρεθεί ο συνειδητοποιημένος .

Τα ίδια πέρασα και εγώ με την πώληση του CX-7 και με αυτά που άκουγα, αλλά τελικά δικαιώθηκα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#729967 Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια παιδιά. Πολύ χρήσιμες όλες οι προτάσεις :s_drinks